Chile: Pustynia i dwa sześciotysięczniki – Atacama 2020

Co czeka na Ciebie?
 • Najpiękniejsze i dziewicze zakątki Pustyni Atacama.
 • Słone jeziora, siedliska flamingów, wspaniałe laguny położone głęboko w Andach.
 • Dla chętnych zdobycie szczytów Volcano Copiapo 6052 m n.p.m. i Volcano Barancas Blancas 6119 m n.p.m.
Liczba dni
21
Dojazd

samolot (w cenie)

Transport na miejscu

samochód terenowy

Nocleg

kwatery prywatne

Wyżywienie

ZO (wg programu)

Terminy

24.12.2020 - 18.01.2021

Cena
16000 zł

cena szacunkowa
termin: grudzień 2020 - styczeń 2021

Rezerwuj wyjazd

Wyprawa nie wymaga od uczestników doświadczenia wysokogórskiego, natomiast w planie dla osób chętnych mamy wyjście na dwa łatwe technicznie 6-tysięczniki: Volcano Copiapo 6052 m n.p.m.  i Barancas Blancas 6119 m n.p.m.
Cel wyjazdu: Poznanie najpiękniejszych i dziewiczych zakątków Pustyni Atacama, zwiedzenie słonych jezior, siedlisk flamingów, wspaniałych lagun, położonych głęboko w Andach oraz dla chętnych zdobycie szczytów Volcano Copiapo 6052 m n.p.m. i Volcano Barancas Blancas 6119 m n.p.m.

Ilość miejsc ograniczona, maksymalnie 4-8 uczestników.
Poniższy plan może być zmodyfikowany w zależności od oczekiwań i możliwości uczestników.

Program:

Dzień 1. Spotkanie na lotnisku im F. Chopina w Warszawie.

Przelot na trasie Warszawa – Santiago de Chile – Copiapo.

Dzień 2. Copiapo.

Przylot do Copiapo, zwiedzamy położone na skraju Pustyni Atacama miasto, organizacja wyprawy, wypożyczenie samochodu (4x4 Toyota Hilux), zakup prowiantu, wody, paliwa etc.
Wieczorne wyjście „drogą krzyżową“ na punkt widokowy.

Dzień 3-7 Copiapo – wyruszamy na Pustynię Atacama.

Po śniadaniu wyruszamy pustynną drogą w kierunku serca Pustyni Atacama, po drodze aklimatyzujemy się podczas wspaniałych trekingów po okolicznych szczytach, lagunach i słonych jeziorach. Odwiedzimy siedliska flamingów -  Parki Narodowe (Laguna Santa Rosa, Laguna San Francisco). Biwaki w namiotach w coraz bardziej oddalonych od cywilizacji miejscach. Nie podajemy planu dzień po dniu gdyż ten będzie korygowany w trakcie w zależności od szybkości aklimatyzacji uczestników.

Dzień 8-11. Wspinaczka na Volcano Copiapo (6052 m n.p.m.).

Ledwo widoczną (raczej niewidoczną) pustynną drogą docieramy pod nasz górski cel - Volcano Copiapo, gdzie zakładamy bazę na wysokości 4300 m n.p.m., kolejne dni przeznaczamy na aklimatyzację,założenie obozu wysokiego, i zdobycie szczytu. Dziennie wspinaczka zajmie nam około 5-6 godzin, w dniu ataku szczytowego w zależności od warunków wystartujemy między godziną 3 a 4 w nocy. Droga na szczyt powinna nam zając około 8 godzin, około 3 godziny zejście do obozu wysokiego. W ten sam dzień spróbujemy zlikwidować obóz wysoki i zejść też do bazy – około 3 godziny (łącznie dzień ataku szczytowego – 14 godzin).

Dzień 12 Baza pod Volcano Copiapo – Laguna Verde (4400 m n.p.m.).

W kolejny dzień likwidujemy też nasz obóz i przejeżdżamy mijając Park Narodowy Tres Cruces do przepięknej turkusowej Laguny Verde, gdzie wypoczywamy kąpiąc się w gorących źródłach wśród niepowtarzalnej scenerii wulkanów i łańcuchów górskich o wysokościach 5 i 6 tysięcy metrów.

Dzień 13. Laguna Verde (4400 m n.p.m.).

 Regenerujemy siły przed kolejnym wyzwaniem oglądając gorące kolorowe źródła, flamingi i podziwiając monumentalna scenerię tego wyjątkowego miejsca.

Dzień 14- 15. Laguna Verde – Barrancas Blancas – Laguna Verde.

Po śniadaniu równie niewidoczną pustynną drogą wyjeżdżamy na wysokość 4850 m n.p.m. pod nasz kolejny cel Volcano Barrancas Blancas, gdzie rozbijamy namioty. W nocy ruszamy w kierunku szczytu z którego roztacza się przepiękny widok na okliczne wulkany z najwyższym wulkanem świata - Ojos del Salado -na czele.

Dzień 16-17 Laguna Verde  – Pan de Azucar.

Śniadanie. Opuszczamy rejon Laguny Verde i zjeżdżamy nad Pacyfik gdzie biwakujemy na przepięknych białych plażach w Parku Narodowym Pan de Azucar. Cały dzień spędzamy na odpoczynku i zabawie z falami Pacyfiku.

Dzień 18-19 Pan de Azucar – Caleta Chanaral.

Przejazd na południe do uroczej rybackiej wioski, kolejnego dnia ruszamy na wspaniały rejs po Parku Narodowym Pingwinów Humboldta, oglądamy żerujace wieloryby, delfiny i niezliczone ilości zwierząt zamieszkujących ten rejon. Wieczorem lekcja samby w miejscowej szkółce i obowiązkowo kolacja rybna.

Dzień 20 - 21. Caleta Chanaral – La Serena (Lotnisko) – powrót do Polski.

Opuszczamy malowniczą wioskę i w ciągu kilku godzin docieramy do lotniska skąd wylatujemy przez Santiago de Chile do Polski. 

Terminy:

grudzień 2019 - styczeń 2020

Cena:

ok. 16 000 zł

Cena obejmuje:

 • koszt przelotu samolotem
 • opiekę przewodnika w czasie trwania wyjazdu
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • noclegi: hostel i namioty
 • wyżywienie biwakowe
 • transfery na miejscu: samochód terenowy

Cena nie obejmuje:

 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej
 • wyżywienia nieujętego w programie

 

Informacje o Chile na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Chile,CHL.html

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.