DOLOMITY

Co czeka na Ciebie?
 • Kameralny wyjazd na vie ferrate - od laika do eksperta ;-)
 • Niezapomniane przejścia, wspaniałe widoki.
 • Prawdziwa górska przygoda.
 • Wejście na drugi co do wysokości masyw górski Dolomitów - Tofany.
Liczba dni
8
Dojazd

bus

Transport na miejscu

minibus

Nocleg

kwatery prywatne

Wyżywienie

WŁ (własne)

Terminy

27.08.2017 - 03.09.2017

Cena
2,800 zł
Rezerwuj wyjazd

Via ferrata (z włoskiego „żelazna droga”), to szlak górski o charakterze wspinaczkowym, wzdłuż którego na stałe przymocowano służącą do autoasekuracji stalową linę, a czasem również elementy ułatwiające wspinaczkę, np. klamry, drabinki. Z via ferrat ( wł. vie ferrate) słyną zwłaszcza Dolomity, niesamowite góry, o nader malowniczej rzeźbie terenu, gdzie duże nagromadzenie poszarpanych grani, turni i skalnych baszt tworzy niezwykły krajobraz. A połączenie pierwszego z drugim daje okolicę wręcz wymarzoną do górskiego, aktywnego wypoczynku.

Na proponowane przez nas „żelazne perci” wyruszać będziemy z Cortina D”Ampezzo. Z powodu położenia w samym ich sercu, miejscowość ta bywa nazywana „Królową włoskich Dolomitów”. Zimą jest to popularny ośrodek sportów zimowych, zaś latem świetne miejsce wypadowe na okoliczne via ferraty, ze wszystkimi zaletami górskiego kurortu.

Program:

Dzień 1

Spotkanie w Krakowie. Wyjazd na noc.
Nocleg w minibusie.
Obiad i kolacja: we własnym zakresie.

Dzień 2

Śniadanie: we własnym zakresie.
Dojazd na camping w Cortina D”Ampezzo. Spaceru po miejscowości. Wieczorne szkolenie ferratowe, dobór i przygotowanie sprzętu.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 3

Śniadanie: we własnym zakresie.
Przejazd do Parco Naturale Tre Cime di Lavaredo. Ekscytujący przejazd drogą wysokogórską w okolice schroniska Auronzo. Przejście trawersem dookoła Tre Cime, najbardziej znanych szczytów Dolomitów, których zdobycie przez lata było niesamowitym osiągnieciem wspinaczkowym. Wejście na via ferratę wiodącą na Monte Paterno 2744 m n.p.m. Droga wiedzie przez tunele z okresu I wojny światowej. Fantastyczne widoki.
Czas trwania wycieczki: ok. 7 - 8 h. Trudność: B
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 4

Śniadanie: we własnym zakresie.
Wejście na Punta Fiames 2240 m n.p.m. via ferrat Albino- Michelli Strobel. Ciekawa, średnio-trudna via ferrata wiodąca przez skalne ściany masywu Pomagagnon. Zejście ze szczytu Fiames bardzo słynnym żlebem- kijki trekkingowe konieczne!
Czas trwania wycieczki: ok. 7 - 8 h. Trudność: B/C.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 5

Śniadanie: we własnym zakresie.
Cole Rosa 2166 m n.p.m., na tę górę wiedzie ciekawa i wcale nie łatwa via ferrata Etore Bovero. Trasa via ferraty wiedzie południowymi zboczami Croda Rosa skąd rozpościerają się fantastyczne widoki na masyw Tofan i Cristallo.
Czas trwania wycieczki: ok. 5 - 6 h. Trudność: B/C.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 6

Śniadanie: we własnym zakresie.
Via ferrata Lipella na Tofana di Roses (3225 m n.p.m.). Tofana di Roses to jeden z trzech wierzchołków drugiego pod względem wysokości masywu górskiego Dolomitów. Wspaniała ferrata wiedzie na ten trzytysięcznik. Prawdziwie górska, długa wycieczka urozmaicona pod względem terenowym i znacznym przewyższeniu. Ze szczytu widoki na różne masywy alpejskie w tym praktycznie całe Dolomity.
Czas trwania wycieczki: ok. 9 - 10 h. Trudność: C z miejscem D.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 7

Śniadanie: we własnym zakresie.
Na zakończenie wyjazdu lekka i ciekawa ferrata z Passo Giau, przez Ra Gusella na Averau. Miejsce gdzie na podsumowanie wyjazdu będzie można pooglądać szczyty, na których do tej pory byliśmy.
Czas trwania wycieczki: ok.5 h.
Trudność: B/C z miejscem D.
Wyjazd do Polski późnym popołudniem.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 8

Powrót do Krakowa we wczesnych godzinach porannych.

 

Termin: 27.08.2017-03.09.2017

 

Cena: 2800 zł, minimalna ilość osób: 3.

 

Cena obejmuje:

 • Opiekę przewodnika/instruktora
 • Przeszkolenie ferratowe
 • Ubezpieczenie podczas całego wyjazdu
 • Transport
 • 5 noclegów na campingu
 • W razie potrzeby możliwość wypożyczenia namiotów (jeden na 2-3 osoby)
 • Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia
 • Namiotów - istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową odpłatnością
 • Wydatków natury osobistej

 

Ekwipunek:

 • Dowód osobisty lub paszport
 • Apteczka
 • Przybory do szycia
 • Termos
 • Kijki trekkingowe
 • Plecak 30 l
 • Sprzęt ferratowy: lonża ferratowa, shock- absorber, kask, uprząż
 • Sprzęt biwakowy: namiot, karimata lub mata samopompująca, śpiwór (Tmin ok. 0⁰C),  krzesełko składane, koc lub plandeka do „kocykowania”, czołówka
 • Kuchenny sprzęt biwakowy: menażka z przykrywką, sztućce, talerz i kubek, deska do krojenia, ścierka, płyn do mycia naczyń, gąbeczka!
 • Zestaw przeciwsłoneczny: krem UV, ciemne okulary, czapka przeciwsłoneczna
 • Ubranie górskie: 2 pary spodni, podkoszulki oddychające, 2 bluzy polarowe, kurtka wiatroszczelna, kurtka i spodnie przeciwdeszczowe, ciepła czapka, ciepłe rękawiczki, szalik lub buff. W tym okresie noce są chłodne!
 • Środki higieny osobistej, ręcznik, papier toaletowy

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.