Gruzja: Imeretia i duuużo Swanetii

Co czeka na Ciebie?
 • Wspaniały trekking z wygodnymi noclegami w guesthouse'ach - żadnych namiotów ;-)
 • Poznasz Swanetię - region słynący z przepięknych krajobrazów nieskażonych cywilizacją.
 • Powędrujesz szlakami Wielkiego Kaukazu: zobaczysz efektowną i złośliwą Uszbę i najwyższą górę Gruzji - majestatyczną Szcharę 5193 m n.p.m.
 • Odwiedzisz najwyżej położoną miejscowość w Europie – malownicze Uszguli ok 2200 m n.p.m.
Liczba dni
11
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

minibus

Nocleg

hotel

hotelik

namiot

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

Terminy

26.08.2017 - 05.09.2017

Cena
3,150 zł
Rezerwuj wyjazd

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1- Lecimy do Gruzji

Przelot Warszawa - Kutaisi / Wizzair
Lot: 16:05 - 21:25.
Transfer do hotelu w Kutaisi. Zakwaterowanie.
Kolacja: hotel w Kutaisi.
Kolacja: hotel w Kutaisi.

 

Dzień 2 - Przejazd do Swanetii

Śniadanie: hotel w Kutaisi.
Po wypoczynku i śniadaniu wyjazd do Mestii. W trakcie podróży zatrzymamy się przy jednym z wielu wspaniałych imeretyńskich wąwozów wzdłuż którego a właściwie nad nim, przejdziemy się nieprawdopodobnym podniebnym szlakiem. Dalszą drogę przerwiemy na moment w Zugdidi gdzie zwiedzanie Pałacu Dadianich (znajduje się wnim oryginalna pośmiertna maska Napoleona!) i posiłek. Wieczorem przybędziemy do jednego z najpiekniejszych zakątków Gruzji – Mestii. Zatrzymamy się w przytulnym hoteliku, gdzie ugoszczą nas pyszną kolacją.
Kolacja: hotelik w Mestii.
Nocleg: hotelik w Mestii.

 

Dzień 3 – Trekking do lodowca Czaladi - 1 dzień w górach

Śniadanie: hotelik w Mestii.
Spacer po Mestii, zwiedzanie miasteczka wraz z wizytą w muzeum w którym możemy obejrzeć tradycyjną zagrodę swańską wraz z obronną wieżą.
Krótka 3-4 godzinna wycieczka do lodowca Czaladi. Rozpoczynamy przygodę z kaukaskimi olbrzymami. Przejedziemy w pobliże skrzyżowania i mostu na Mestiatskali. Ominiemy dzięki temu nieprzyjemny odcinek drogi. Start na wysokości 1627m n.p.m. najwyższy punkt ok 1800-1900. Bez trudności – wygodna ścieżka.
Kolacja: hotelik w Mestii.
Nocleg: hotelik w Mestii.

 

Dzień 4 – Pod Tetnuldi - 2 dzień w górach 

Śniadanie: hotelik w Mestii.
Przejazd przez przełęcz Ugviri do dolnej stacji kolejki krzesełkowej Tetnuldi. Podchodzimy pod Sgimieuki 3183mnpm. W zależności od sił i ochoty możemy spróbować podejść w kierunku Ldżiry 3469m n.p.m. Cały czas towarzyszą nam niesamowite widoki okolic Mestii. Uszba i Tetnuldi nie opuszczają nas ani na chwilę (oczywiście konieczna jest do tego dobra pogoda). Jest również szansa na widok na najwyższą górę Kaukazu – Elbrus!
Droga w dół prowadzi do jednego z najbardziej malowniczych osiedli Swanetii – Adishi.
Z Adishi wracamy marszrutką do Mestii.

Kolacja: hotelik w Mestii.
Nocleg: hotelik w Mestii.

 

Dzień 5 – Wyprawa do Uszguli – 3 dzień w górach 

Śniadanie: hotelik w Mestii.
Przejeżdżamy szutrową drogą do najwyżej położonej, nieprawdopodobnie malowniczej miejscowości w Europie – Uszguli (2220m n.p.m.).
Zakwaterowanie w guesthousie. Spacer po miejscowości.
Tego dnia odwiedzimy jedną z dwóch rezydencji legendarnej Carycy Tamary. Różnica wzniesień 200 m. Początek ciut stromy ale krótki. Najstromszy odcinek postaramy się obejść. Ok 2 godziny.
Pod wieczór dla chętnych spacer na górujący nad miejscowością szczyt 3000m n.p.m. Start z Uszguli - 2100m szczyt 2980 m n.p.m. 3 godziny tam i z powrotem – bez trudności – trawy. Szansa, że zdążymy jest nie za wielka ale czasem się udaje. Piękny widok!
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

 

Dzień 6 – Szchara! - 4 dzień w górach 

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Całodzienna wycieczka, na jeden z wierzchołków Grani Mapkhrani ok 3200m n.p.m. Z wierzchołka przy dobrej pogodzie będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę najwyższego szczytu Gruzji – Szchary 5220m n.p.m. Całodzienna wycieczka z 2100 na 3000, długie podejście ale po niskich trawach ;) – oczywiste i bez niespodzianek. Widok – ufff…! Alternatywnie możemy podejść w górę doliny rzeki Enguri w kierunku lodowca Szchary. 2 – 3 godziny w jedną stronę – spacer, popasy, potencjalnie (zależne jak zawsze od pogody) piękne widoki. Bardziej konieczne są sandały do przechodzenia wodą, niż buty górskie.
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

 

Dzień 7 – Zobaczyć Elbrus! - 5 dzień w górach 

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Dziś wędrujemy w nietypowym dla turystów mieszkających w Uszguli kierunku. Na południe. Trasa naszej wędrówki prowadzi na główny grzbiet Pasma Swaneckiego. Podczas całodziennej wycieczki będziemy wznosić się do wysokości ok 3000 m n.p.m. Przemierzamy wysokogórskie łąki wśród łanów rododendronów. Trudy wycieczki wynagrodzi nam widok z grzbietu Gvibari - od Uszby i Elbrusa poprzez Szcharę aż po odległe szczyty w okolicach Kazbeka!
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

 

Dzień 8 – Z Wolnej do Książęcej Swanetii – drugie spotkanie z Uszbą - 6 dzień w górach

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Po śniadaniu przejeżdżamy do Mazeri, wioski leżącej bezpośrednio u stóp Uszby. Stąd wyruszają wszystkie wyprawy na ten niesamowity wierzchołek. Po trzygodzinnej jeździe kwaterujemy się w guesthousie. Po zakwaterowaniu spacer do górnej wędrówka prowadzi w kierunku lodowca Uszby. W trakcie wędrówki wzdłuż rzeki Dolra będziemy mogli obserwować potężne kaskady potoku będącego odwodnieniem olbrzymiego plateau i Lodowca Uszby. Wycieczka dolinna kilka godzin spokojnego marszu bez podejść – wzdłuż rzeki. Na końcu totalny wodospad. Jeśli będziemy mieć siłę i czas możemy wejść pod lodowiec Uszby – nad wodospad.
Kolacja: guesthouse w Mazeri.
Nocleg : guesthouse w Mazeri.

 

Dzień 9 -  Do Cerkwi Michała Archanioła Meziri – 7 dzień w górach 

Śniadanie: guesthouse w Mazeri.
Całodzienna wycieczka lesisto trawiastymi stokami Tsirkiari. Po wyjściu z lasu wędrujemy łąkami z których rozpościerają się panoramy na otaczające szczyty (oczywiście przy dobrej pogodzie). Celem wędrówki jest tajemnicza XIII wieczna cerkiew św. Michała Archanioła stojąca samotnie na miejscu zwanym Meziri tuż przy niewielkim stawie o podobnej nazwie. Całodzienna wycieczka, początek ciut stromy , lasem, później połoniny z magicznymi widokami Uszby. XII wieczna cerkiew na grzbiecie, jeziorko i w dół (razem ok 7-9 godzin bardzo spokojnego marszu – start z 1600 – przełęcz Baki 2400m n.p.m.)
Kolacja: guesthouse w Mazeri.
Nocleg : guesthouse w Mazeri.

 

Dzień 10 - przejazd nad Morze Czarne

Śniadanie: guesthouse w Mazeri.
Przejazd do Anaklii. Spacer po miasteczku, plażowanie i kąpiel w Morzu Czarnym.
Kolacja: hotel w Anaklii.
Nocleg: hotel w Anaklii.

 

Dzień 11 – Wylot do Polski (Katowice)

Śniadanie: Hotel w Anaklii.
Poranne plażowanie i kąpiel w morzu. Przejazd do Kutaisi. Po drodze zwiedzimy Jaskinie Prometeusza – najpiękniejszą udostępnioną grotę Kaukazu. Sposób wyeksponowania zjawisk krasowych w tej jaskini zaskoczy nawet wytrawnych znawców jaskiń europejskich. W okolicach Kutaisi zobaczymy również najciekawsze zabytki Kutaisi i jego okolic. Głównym zabytkiem miasta jest w kontrowersyjny sposób odrestaurowana Katedra Bagrati oraz kolorowy, pachnący wschodem, miejski bazar. W okolicy Kutaisi zobaczymy klasztory Gelati i Motsameta. Monastyr Gelati został ufundowany w XII w. przez króla Davida Budowniczego i dzięki założonej przez niego Akademii przez długie lata stanowił duchowe, kulturalne i intelektualne centrum Gruzji. Klasztor Gelati znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Motsameta jest monastyrem wspaniale położonym, zawieszonym nad wąwozem Czerwonej Wody. Zaskakuje również atmosfera ciszy i spokoju bijąca z tego niesamowitego miejsca.
Kolacja: Kutaisi we własnym zakresie.
Wieczorny przejazd na lotnisko w Kutaisi.

Przelot Kutaisi - Warszawa / Wizzair Lot: 21:55 - 23:25

 

Terminy:

26 sierpnia – 5 września 2017

Cena:

3150 zł od osoby - dla grupy min. 6-osobowej

Cena obejmuje:

 • transport na miejscu - minibus
 • noclegi:
  Kutaisi – Hotel
  Mestia – Hotel
  Mazeri – guesthouse
  Uszguli - guesthouse
  Anaklia - hotel
 • wyżywienie zgodnie z programem:
  • śniadania: Mestia, Mazeri, Uszguli, Anaklia
  • obiadokolacje: Mestia, Mazeri, Uszguli, Anaklia
 • opiekę polskiego przewodnika górskiego/pilota 
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu do Gruzji 
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.