Gruzja - Rowerem przez Tuszetię

Co czeka na Ciebie?
 • Rowerowa wyprawa do odciętej od świata Tuszetii.
 • Dziesiątki kilometrów górskich dróg.
 • Piękno kaukaskiej przyrody, spotkania z miejscową ludnością oraz ich wyśmienita kuchnia.
 • Klimat i krajobrazy, które byłyby znakomitą scenerią ekranizacji książek Tolkiena !!!
Liczba dni
13
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

minibus

samochód terenowy

Nocleg

hotelik

namiot

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

WŁ (własne)

Terminy

02.09.2017 - 14.09.2017

Cena
3,950 zł
Rezerwuj wyjazd

Każdy, kto przyjeżdża do Gruzji widzi tamtejszy świat przez pryzmat Tbilisi, Batumi Kazbegi i Swanetii.
Niektórzy twierdzą, że po odwiedzeniu tych „sztandarów” mogą uznać Gruzję za poznaną. Tylko, że Gruzja pomimo tego, iż jest pięciokrotnie mniejsza od Polski, oferuje nam zdecydowanie więcej. 
Niewielu też decyduje się na przemierzanie Gruzji na rowerze.
W czasie naszej rowerowej wyprawy proponujemy zajrzenie do odciętej od świata Tuszetii.
Zaskakujące jest to, że będąc w Tuszetii znajdziemy się w „europejskiej” części Gruzji. Architekturę, zwyczaje i tradycje tej krainy kształtowały się w głębokiej izolacji od pozostałej części kraju. Dość powiedzieć, że przełęcz Abano 2936 m n.p.m. do dziś będącą jedyną drogą prowadzającą do Tuszetii, nie jest przejezdna od połowy jesieni do połowy wiosny. Trasa naszego rowerowego trekkingu poprowadzona jest tak, aby móc podziwiać piękno tamtejszej przyrody, mieć okazję do spotkań i rozmów z miejscową ludnością oraz spróbowania ich wyśmienitej kuchni. Wędrując od doliny do doliny, odwiedzimy warowne wioski z charakterystycznymi wieżami, ale też zajrzymy do tradycyjnych tuszeckich gospodarstw.

Największym jednak magnesem przyciągającym w te strony są tradycje. Poczucie niezmienności zwyczajów, opartych na chrześcijaństwie, lecz pełnych zagadek, które poruszają wyobraźnię. Pochodzenie Tuszetów nadal stanowi rozpalającą umysły uczonych nieodkrytą zagadkę. Znajdziemy tu święte miejsca, które możne obejrzeć jedynie z daleka. Zobaczymy cerkwie, do których wstęp mają tylko mężczyźni. Odwiedzimy zagadkowe cmentarze przypominające raz małe Stonehenge a innym razem otwarte ossaria. Zagadką również jest to, że w Tuszetii nikt nie hoduje świń ani nie spożywa wieprzowiny pomimo, że mieszkańcy są chrześcijanami.
Przede wszystkim jednak zagłębimy się w klimat i krajobrazy, które wg wielu byłyby znakomitą, być może nawet lepszą od oryginału, scenerią ekranizacji książek Tolkiena !!!

 

Program:

Dzień 1 - LECIMY DO GRUZJI.

Spotkanie około godziny 14 na lotnisku Okęcie w Warszawie, wylot 16:05. Przelot do Gruzji. Lądowanie w Kutaisi o godz. 21:25. Wymiana pieniędzy. Przejazd z lotniska do hostelu w Kutaisi. Zakwaterowanie.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: hostel w Kutaisi.

 

Dzień 2 - TBILISI.

Śniadanie: hostel w Kutaisi – we własnym zakresie.
Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hosteliku. Wieczorne zwiedzanie stolicy Gruzji, miasta położonego malowniczo na wzgórzach otaczających dolinę rzeki Kura (gruz. მტკვარი - Mtkvari). Miasto przypomina wielki amfiteatr, a różnica poziomów waha się między 380 m a 770 m n.p.m. Tbilisi założone zostało przez króla Wachtanga Gorgasali w V w., a jego nazwa oznacza „miasto z gorącymi źródłami”, z których miasto słynie do dzisiaj – w wolnym czasie można odwiedzić jedną z wielu łaźni i wykąpać się basenach z gorącą źródlaną wodą. Miasto słynie również ze swojej tolerancji i wielokulturowości. Leży na styku kultur, religii i kontynentów. Możemy tu zobaczyć zarówno meczet jak i synagogę, cerkiew gruzińską i świątynię ormiańską a wszystkie zbudowane tuż koło siebie. Miasto, o ponad 1700-letniej historii, pełne jest tajemniczych zakamarków, pięknych zaułków, powiewu historii i szalonych kontrastów.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.
Nocleg: hostel w Tbilisi.

 

Dzień 3 – TBILISI - MCCHETA – KLASZTOR SHOMGVIME lub CERKIEW ŚWIĘTEJ NINO.

Śniadanie: hostel w Tbilisi.
Przejazd tbiliskim metro do stacji Sarajishvili skąd już na rowerach podążamy w kierunku Mcchety. Zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji - Mcchety. W Mcchecie obejrzymy jeden z najważniejszych kościołów Gruzji – katedrę Sveti Cchoveli. Ogrom tej świątyni zmusza do refleksji nad historią Gruzji i jej dziejami. Rangę sanktuarium podkreśla fakt przechowywania w nim relikwii Chitonu Chrystusa. Dalsza trasa będzie naszą pierwszą rowerową wycieczką górską. Celem naszej wycieczki będzie cerkiew świętej Nino. Znakomicie położony na górującym nad Mcchetą górskim grzbiecie pozwoli nam na rzut oka na widły Mtkvari i Aragvi prawie z lotu ptaka ;). Droga szutrowa bardzo rzadko uczęszczana. Powrót do Tbilisi. Trasa rowerowa – ok 45km , deniwelacja 500m.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.
Nocleg: hostel w Tbilisi.

 

Dzień 4 - PRZEJAZD DO KAHETII – WYCIECZKA ROWEROWA W OKOLICACH SIGHNAGHI.

Śniadanie: hostel w Tbilisi.
Dzisiejszego dnia jedziemy do Kachetii. Cel naszej wędrówki to Sighnaghi - jedno z najmniejszych miast w Gruzji, pięknie położone na wzgórzach nad doliną Alazani, z widokiem na szczyty Kaukazu wznoszące się po jej drugiej stronie. Znakomicie odnowione Stare Miasto przywodzi na myśl miasteczka Toskanii. W miejscowym Muzeum Narodowym można zobaczyć obrazy Niko Pirosmaniego – słynnego gruzińskiego prymitywisty. Zakwaterowanie w hostelu. Krótka ale nie banalna wycieczka wokół Sighnaghi. Po drodze zatrzymamy się w monastyrze Bodbe. Jednym z najważniejszych sanktuariów Gruzji – miejscu gdzie w IV wieku pochowana została apostołka Gruzji – święta Nino. Od tego miejsca szutrową drogą podążamy do źródeł świętej Nino. Mistycznego miejsca gdzie możemy dokonać rytualnej ablucji w świętym źródle. Dalej stokówkami raz w górę raz w dół podążamy do cerkwi patrona Gruzji świętego Jerzego. Powrót asfaltowymi serpentynami do miasteczka. Wieczorny spacer po tym znanym wśród gruzińskiej bohemy mieście. Trasa rowerowa – ok 18km.
Kolacja: hostel w Sighnaghi.
Nocleg: hostel w Sighnaghi.

 

Dzień 5 - PRZEJAZD DO OMALO – ROWEROWY ZJAZD Z PRZEŁĘCZY ABANO 2926 m. Rowerem przez Tuszetię dzień 1.

Śniadanie: hostel w Sighnaghi.
Po śniadaniu busem przejeżdżamy przez Kachetię – region znany z uprawy winorośli. Po drodze zatrzymamy się w klasztorze Alawerdi i starej Akademii Ikalto. Jadąc szaloną górską drogą, dotrzemy na wysoką przełęcz Abano 2926 m n.p.m. Na przełęczy wsiadamy na rowery i jedziemy do Tuszetii. Przejazd drogą do Omalo jest atrakcją samą w sobie. Droga, którą będziemy pokonywać pozbawiona jest asfaltu. Sposób jej poprowadzenia wyjaśnia dlaczego jest ona przez zimowe miesiące niedostępna. W 2012 roku droga ta stała się bohaterem (wg nas trochę na wyrost, ale jednak… ) jednego z odcinków dokumentalnego serialu BBC „Najniebezpieczniejsze drogi świata”. Przyjazd do małej górskiej miejscowości Omalo, w sercu Tuszetii. Trasa rowerowa – ok 28 km, 1100 m zjazdu i 200 m podjazdu.
Kolacja: guesthouse w Omalo.
Nocleg: guesthouse w Omalo.

 

Dzień 6 - OMALO – SZENAKO – DIKLO – STARE DIKLO. Rowerem przez Tuszetię dzień 2.

Śniadanie: guesthouse w Omalo.
Dziś nasza rowerowa trasa wiedzie przez Szenako, Diklo do Starego Diklo. Po śniadaniu zjeżdżamy z Omalo do doliny Alazani, skąd szutrową drogą wspinamy się do Shenako. Wizyta w cerkwi Świętej Trójcy . Czas na kawę? Dalej już spokojniej wznosimy się do Diklo. Zakwaterowanie, chwila odpoczynku i dalsza wędrówka do ruin Starego Diklo. Może dotrzemy też do zapomnianych dagestańskich, choć będących w granicach Gruzji, wiosek. To już prawdziwy koniec świata! Nad nami wznosić się będzie najwyższy szczyt Tuszeti Diklosmta 4285m. Trasa rowerowa – ok 12,5 km, deniwelacja 600 m
Kolacja: guesthouse w Diklo.
Nocleg: guesthouse w Diklo.

 

Dzień 7 - DIKLO – SZENAKO – OMALO. Rowerem przez Tuszetię dzień 3.

Śniadanie: guesthouse w Diklo.
Po śniadaniu przeprowadzimy próbę dotarcia do ruin wsi Aguerta. Stamtąd przejedziemy do Shenako skąd wracamy znanym nam już traktem do Omalo.
Kolacja: guesthouse w Omalo.
Nocleg: guesthouse w Omalo.

 

Dzień 8 - OMALO – DARTLO – GIREVI. Rowerem przez Tuszetię dzień 4.

Śniadanie: guesthouse w Omalo.
Jedziemy bitym traktem do wioski Dartlo znajdującej się na wysokości 2000 m n.p.m. Wg. spisu ludności z 2002 roku w Dartlo mieszkało 9 osób! Historia tej miejscowości ginie w głębokiej przeszłości. O jej początkach więcej mogą opowiedzieć miejscowi wędrowni bajarze niż historycy. Oprócz tradycyjnych wież obronnych, zachowały się tam również ruiny jednej z niewielu w Tuszetii cerkwi. Dalsza trasa prowadzi głęboka doliną Pirkita Alazani. Po drodze mijamy wioski Chesho i Parsma ze starą historyczną kamienną zabudową wraz z malowniczymi wieżami. Trasa rowerowa – ok 25 km, deniwelacja 400 m.
Kolacja: guesthouse w Girevi.
Nocleg: guesthouse w Girevi.

 

Dzień 9 - GIREVI – DARTLO – OMALO. Rowerem przez Tuszetię dzień 5.

Śniadanie: guesthouse w Girevi.
Powrót do Omalo. Zatrzymamy się w znanym nam już Dartlo i chętni mogą wspiąć się do położonych wysoko wiosek Dano i Kvavlo.
Kolacja: guesthouse w Omalo.
Nocleg: guesthouse w Omalo.

 

Dzień 10 - OMALO – BOCHORMA - ALISGORI. Rowerem przez Tuszetię dzień 6.

Śniadanie: guesthouse w Omalo.
Zagłębiamy się w Tuszetię. Eksplorujemy dolinę Alazani wzdłuż której przemieszczamy się przez zapomniane wsie Bochorma i Begela aż do Alisgori. Trasa prowadzi dłuższy czas wspaniałą widokowo stokówką. Po zakwaterowaniu czas na zagłębienie się w górną część doliny. Trasa rowerowa – ok 25 km, deniwelacja 500 m.
Nocleg: Alisgori, guesthouse.
Kolacja: Alisgori, guesthouse.

 

Dzień 11 - ALISGORI – BOCHORMA - OMALO. Rowerem przez Tuszetię dzień ostatni ;(

Śniadanie:  Alisgori, guesthouse.
Powrót do Omalo. W miarę sił i możliwości zajrzymy do niewielkich prawie bezludnych wiosek Dochu a być może również Iliurta.
Kolacja: guesthouse w Omalo.
Nocleg: guesthouse w Omalo.

 

Dzień 12 - OPUSZCZAMY TUSZETIĘ.

Śniadanie: guesthouse w Omalo.
Ostatni rzut oka na Tuszetię i całodzienny powrót do Kutaisi. Po drodze zatrzymamy się w Telavi gdzie odwiedzimy bazar. Ostatnie zakupy.
Kolacja: Kutaisi we własnym zakresie. 
Nocleg: hostel Kutaisi.

 

Dzień 13 - POŻEGNANIE Z GRUZJĄ.

Transfer na lotnisko wcześnie rano.
Powrót do Polski.

Termin:

02.09.2017 - 14.09.2017

Cena:

3950 zł / osobę przy min. 5 osobach

Cena obejmuje:

 • Transport na miejscu:
  - minibus
  - minibus 4x4
  - transport rowerów: na dachu minibusa 4x4 
 • Noclegi:
  Kutaisi – hostel 
  Tbilisi –  hostel 
  Omalo – guesthouse
  Girevi - guesthouse
  Alisgori - guesthouse
 • Wyżywienie zgodnie z programem:
  - śniadania: Tbilisi, Omalo, Girevi, Alisgori 
  - obiadokolacje: Omalo, Girevi, Alisgori 
 • Opiekę polskiego instruktora turystyki rowerowej
 • Podstawową opiekę serwisową rowerów na miejscu
 • Instruktaż doskonalenia techniki jazdy w terenie na miejscu
 • Ubezpieczenie podczas całego wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • kosztu przelotu (dopłata do ceny podstawowej)
 • wydatków natury osobistej 
 • wyżywienia nie ujętego w programie

Wymagany ekwipunek rowerowy:

- Sprawny rower górski (zalecany własny) z min. przednim amortyzatorem - przed wyjazdem wymagane jest sprawdzenie roweru w profesjonalnym serwisie rowerowym.

- Rozmiar kół 26’’/27,5’’/29’’ z oponami szerokości min. 1.9’’

- Bidon na napoje

- Mocne lampki rowerowe (przód i tył)

- Kask rowerowy

- Rękawiczki rowerowe

- Mały plecak rowerowy ok 20l.

- Zapasowa dętka rowerowa w odpowiednim rozmiarze

- Zestaw łatek do naprawy dętek

- Podstawowy zestaw narzędzi rowerowych – tzw. Multitool

- Krem przeciwsłoneczny – min. 30

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.