Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Gruzja - wycieczka objazdowa

Co czeka na Ciebie?
 • Tbilisi - stolica Gruzji, piękne, tajemnicze i kolorowe miasto.
 • Sighnaghi - niezwykle fotogeniczne, maleńkie "Miasto Miłości"
 • Gruziński skarb dla świata - wspaniałe wina, wytwarzane na tych terenach od 9 tys. lat
 • Dawid Gareja - zespół klasztorny na granicy gruzińsko-azerskiej
 • Wąwóz Pankisi - zagubiona wśród gór oaza czeczeńskich osadników
 • Dolina Truso i masyw Kazbeka - urzekająca kaukaska dolina z opuszczonymi osadami, źródłami termalnymi oraz wielkimi naciekami trawertynowymi
 • Cminda Sameba - zespół klasztorny, jeden z najbardziej malowniczo położonych obiektów sakralnych w tej części świata
 • Uplistsikhe – dawna stolica, największe miasto skalnego na terenie Gruzji
 • Gori - miejsca urodzin Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili z monumentalnym Muzeum Stalina
Liczba dni
8
Dojazd

samolot (w cenie)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hotel

guesthouse

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

Terminy

10.10.2020 - 17.10.2020

Cena
3700 zł

WYJAZD POTWIERDZONY!

Rezerwuj wyjazd

Program:

1 dzień – 10 października - sobota – POWITANIE Z GRUZJĄ- GORI

Wylot z Wrocławia o godzinie 6:25.
Przylot do Kutaisi 11:50.

Przejazd do Gori. Po drodze w Zestaponi wymienimy waluty. Wizyta w lokalnej khinkalni w miejscowości Chaszuri. Odwiedzimy Gori, miejsca urodzin Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili, spacer po Stalin Avenue, którą zamyka monumentalne Muzeum Stalina wraz z stojącym przed nim wagonem-salonką oraz jednym z ostatnich istniejących pomników dyktatora.
Kolacja: guesthouse w Gori.
Nocleg: guesthouse w Gori.

2 dzień – 11 października – DWIE STOLICE I GÓRY - KAZBEGI

Śniadanie: guesthouse w Gori.
Wycieczka do Uplistsikhe – byłej stolicy, największego miasta skalnego na terenie Gruzji. Składa się ono z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami i schodami. Początki osadnictwa w tym miejscu sięgają paleolitu, do dziś przetrwały zabytki z czasów rzymskich i średniowiecznych. Przejazd do Mcchety kolejnej historycznej stolicy Gruzji. Obejrzymy jedną z najważniejszych cerkwi Gruzji – katedrę Sveticchoveli. Ogrom tej świątyni zmusza do refleksji nad historią Gruzji i jej dziejami. Rangę sanktuarium podkreśla fakt przechowywania w nim relikwii Chitonu Chrystusa. Zwiedzimy również fantastycznie położony, jeden z najważniejszych ze względów religijnych jak i architektonicznych monastyr Dżwari. Tu do końca wyjaśni nam się tajemniczy krzyż Świętej Nino oraz dotrzemy do początków gruzińskiego chrześcijaństwa. W góry! Nie dojeżdżając do Tbilisi skręcamy na legendarną Gruzińską Drogę Wojenną. Jedziemy wzdłuż lazurowego jeziora Żinwali, przy którym zatrzymamy się aby zwiedzić malowniczo położoną XVII wieczną twierdzę Ananuri. Dalszy przejazd Gruzińską Drogą Wojenną przez narciarski kurort Gudauri i Przełęcz Krzyżową – będącą punktem w granicy pomiędzy Europą a Azją - do Kazbegi. Miejscowości stanowiącej punkt wypadowy na górujący nad okolicą potężny szczyt Mkinwarcweri (Kazbek 5047 m n.p.m.).
Kolacja: guesthouse w Kazbegi.
Nocleg: guesthouse w Kazbegi.

3 dzień - 12 października – OKOLICE KAZBEGI

Śniadanie: guesthouse w Kazbegi.
Wyjazd autami do Cminda Sameba, cerkwi i klasztoru będących jednymi z najbardziej malowniczo położonych obiektów sakralnych w tej części świata. Przejazd do legendarnej Bramy Alanów. Jedynego drogowego przejścia granicznego pomiędzy Gruzją a Rosją. To tędy z północy na południe próbowały przebić się zagony najeźdźców. Wagę tego miejsca podkreśla nowo wybudowany kompleks monastyczny będący symbolem tu zaczynającej się Gruzji. Wyjazd autami terenowymi do doliny Truso. W dalekiej przeszłości prowadził tamtędy szlak handlowy do kalifatu arabskiego i dalej do Chin. Później wioski w dolinie były zamieszkiwane przez pasterzy, którzy wiosną przypędzali tam swoje stada. Obecnie miejsce to urzeka opuszczonymi osadami, źródłami termalnymi oraz wielkimi naciekami trawertynowymi. Przejazd do Tbilisi.
Kolacja:  w centrum miasta (Mediusz zapewnia budżet 20 lari/os).
Nocleg: hotel w Tbilisi.

4 dzień - 13 października TBILISI

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Całodzienne zwiedzanie Tbilisi, miasta położonego malowniczo na wzgórzach otaczających dolinę rzeki Kura (gruz. მტკვარი - Mtkvari). Miasto przypomina wielki amfiteatr, a różnica poziomów waha się między 380 m a 770 m n.p.m. Tbilisi założone zostało przez króla Wachtanga Gorgasali w V w. Jego nazwa oznacza „miasto z gorącymi źródłami”, z których stolica Gruzji słynie do dzisiaj – w wolnym czasie można odwiedzić jedną z wielu łaźni i wykąpać się basenach z gorącą źródlaną wodą. Miasto słynie również ze swojej tolerancji i wielokulturowości. Leży na styku kultur, religii i kontynentów. Możemy tu zobaczyć zarówno meczet jak i synagogę, cerkiew gruzińską i świątynię ormiańską, a wszystkie zbudowane tuż koło siebie. 1700-letnie Tbilisi pełne jest tajemniczych zakamarków, pięknych zaułków, powiewu historii i szalonych kontrastów. W trakcie wycieczki zwiedzimy najstarsze świątynie miasta: Katedrę Sioni, gdzie znajduje się tajemniczy Krzyż Św. Nino oraz Świątynię Metechyjską. Znajdziemy się na górującym nad miastem wzgórzu z ruinami Twierdzy Narikala, z którego roztacza się wspaniała panorama Tbilisi.
Kolacja:  w centrum miasta (Mediusz zapewnia budżet 20 lari/os).
Nocleg: hotel w Tbilisi.

5 dzień - 14 października – WINO, KATEDRA I… MUZUŁMANIE

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Wycieczka do Kachetii, regionu Gruzji położonego w dolinie rzeki Alazani pomiędzy pasmami Wielkiego Kaukazu oraz Gór Gomborskich. Okolice te słyną z produkcji doskonałych win, zwłaszcza Tsinandali, Saperawi i Kindzmarauli. Są to gatunki, które według uczonych powstają tu już od 8 tys. lat. Zaglądniemy do Pałacu w Tsinandali gdzie zwiedzimy rezydencję arystokratycznej rodziny Czawczawadze i spróbujemy znakomitego wina …Tsinansdali. Ruszamy na północ w kierunku Wielkiego Kaukazu. Po drodze zwiedzimy zagubiona w dolinie Alazanii wspaniałą katedrę Alaverdi. Dalsza droga prowadzi do tajemniczego wąwozu Pankisi. Wioska Jokolo (Dżokolo), do której zmierzamy jest zagubioną wśród gór oazą czeczeńskich uciekinierów z Rosji. Już od połowy XIX wieku przybywali tu Kistowie (Czeczeni) uciekający przed rosyjskimi prześladowaniami. Stąd pochodzi bohaterka głośnej książki Wojciecha Jagielskiego „Wszystkie wojny Lary”. Dziś spotkamy się z nieco inną kulturą. Jesteśmy wśród muzułmanów. Bardzo przyjaznych, ciepłych, kultywujących mimo przeciwności losu, swoje tradycje. Wieczorem być może wysłuchamy tradycyjnych religijnych pieśni - nazmów.
Kolacja: guesthouse w Jokolo z tradycyjna kuchnia czeczeńską.
Nocleg: guesthouse w Jokolo.

6 dzień - 15 października KACHETIA – KRAINA WINA

Śniadanie: guesthouse w Jokolo.
Wracamy do doliny Alazani. Jedziemy do miejscowości Kvareli, gdzie znajdują się wielokilometrowe tunele, w których przechowuje się i leżakuje wino. Tunele zostały otwarte na Światowy Kongres Wina w 1962 roku. Wykuto je w skałach wzgórz należących do pasma Wielkiego Kaukazu, przez cały rok utrzymują temperaturę 12-14oC oraz wilgotność ok. 70%. Zwiedzanie tunelu wraz z degustacją lokalnego wina. Ostrymi serpentynami przemierzamy Góry Gomborskie. Docieramy do malowniczego Sighnaghi. Miasteczko swoją atmosferą niektórym nieco przypomina Kazimierz Dolny. Spacer po mieście - Sighnaghi to jedno z najmniejszych miast w Gruzji, pięknie położone na wzgórzach nad doliną Alazani. Zwiedzanie Sighnaghi kończymy kolacją z degustacją lokalnego wina.
Kolacja: Sighnaghi.
Nocleg: hotel w Sighnaghi.

7 dzień - 16 października SIGHNAGHI DAVIT GAREJA TBILISI

Śniadanie: hotel w Sighnaghi.
Poranny spacer po mieście - Sighnaghi to jedno z najmniejszych miast w Gruzji, pięknie położone na wzgórzach nad doliną Alazani, z widokiem na ośnieżone szczyty Kaukazu wznoszące się po jej drugiej stronie. W miejscowym Muzeum Narodowym można zobaczyć obrazy Niko Pirosmaniego – słynnego gruzińskiego prymitywisty. Przejazd przez Bodbe - zwiedzanie cerkwi założonej w IX wieku, w której pochowana jest św. Nino, apostołka i patronka Gruzji. Następnie przejazd do David Gareja. Trasa naszej podróży pozwoli nam poznać smak wędrówek półpustynnymi drogami Dolnej Kartli. W tej suchej okolicy, w pobliżu granicy z Azerbejdżanem, znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków gruzińskiej architektury. Dawid Gareja to zespół kilkunastu monastyrów, dziesiątki kościołów i setki kaplic oraz komnat skalnych, które powstawały od VI do XIII wieku. W drodze do Dawid Gareja zatrzymamy się również w hoteliku-kawiarni prowadzonym przez parę Polaków.
Kolacja: Tbilisi, w centrum miasta (Mediusz zapewnia budżet 20 lari/os).
Nocleg: hotel w Tbilisi.

8 dzień - 17 października - sobota – POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie: hotel w Kutaisi.
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Polski o godzinie 12:20. Lądowanie we Wrocławiu o 13:50.

 

Termin: 10 - 17.10.2020 (8 dni)

 

Cena: 3700 zł / osobę

 

Cena obejmuje:

 • przelot liniami Wizzair na trasie Wrocław-Kutaisi-Wrocław wraz z bagażem podręcznym o wymiarach 40x30x20cm (10kg) i jednym bagażem rejestrowym o masie 10kg.

 • transport w Gruzji

 • noclegi:
  Gori – guesthouse
  Kazbegi - guesthouse
  Tbilisi – hotel, 3 noce
  Jokolo - guesthouse
  Sighnaghi – hotel

 • wyżywienie:
  śniadania – wszystkie noclegi
  obiadokolacje:
  Gori – 1x
  Kazbegi - 1x
  Tbilisi - w centrum miasta (Mediusz zapewnia budżet 20 lari/os. ) - 3x
  Jokolo - 1x
  Sighnaghi lub okolice - 1x
 • ubezpieczenie NW i KL
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskiego pilota i przewodnika
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • wydatków natury osobistej

 

Informacje o Gruzji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.