Kameralny Obóz Górski W Tatrach Słowackich

Co czeka na Ciebie?
 • Kilometry prawdziwej górskiej przygody.
 • Duże przewyższenia na szlaku i piękne widoki.
 • Jedyny w swoim rodzaju lokalny koloryt słowackich miejscowości podtatrzańskich.
 • Spokój i relaks.
Liczba dni
8
Dojazd

bus

Transport na miejscu

transport lokalny

Nocleg

schronisko

Wyżywienie

WŁ (własne)

Terminy

29.07.2017 - 05.08.2017

Cena
1,980 zł
Rezerwuj wyjazd

Podczas tego górskiego obozu wejdziemy na najwspanialsze szczyty po słowackiej stronie Tatr Wysokich; zdobędziemy Krywań, Rysy, Sławkowski Szczyt. Chętni, pod opieką uprawnionego przewodnika, będą mogli zdobyć również Gerlach, najwyższy szczyt nie tylko Tatr, ale i całych Karpat. Turystycznymi szlakami trafimy do najznamienitszych tatrzańskich zakątków, pięknych i majestatycznych dolin: Furkotnej, Mięguszowieckiej i Kieżmarskiej.

Naszą bazą wypadowa będzie Willa Paula w Nowym Smokowcu. Znajduje się ona w pobliżu przystanku „elektryczki” – podtatrzańskiego tramwaju, którym dowiezie nas do początków naszych szlaków. Z naszej kwatery niedaleko jest również do barów i restauracji Nowego Smokowca.

 

Program:

Dzień 1 – 29 lipca

Wyjazd wieczorem z Krakowa (140 km), dojazd Nowego Smokowca - zakwaterowanie.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pensjonat Nowy Smokowiec.

Dzień 2 – 30 lipca

Śniadanie: we własnym zakresie.
Wyjście do Łomnickiego Stawu a następnie wyjazd kolejką na Ramię Łomnicy (ok. 2200 m npm). Następnie po zjeździe przejście z nad Stawu Łomnickiego do Chaty Zamkowskiego. Tutaj możliwość posiłku. Kolejnym ciekawym miejscem na trasie jest najstarsze schronisko w całych Tatrach- Rajnerowa chata, przy której będziemy się kierować do słynnych wodospadów Zimnej Wody. Wycieczkę zakończymy w Tatrzańskiej Leśnej.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pensjonat Nowy Smokowiec.

Dzień 3 – 31 lipca

Śniadanie: we własnym zakresie.
Wyjazd do Zdziaru. Przejście doliną Monkową a następnie dol. Szeroką na Szeroką Przełęcz Bielską (1826 m npm). Jest to jedyny szlak wiodący przez Tatry Bielskie - najbardziej wysunięty na wschód masyw w Tatrach. Zejście przez Białe Stawy, a następnie do doliny Czarnej Rakuskiej. Po drodze ciekawe schronisko „Szarotka” - możliwość posiłku. Wycieczkę zakończymy w Tatrzańskiej Kotlinie. Zajęcia ferratowe w kamieniołomie  Stary Lom, a dla chętnych możliwość przejścia ferraty.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pensjonat Nowy Smokowiec.

Dzień 4 – 1 lipca

Śniadanie: we własnym zakresie.
Wyjazd ze Smokowca kolejką terenową na Siodełko. Przejście doliną Małej Zimnej Wody do jej najwyższego piętra tj. Doliny Pięciu Stawów Spiskich, wysokogórskiej doliny, w której znajduje się schronisko Chata Teriego. Przejście przez przełęcz Czerwona Ławka (2352 m n.p.m.) (łańcuchy!!!) do Doliny Staroleśnej. Tu chwila odpoczynku w kolejnym schronisku tzw. Zbójnickiej Chacie. Zejście dol. Staroleśną na Siodełko i zjazd koleją do Smokowca.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pensjonat Nowy Smokowiec.

Dzień 5 – 2 lipca

Śniadanie: we własnym zakresie.
Wycieczkę rozpoczynamy przy stacji elektryczki Popradzki Staw, dojście do schroniska przy Popradzkim Stawie. Marsz doliną Mięguszowiecką a następnie podejście do Schroniska pod Wagą (łańcuchy!!!) skąd atak szczytowy. Zejście tą samą drogą, z chwilą odpoczynku w Schronisku pod Wagą. Od Schroniska przy Popradzkim Stawie trasa będzie wiodła stokami Dryganta do miejscowości Szczyrbskie Jezioro.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pensjonat Nowy Smokowiec.

Dzień 6 – 3 lipca

Śniadanie: we własnym zakresie.
Wycieczka na Bystry Przechód. Wyjście z miejscowości Szczyrbskie Jezioro. Przejście dol. Młynicy po drodze wspaniały wodospad Skok. Wejście na Bystry Przechód (2314 m npm) (łańcuchy) a następnie przejście do dol. Furkotnej. Jednej z najmniej uczęszczanych dolin tatrzańskich. Powrót do Szczyrbskiego Jeziora.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pensjonat Nowy Smokowiec.

Dzień 7 – 4 lipca

Śniadanie: we własnym zakresie.
Krywań to narodowa góra Słowaków, góra symbol, góra mit, w końcu … góra z euro centa. Wejście z Trzech Studniczek, przez Gronik i Przehyby ku Wielkiemu Żlebowi. Następnie wejście na niezwykle widokowy szczyt Krywania – 2494 m. n.pm. Zejście początkowo tą samą drogą aż do Wielkiego Żlebu. Schodzimy w dół, aż do pięknego limbowego lasu i nim w okolice Jamskiego Stawu. Zejście do Szczyrbskiego Jeziora.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pensjonat Nowy Smokowiec.

Dzień 8 – 5 lipca

Śniadanie: we własnym zakresie.
Sławkowski Szczyt (2452 m. npm) uchodził kiedyś za najwyższy szczyt w Tatrach lecz głosi legenda, wielkie trzęsienie ziemi spowodowało, iż przegrał z Gerlachem J. Wyjście z miejscowości Stary Smokowiec trasą używaną i znaną od XVII w. Po drodze piękne widoki a na zejściu możliwość skorzystania z kolei linowo - terenowej. Wejście na formację terenu zwana Królewski Nos. Zejście tą samą drogą. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.

UWAGA! Program wyjazdu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i sił uczestników.

Dodatkowo:

Wyjście na Gerlach z uprawnionym przewodnikiem wysokogórskim IVBV.
Można się umówić w zależności od pogody na wycieczkę na Gerlach. Wycieczka jest przeznaczona dla osób niemających lęku wysokości, bowiem w czasie wycieczki są elementy wspinaczki. Wyjście dodatkowo płatne.
Wyjście dla 1 osoby 1000 zł.
Wyjście dla 2 osób 1100 zł.
Wyjście dla 3 osób 1200 zł.

W cenie transport do schroniska Śląski Dom, ubezpieczenie kosztów ratownictwa wymagane na tego typu turę, sprzęt i usługa przewodnika IVBV. Płatne na miejscu przewodnikowi.

 

Termin: 29.07.2017 - 05.08.2017

 

Cena: 1980 zł/os. minimalna ilość osób 5

 

Cena obejmuje:

 • dojazd: minibus
 • transfery na miejscu: komunikacja publiczna
 • noclegi: pensjonat w Nowym Smokowcu
 • wyżywienie: we własnym zakresie
 • ognisko powitalne
 • wypożyczenie sprzętu: kaski, uprzęże, absorbery (sprzęt ferratowy)
 • ubezpieczenie NW i KL
 • opiekę międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA.

Cena nie obejmuje:

 • posiłków
 • wydatków natury osobistej
 • kosztów wyciągów i kolejek górskich (ok. 38 Eur).

EKWIPUNEK:

- paszport/ dowód osobisty

- niewielka apteczka, folia NRC,

- ręcznik,

-  bielizna oddychająca,

- odzież polarowa,

- plecak 30-50 litrów,

- buty trekingowe,

- kurtka i spodnie przeciwdeszczowe- najlepiej z membraną typu tex,

- czapka, rękawiczki,

- okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV,

- krem z filtrem UV,

- czołówka,

- kijki teleskopowe,

- termos/bidon,

- czapkę przeciwsłoneczną

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.