MAJÓWKA - Klejnoty Gruzji

Co czeka na Ciebie?
 • Zachwycisz się malowniczo położonymi zabytkami.
 • Doświadczysz egzotyki i fantazji możliwych tylko w Gruzji.
 • Zasmakujesz w wyśmienitej kuchni kaukaskiej i słynnym gruzińskim winie.
Liczba dni
9
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

minibus

Nocleg

hotel

hotelik

namiot

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

WŁ (własne)

Terminy

28.04.2018 - 06.05.2018

Cena
2,850 zł
Rezerwuj wyjazd

Program wyjazdu:

 

1 dzień – (niedziela) 30 kwietnia – KATOWICE – KUTAISI.

Spotkanie na lotnisku Pyrzowice około 2 godziny przed planowanym odlotem samolotu Wizzair (wylot – niedziela 30 kwietnia godzina 22:40).
Przylot do Kutaisi w poniedziałek 1 maja o godzinie 03:55.

2 dzień – (poniedziałek) 1 maja – Kutaisi i okolice.

Przylot do Kutaisi o godzinie 03.55. Zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie w hotelu. Po odpoczynku - zwiedzanie miasta: Kutaisi to antyczna stolica Kolchidy noszącej w czasach helleńskich nazwę Ai. To w tym mieście król Ajetes przyjmował załogę Argo, a w jego okolicy Jazon zaorał Pole Marsowe ziejącymi ogniem bykami i pokonał wojowników wyrosłych ze smoczych zębów. Tu też zwyciężył smoka - strażnika Złotego Runa. Głównym zabytkiem miasta jest odrestaurowana w kontrowersyjny sposób Katedra Bagrati oraz kolorowy, pachnący wschodem, miejski bazar. W okolicy Kutaisi zobaczymy klasztory Gelati i Motsameta. Monastyr Gelati został ufundowany w XII w. przez króla Davida Budowniczego i dzięki założonej przez niego Akademii przez długie lata stanowił centrum kulturalne i intelektualne Gruzji. Klasztor Gelati znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNECSO. Obejrzymy również niesamowity kanion Okatse. Warto przespacerować się powietrznym traktem wiszącym nad olbrzymim wąwozem – choroby związane z lękiem wysokości utrudniają, lecz nie powinny uniemożliwić zwiedzania tego obiektu.
Kolacja: hotel w Kutaisi.
Nocleg: hotel w Kutaisi.

 

3 dzień – (wtorek) 2 maja– przejazd do Tbilisi.

Śniadanie: hotel w Kutaisi.
W trakcie transferu z Kutaisi do Tbilisi zatrzymujemy się i zwiedzamy najważniejsze atrakcje Kartli – centralnej i stołecznej „dzielnicy” Gruzji. Odwiedzimy Gori, miejsca urodzin Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili, przespacerujemy się po Stalin Avenue, którą zamyka monumentalne Muzeum Stalina wraz z stojącym przed nim wagonem-salonką oraz jednym z ostatnich istniejących pomników dyktatora. Wycieczka do Uplisciche – największego miasta skalnego na terenie Gruzji. Składa się ono z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami i schodami. Początki osadnictwa w tym miejscu sięgają paleolitu, do dziś przetrwały zabytki z czasów rzymskich i średniowiecznych. Zajrzymy również do malowniczej doliny rzeki Tana. Znajdziemy w niej mający 1300 lat monastyr Ateni Sioni, słynny ze wspaniałych fresków i znakomitej architektury, położony w ciszy w wśród otaczających go gór. W tym miejscu będziemy mogli pobyć przez chwilę z dala od zgiełku a przy dozie szczęści przyjrzymy się spokojnemu życiu monastycznemu. Przemieszczamy się na wschód i tuż przed Tbilisi zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji - Mcchety. W Mcchecie obejrzymy jeden z najważniejszych kościołów Gruzji – katedrę Sveti Cchoveli. Ogrom tej świątyni zmusza do refleksji nad historią Gruzji i jej dziejami. Rangę sanktuarium podkreśla fakt przechowywania w nim relikwii Chitonu Chrystusa. Obejrzymy również znakomicie położony, jeden z najważniejszych ze względów religijnych jak i architektonicznych monastyr Dżwari.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.
Nocleg: hotel w Tbilisi.

4 dzień – (środa) 3 maja – Tbilisi.

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Zwiedzanie Tbilisi, miasta położonego malowniczo na wzgórzach otaczających dolinę rzeki Kura (gruz. მტკვარი - Mtkvari). Miasto przypomina wielki amfiteatr, a różnica poziomów waha się między 380 m a 770 m n.p.m. Tbilisi założone zostało przez króla Wachtanga Gorgasali w V w. Jego nazwa oznacza „miasto z gorącymi źródłami”, z których miasto słynie do dzisiaj – w wolnym czasie można odwiedzić jedną z wielu łaźni i wykąpać się basenach z gorącą źródlaną wodą. Miasto słynie również ze swojej tolerancji i wielokulturowości. Leży na styku kultur, religii i kontynentów. Możemy tu zobaczyć zarówno meczet jak i synagogę, cerkiew gruzińską i świątynię ormiańską, a wszystkie zbudowane tuż koło siebie. Miasto, o ponad 1700-letniej historii, pełne jest tajemniczych zakamarków, pięknych zaułków, powiewu historii i szalonych kontrastów. W trakcie wycieczki zwiedzimy najstarsze świątynie miasta: Katedrę Sioni, z tajemniczym Krzyżem Św. Nino oraz Świątynię Metechyjską. Znajdziemy się na górującym nad miastem wzgórzu z ruinami Twierdzy Narikala, z którego roztacza się wspaniała panorama Tbilisi. Po południu czas wolny w tym fascynującym mieście, tak aby każdy miał czas na zakup pamiątek i samodzielne wędrówki zaułkami Starego Miasta. Wieczorem możliwość (fakultatywnie) wizyty w Carskich Baniach - kąpiel i relaks w egzotycznych, opiewanych w wierszach Puszkina łaźniach.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.
Nocleg: hotel w Tbilisi.

 

5 dzień – (czwartek) 4 maja –Skalny Monastyr, Grób Św. Nino i Miasto Artystów.

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Dzisiejszego dnia jedziemy do Kachetii. Po drodze odwiedzimy magiczny skalny monastyr Davit Gareja. Musimy troszkę zboczyć z głównej drogi, ale widok bezkresnych stepów oraz znajdujący się na końcu świata klasztor wynagrodzą nam trudy podróży. Wracając zatrzymamy się w monastyrze Bodbe. Jednym z najważniejszych sanktuariów Gruzji – miejscu pochówku apostołki Gruzji – świętej Nino. Cel naszej wędrówki to Sighnaghi to jedno z najmniejszych miast w Gruzji, pięknie położone na wzgórzach nad doliną Alazani, z widokiem na szczyty Kaukazu wznoszące się po jej drugiej stronie. Znakomicie odnowione Stare Miasto przywodzi na myśl miasteczka Toskanii. W miejscowym Muzeum Narodowym można zobaczyć obrazy Niko Pirosmaniego – słynnego gruzińskiego prymitywisty.
Kolacja: hotel w Sighnaghi.
Nocleg: hotel w Sighnaghi.

 

6 dzień – (piątek) 5 maja – Mówisz KACHETIA, myślisz WINO!

Śniadanie: hotel w Sighnaghi.
Poranny spacer po Sighnaghi i zjeżdżamy krętymi serpentynami do kachetyńskiej doliny Alazanii. Naszą podróż przez Kachetię możemy zatytułować „z winem w tle”. Kachetia bowiem jest regionem słynącym z produkcji doskonałych win, zwłaszcza Tsinandali, Saperawi i Kindzmarauli. Są to gatunki, które według uczonych powstają tu już od 8 tys. lat. To tu znaleziono najstarsze ślady przetwórstwa owoców winnych na napój, który powoduje, że w Kachetii spotkamy najpogodniejszych i najdowcipniejszych ludzi w całej Gruzji. Rejon ten położony jest w dolinie rzeki Alazani pomiędzy pasmami Wielkiego Kaukazu oraz Gór Gomborskich. Wielkim błędem byłoby więc nie odwiedzenie tutejszych znakomitych winnic. Zwiedzanie rozpoczniemy od wycieczki do Kvareli. Tu znajdziemy długie na 8 kilometrów piwnice pełne wspaniałego wina. Miejsce to zaskakuje i smakiem i nutą delikatnego kiczu, który jednak w tym miejscu absolutnie nie razi. Po zwiedzaniu i degustacji przejeżdżamy do Tsinandali. Tu zobaczymy pałac arystokratycznej rodziny Czawczawadze. Miejsce to uświadomi nam poziom wykształcenia i znaczenie gruzińskiej szlachty na kulturalnej mapie Europy. Odwiedziny w pałacu zakończymy spacerem po pięknym parku – tu Europa styka się z Orientem w sposób chyba najsilniejszy – spacerując po wspaniałym angielskim założeniu ogrodowym nie możemy zapomnieć o zawiązaniu wstążki na tutejszym Drzewie Życzeń! Tsinandali to nie tylko pałac, lecz również winnica, której produkty obowiązkowo musimy skosztować. Dalsza droga prowadzi przez Telavi – stolice regionu ze świeżo odrestaurowanym pałacem Królów Kachetii i malownicze Góry Gomborskie z ukrytą twierdzą Udżarama. Dzisiejszy dzień zakończymy przejazdem przez Tbilisi i nocnym drogą do Kutaisi. Pomimo późnej pory w Kutaisi czekać na nas będzie pyszna kolacja!
Kolacja: hotel w Kutaisi.
Nocleg: hotel w Kutaisi.

 

7 dzień – (sobota) 6 maja - Do Batumi.

Śniadanie: hotel w Kutaisi.
Po śniadaniu wyruszamy z Kutaisi w kierunku Morza Czarnego. Po drodze zatrzymamy się w Ogrodzie Botanicznym, który o tej porze roku powinien zachwycić każdego bogactwem kwitnących kwiatów, krzewów i drzew. Ogród Botaniczny znajduje się niedaleko (ok. 9 km) Batumi i położony jest malowniczo na zboczu schodzącym stromo aż nad samo  morze. Jest on jednym z największych ogrodów botanicznych na świecie i skupia roślinność z różnych stref klimatycznych i krajobrazowych. Przejazd do najbardziej fascynującego miasta na gruzińskim wybrzeżu Morza Czarnego – Batumi. Po krótkim odpoczynku czas na spacer po Batumi, miasta które łączy starą, często secesyjną zabudowę z nowoczesnymi budowlami powstałymi tu w ciągu kilku ostatnich lat.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.
Nocleg: hotel w Batumi.

8 dzień – (niedziela) 7 maja - okolice Batumi, powrót do Kutaisi.

Śniadanie: hotel w Batumi.
Wycieczka po Adżarii, stanowiącej część legendarnej Kolchidy, do której podążali Argonauci w poszukiwaniu Złotego Runa. Zwiedzanie twierdzy Gonio z  I w p.n.e. Jest to jedna z niewielu zachowanych rzymskich fortyfikacji, leżąca przy ujściu rzeki Czoruch do Morza Czarnego, w miejscu, skąd mityczny Argo odbił od brzegów Kolchidy. Ma charakterystyczną budowę architektoniczną, a jej położenie sprawiło, że była cytadelą najpierw Cesarstwa Rzymskiego, a następnie Bizancjum. Wycieczka w górę rzeki Czoruch i Adjaristskali. Zobaczymy tam wspaniały wodospad Makhuntseti, okolica znana jest również ze średniowiecznych kamiennych mostów łukowych. Jednym z nich jest most Carycy Tamary datowany na przełom XI i XII wieku. Zbudowany jest kamienia wulkanicznego oraz wapienia i wyróżnia się cienką linią łuku oraz doskonałymi proporcjami. Poszukamy również malowniczych drewnianych, niemal dwustuletnich, meczetów. Pamiętać bowiem musimy, że Adżaria przez kilka wieków była częścią Imperium Osmańskiego.
Kolacja: hotel w Kutaisi.
Nocleg: hotel w Kutaisi.

 

9 dzień – (poniedziałek) 8 maja - powrót do Polski.

Transfer na lotnisko – wylot o godzinie 4:25 – przylot do Katowic o godzinie 6:00.

Terminy:

30.04 - 08.05.2017

Cena:

2850 zł / osobę
 

Cena obejmuje:

 • transport na miejscu 
 • noclegi:
  - 4x hotel w Kutaisi,
  - 1x hotel w Batumi,
  - 2x hotelik w Tbilisi,
  - 1x hostel w Sighnaghi,
 • wyżywienie:
  śniadania – wszystkie noclegi
  kolacje  – 4x Kutaisi
               - 1x Sighnaghi
 • opiekę polskiego pilota i przewodnika
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych
 • posiłków nie wymienionych w programie
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej
   

 

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.