MAJÓWKA W GÓRACH BORJOMI

Majówka
Co czeka na Ciebie?
 • Przepiękne połoniny, bezdroża, dzika przyroda i prawdziwe wędrowanie
 • Rangerskie sheltery - drewniane domki do spania w Górach Mescheckich
 • Skalne miasto-klasztor z XII w wykute w zboczu góry i basen z leczniczą wodą termalną - TYLKO DLA ODWAŻNYCH !
 • Borjomi - uzdrowisko, ciekawy Park Zdrojowy i słynna woda mineralna
Liczba dni
8
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

minibus

Nocleg

hotelik

hostel

inne

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

WŁ (własne)

Terminy

28.04.2018 - 05.05.2018

Cena
2,340 zł
Rezerwuj wyjazd

PROGRAM WYJAZDU

 

Dzień 1 - Przelot do Gruzji

Spotkanie  na  lotnisku Warszawa  Okęcie  około  2  godziny  przed  planowanym  odlotem  samolotu  o  godz.16:05.
Przelot do Gruzji. Przylot do Kutaisi o godzinie 21:25.
Transfer do hostelu i zakwaterowanie.

 

Dzień 2 – Przejazd przez Borjomi do Atskuri

Po odpoczynku spacer do centrum miasta, śniadanie w jednej z miejskich knajpek i wycieczka  na miejscowy kolorowy targ. Zakupy, wymiana walut. Przejazd  do  Borjomi  –  znanego  uzdrowiska  położonego  u  stup  Parku  Narodowego  Borjomi Kharagauli. Zwiedzanie historycznego parku zdrojowego. Borjomi  zyskało sławę jako miejscowość
uzdrowiskowa i wypoczynkowa już w XIX w. gdy Wielki Książe Michał Mikołajewicz Romanow, brat cara Aleksandra II, postanowił zbudować tu swoją letnią rezydencję. Dziś uzdrowisko przeżywa swój renesans przyciągając rzesze kuracjuszy i turystów. Słynna,  nawet w Polsce, pozostaje nadal, posiadająca lekko słonawy smak, woda mineralna BORJOMI.
Zgłoszenie wyjścia w góry w biurze Parku Narodowego, wizyta w centrum edukacji i zaznajomienie się z warunkami ekologicznymi, florą i fauną Parku. Park Borjomi Kharagauli jest największym PN Gruzji. Zajmuje ponad 1% tego kraju.
Przejazd i zakwaterowanie w pensjonacie w miejscowości Atskuri (30km od Borjomi). Spacer do mrocznych ruin Twierdzy Atskuri oraz do legendarnej, również zrujnowanej cerkwi, związanej z wieloma podaniami i legendami o świętym Andrzeju, będącym wg Gruzinów pierwszym apostołem Gruzji.
Kolacja: pensjonat w Atskuri.
Nocleg: pensjonat w Atskuri.

 

Dzień 3 – Wędrówka z Atskuri do Połoniny Amarati

Śniadanie: pensjonat w Atskuri.
Nasza trasa wiedzie bezdrożami Małego Kaukazu, wśród nieprawdopodobnie bujnej przyrody, wspaniałych połonin z których przy dobrej pogodzie możemy podziwiać olbrzymy Wielkiego Kaukazu. Wymarsz z Atskuri - wędrówka doliną Błędnego Potoku przez bukowo-sosnowy las. Marsz połoninami do Amarati Tourist Shelter.
Czas przejścia: 5-6 godzin.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: chatka turystyczna Amarati Tourist Shelter *
*Touris shelter – proste, drewniane domki z  miejscami do spania, należy mieć ze sobą karimatę i śpiwór . W shelterach
nie ma kuchni ani łazienki. Woda i toaleta znajdują się  na zewnątrz.
Jest możliwość rozpalenia ogniska przed domkiem.

 

Dzień 4 – Na Sametskvario 2643m n.p.m.  – najwyższy szczyt w Parku Narodowym

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Po śniadaniu rozpoczynamy próbę osiągnięcia najwyższego szczytu Parku Narodowego Borjomi-Kharagauli.
Wędrówka przebiegać będzie połoninami ze wspaniałymi widokami na otaczające nas grupy górskie: Wielki i Mały Kaukaz. Przy odrobinie szczęścia jest szansa na zobaczenie najwyższych szczytów Kaukazu z Elbrusem i Kazbekiem.  Wycieczka  „na  lekko”  większość  bagażu  zostawimy  w  shelterze  Amarati  do  którego  wrócimy wieczorem.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: chatka turystyczna Amarati Tourist Shelter.

 

Dzień 5 – Powrót przez Ochorę (2100m n.p.m.) do Atskuri

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Wracamy do Atskuri równoległym grzbietem Ochivari.  Niezmiennie towarzyszą nam widoki z rozległych połonin i budząca się do życia po długiej zimie kaukaska przyroda.
Kolacja: pensjonat w Atskuri.
Nocleg: pensjonat w Atskuri.

 

Dzień 6 – Trekking Likani -  Chitakhevi 

Śniadanie: pensjonat w Atskuri.
Ponownie  ruszamy  do  Parku  Narodowego.  Tym  razem  wędrujemy  z  Likani  (część  Borjomi)  do
Chitakhevi Ranger Shelter. W trakcie wędrówki podziwiamy  jeden z najwyższych szczytów Parku
Lomismte.  Z  początku  wędrujemy  wspaniałym  iglastym  lasem  aby  po  przekroczeniu  górnej
granicy lasu znów znaleźć się w krainie bezkresnych połonin.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: chatka turystyczna Chitakhevi Ranger Shelter. 

 

Dzień 7 – Trekking Likani -  Chitakhevi cd.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Kierujemy się na południe. Dziś dotrzemy do miejscowości Kvabiskhevi. Zanim to jednak nastąpi
musimy opuścić połoniny i przemierzyć malowniczą dolinę Kvabiskhevi
Kolacja: pożegnalna kolacja (supra) w pensjonacie w Atskuri.

 

Dzień 8 – Wycieczka do Vardzi i powrót do Polski 

Śniadanie: pensjonat w Atskuri.
Udajemy  się  na  wycieczkę  w  kierunku  południowym  doliną  rzeki  Mtkvari,  która  tworzy  tutaj głęboki  wąwóz  przecinający  skały  wulkaniczne.  Krajobraz  zmienia  się  od  zielonych  kaukaskich stoków aż do półpustynnego wyżynnego krajobrazu. Vardzia  to  skalne  miasto-klasztor,  zbudowane  na  zboczach  góry  Erusheli,  którego  budowę rozpoczęto  pod  koniec  XII  wieku.  Kompleks  składał  się  z  części  królewskiej,  w  której  skład wchodziła m.in. sala tronowa oraz klasztoru; w sumie było tutaj ponad 6000 komnat wykutych w skałach  na  13  poziomach.  W  przeszłości  żyło  tutaj  od  20  do  60  tysięcy  ludzi.  W  czasach średniowiecza  stanowiła  doskonałe  schronienie  w  czasie    najazdów  mongolskich.  Pierwsze poważne zniszczenia powstały pod koniec XIII wieku podczas potężnego trzęsienia ziemi. Następnie, w XV w.  Vardzię najechali i złupili Persowie, doprowadzając do ostatecznego upadku miasta i klasztoru. W drodze powrotnej do Atskuri zwiedzamy jedną z najstarszych twierdz, jakie zbudowane zostały w Gruzji – Chertvisi. Zbudowana została na wysokiej skale, w miejscu, gdzie rzeka Paravani łączy się z Mtkvari. Było to, już w starożytności, skrzyżowanie ważnych szlaków handlowych. W  dalszej  części  drogi  powrotnej  zajrzymy  do  Achalciche.  Miasteczka  znanego  z  potężnej, niedawno  odrestaurowanej  twierdzy  Rabati,  łączącej  w  sobie  architekturę  chrześcijańską  z wyraźnymi  wpływami  tureckimi.  Twierdza  ta  była  w  1828r.  świadkiem  wojny  między  Rosją  a Turcją,  a  wydarzenia  te  zostały  uwiecznione  na  obrazie  Januarego  Suchodolskiego  –  Szturm twierdzy Achalciche.
Wieczorem przejazd do Kutaisi i przelot do Polski.

Wylot o godz. 21:55, przylot do Warszawy o 23:25. 

 

Termin:

28.04 - 05.05.2018

Cena:

2 340 zł/os. dla grupy min 6 osób

Cena obejmuje:

 • transport na miejscu
 • noclegi (zgodnie z informacjami w programie)
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz we własnym zakresie (zgodnie z informacjami w programie)
 • opiekę polskiego przewodnika/pilota 
 • ubezpieczenie NW i KL

Cena nie obejmuje:

 • koszt przelotu 
 • wyżywienia, oprócz wymienionego w programie
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej

Zakwaterowanie:

Pensjonat, shelter (prosty, drewniany domek z  miejscami do spania, należy mieć ze sobą karimatę i śpiwór). W shelterach nie ma prądu, kuchni ani łazienki. Są natomiast sympatyczne prycze. Woda i toaleta znajdują się  na zewnątrz. Jest możliwość rozpalenia ogniska przed domkiem.

Wyżywienie:

HB (śniadania i obiadokolacje w Atskuri), w czasie wędrówki górskiej wyżywienie we własnym zakresie.

Park narodowy Borjomi-Kharagauli jest jednym z największych parków w Europie i największym w Gruzji. Zajmuje powierzchnię 61 235 hektarów, co stanowi 1% całkowitego terytorium Gruzji. Został otwarty w 2001 roku. W 2007 Park Narodowy Borjomi-Kharagauli został członkiem europejskiej sieci obszarów chronionych — Pan Park, który jest gwarancją najwyższego poziomu ochrony obszarów chronionych oraz zrównoważonego rozwoju turystyki.

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.