MAJÓWKA - Wiosna w górach Armenii

Co czeka na Ciebie?
 • Niesamowite krajobrazy, piękne góry i "ormiańskie morze"
 • Zapierające dech dziedzictwo kulturowe i architektoniczne
 • Egzotyczna kaukaska kuchnia i napoje: tutowka, brandy Ararat Akhtamar czy wino z granatów
 • Znakomita atmosfera - jak zawsze na naszych wyjazdach :-)
Liczba dni
9
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

minibus

Nocleg

hotel

hotelik

pensjonat

kwatery prywatne

Wyżywienie

ZO (wg programu)

Terminy

27.04.2018 - 05.05.2018

Cena
2,450 zł
Rezerwuj wyjazd

 Armenia dla większości Polaków kojarzy się z koniakiem i jeziorem Sewan. A przecież to pierwsze chrześcijańskie państwo świata! Kraj o długiej historii i bogatej kulturze. Kraj, którego mieszkańcy rozsławili swój naród poprzez działania poza granicami swojej ojczyzny. Wystarczy wymienić Charles’a Aznavoura, Arama Khachaturiana, Cher, Andre Agassiego. Armenia jest krajem której legendarny i najwyższy szczyt znajduje się poza granicami kraju na terenie Turcji. Tym szczytem jest Ararat dumnie wznoszący się nad armeńską stolicą - Erewaniem. Poza Araratem właściwie nikt nie jest w stanie wymienić choćby jednego znaczącego szczytu. A przecież kraj ten jest typowym krajem górskim. Ponad 90 % powierzchni Armenii znajduje się na wysokości wyższej niż 1000m n.p.m. ! My rozpoczniemy nasze poznanie gór Armenii od pięknego Khustupu (arm. Խուստուփ) – 3206m npm. Jednej z ciekawszych krajobrazowo i przyrodniczo gór Armenii.

 

Dzień 1 - 29.04 (sobota) - lot i przejazd do Erewanu.

Wylot do Erewania o godzinie 22.30, lądowanie w Erewaniu o godzinie 04.00 w niedzielę.
Nocleg: hostel w Erewaniu.

 

Dzień 2 – 30.04 (niedziela) - zwiedzamy Erewan.

Śniadanie: hostel w Erewaniu.
Przejazd do hostelu Erewaniu. Odpoczynek po podróży. Po wypoczynku i śniadaniu ok godz. 11:00, wyruszamy na zwiedzanie stolicy Armenii. Erewan kryje w sobie wiele wyjątkowych miejsc, które odkryć można wyłącznie w trakcie spaceru. Udamy się m.in. na tutejszy targ. Mieszanina kolorowych przypraw, owoców, miejscowych wyrobów po prostu oszałamia, następnie przespacerujemy się m.in. Placem Republiki, zobaczymy Państwowy Uniwersytet i ciekawą architektonicznie Kaskadę – Centrum Sztuki Kafesjana i operę. Niedaleko znajduje się Park Zwycięstwa i olbrzymi, bo mierzący aż 23 m Pomnik Matki Armenii, zwrócony w stronę Turcji jakby przypominając, że Armenia wciąż żyje. Po dniu pełnym atrakcji i niesamowitych wrażeń wracamy, aby odpocząć a wieczorem chętnych czeka spacer na Plac Republiki, gdzie przed Art Galery znajduje się „Tańcząca Fontanna”. Każdego wieczoru począwszy od wczesnej wiosny do późnej jesieni, odbywa się tutaj pokaz do muzyki klasycznej i utworów współczesnych.
Nocleg: hostel w Erewaniu.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.

 

Dzień 3 – 01.05 (poniedziałek) – Jezioro Sewan i droga na południe.

Śniadanie: hostel w Erewaniu.
Po śniadaniu, kierujemy się w strone jeziora Sewan. Jezioro to nazywane jest często ormiańskim morzem. Warto pamiętać, że lazurowe wody tego kaukaskiego akwenu zajmują aż 5% powierzchni kraju a znajdują się na wysokości 1900 m n.p.m. Dalsza nasza droga prowadzi wzdłuż brzegów jeziora. W trakcie wędrówki obejrzymy ciekawie położony klasztor Sevanavank oraz Noratus - średniowieczny cmentarz pełen chaczkarów (ormiańskich bogato zdobionych krzyży). Nasza droga prowadzi przez znajdującą się na wysokości 2410 m npm Przełęcz Sulema. Na przełęczy czeka nas jeszcze jedna atrakcja – średniowieczny zajazd – karawanseraj, punkt postojowy z czasów gdy droga ta była częścią słynnego Szlaku Jedwabnego.
Kolacja: hotel w Goris.
Nocleg: hotel w Goris.

 

Dzień 4 – 02.05 (wtorek) – okolice Goris.

Śniadanie: hotel w Goris.
Po śniadaniu, udajemy się do górskiego monastyru Tatew, do którego dojedziemy najdłuższą na świecie jednosekcyjną górską kolejką – prawie 6 km długości. Skrzydła Tatewu (tak nazywa się kolejka) przeniosą nas w czasie podniebnej wędrówki nad wspaniałym kanionem rzeki Worotan. Stamtąd udamy się do Zorac Karer, zwanego “ormiańskim Stonehenge”, czyli datowanych na siódme tysiąclecie przed naszą erą kamiennych kręgów. Wracając zajrzymy do Khindzoresku. Skalnej, opuszczonej dziś malowniczej wioski, położonej na dnie głębokiego wąwozu. Aby dotrzeć do niego musimy przejść przez 200m wiszący (stabilny!) most. W wiosce tej jeszcze na początku XX wieku mieszkało 1800 osób. Ich domami były widoczne do dziś, wykute w skałach pieczary. Przejazd przez miasto Kapan do położonej u stóp Khustupu wioski Vachagan.
Kolacja: kwatera prywatna w górskiej wiosce Vachagan.
Nocleg: kwatera prywatna w górskiej wiosce Vachagan.

 

Dzień 5 – 03.05 (środa) – droga w kierunku szczytu.

Śniadanie: kwatera prywatna w Vachagan.
Poranne wyjście w góry z wioski Vachagan. Nasze podejście prowadzi zaskakująco pięknym lasem na hale i łąki pod szczytem Khustupu 3206m n.p.m. Po rozbiciu obozu przy dobrych warunkach pogodowych spróbujemy odnaleźć i zwiedzić tajemnicze jaskinie północnego skłonu Góry.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

 

Dzień 6 – 04.05 (czwartek) na szczyt!

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Wejście na Khustup. Trawers góry. Będziemy wchodzić na wierzchołek od strony południowej a schodzimy ze strony północnej. Wspaniałe widoki i przepiękna przyroda.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

 

Dzień 7 – 05.05 (piątek) – powrót do cywilizacji.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Zejście do Vachaganu.
Kolacja: we własnym zakresie w Kapan.
Nocleg: hotel w Kapan.

 

Dzień 8 – 08.05 (sobota) - wracamy do Erewania.

Śniadanie: hotel w Kapan.
Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną na północ. Przejazd do zabarwionego na czerwono kanionu Noravank w którym znajduje się monastyr o tej samej nazwie. Jest to kompleks klasztorny pochodzący z XIII w. Otaczające go skały mają niesamowitą barwę a wrażenie potęguje jeszcze położenie monastyru. Zespół ulokowany jest na skalnej półce wśród malowniczego wąwozu, którym płynie rzeka Arpa. Kilka kilometrów dalej zatrzymamy się w jednej z najbardziej znanych ormiańskich winnic – Areni. Tu przeprowadzimy sympatyczną degustacje lokalnych produktów ;). Na trasie naszej wędrówki znajdzie się również pięknie położony w cieniu Araratu monastyry Khor Virap – wg przekazów jest to miejsce, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez pogańskiego króla Tridates III o głoszenie chrześcijaństwa. Następnie wywyższony do rangi królewskiego mentora, przyczynił się do przyjęcia chrztu przez Armenię w roku 301.
Nocleg: hostel w Erewaniu.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.


Dzień 9 – 07.05 (niedziela)- pożegnanie z Armenią.

04:40 wylot z Erewania – przybycie do Warszawy o godzinie 06:30.
 

Termin: 29.04-07.05.2017  


Cena: 2450 pln/ osobę

 

Cena obejmuje:

 • transport na miejscu - bus
 • noclegi:

    Erewań – 3 noce /hostel
    Goris – 2 noce / hotel
    Vachagan – 1 noc / kwatera prywatna
    Kapan – 1 noc / hotel
    namioty – 2 noce

 • opiekę polskiego pilota/ przewodnika 
 • ubezpieczenie NNW i KL wraz z kosztami ratownictwa w górach
 • gaz, maszynki do gotowana - 1/3 os.
 • namioty – w przypadku braku własnych - 1/2 os.

 

Cena nie obejmuje:

 • kosztu przelotu (dopłata do ceny podstawowej)
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej
 • wyżywienia nie zawartego w programie 

 

Ekwipunek
Poniżej podstawowa lista rzeczy osobistych, które należy ze sobą zabrać – oczywiście należy ją traktować, jako pewną sugestię, którą należy zmodyfikować w zależności od własnych potrzeb.

Trekking będzie raczej bezśnieżny choć oczywiście w górach wszystko jest możliwe. Należy jednak pamiętać, że zbyt ciężki plecak może utrudnić a czasami wręcz uniemożliwić osiągniecie celu.

 • paszport
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • spodnie górskie
 • krótkie spodnie
 • sandały
 • buty górskie
 • ciepłe skarpety
 • polar
 • rękawice
 • czapka
 • okulary (z filtrem UV kl 4)
 • krem przeciwsłoneczny ( z wysokim filtrem, co najmniej SPV 35)
 • kredka ochronna do ust (bez zawartości wody!!!)
 • czołówka + zapasowe baterie
 • kijki teleskopowe
 • plecak
 • śpiwór
 • karimata
 • ew. lekarstwa własne (przepisane przez lekarza)
 • termos
 • kubek do picia
 • sztućce 

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.