Trekking u stóp Uszby i wokół Uszguli

Co czeka na Ciebie?
 • Poznasz Swanetię - region słynący z przepięknych krajobrazów nieskażonych cywilizacją.
 • Powędrujesz szlakami Wielkiego Kaukazu: zobaczysz efektowną i złośliwą Uszbę i najwyższą górę Gruzji - majestatyczną Szcharę 5193 m n.p.m.
 • Odwiedzisz najwyżej położoną miejscowość w Europie – malownicze Uszguli ok 2200 m n.p.m.
 • Zwiedzisz średniowieczne wieże obronne, poznasz dumnych i upartych Swanów.
Liczba dni
12
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

minibus

Nocleg

hotel

kwatery prywatne

namiot

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

WŁ (własne)

Terminy

30.07.2017 - 10.08.2017

Cena
2,350 zł
Rezerwuj wyjazd

PROGRAM WYJAZDU:

 

Dzień 1 - Lecimy do Gruzji.

Wylot z Katowic w niedzielę o godz. 22:40 → przylot do Kutaisi w poniedziałek o godz. 03:55.

 

Dzień 2 - Przejazd do Swanetii.

Transfer do hotelu w Kutaisi – po wypoczynku i śniadaniu wyjazd do Mestii. Po drodze zwiedzimy Jaskinie Prometeusza – najpiękniejszą udostępnioną grotę Kaukazu. Sposób wyeksponowania zjawisk krasowych w tej jaskini zaskoczy nawet wytrawnych znawców jaskiń europejskich. W trakcie podróży zatrzymamy się przy jednym z wielu wspaniałych imeretyńskich wąwozów wzdłuż którego a właściwie nad nim, przejdziemy się nieprawdopodobnym podniebnym szlakiem. W czasie dalszej drogi, jeśli będzie czas, w Zugdidi przerwa na zwiedzanie Pałacu Dadianich i posiłek. Wędrówkę po Swanetii rozpoczniemy od doliny rzeki Dolra, wypływającej z potężnego lodowca Uszby. Zatrzymamy się w guesthousie w wiosce Mazeri, u podnóża Uszby, gdzie po zakwaterowaniu ugoszczą nas pyszną kolacją, po której będziemy odpoczywać po męczącej podróży.
Kolacja: guesthouse w Mazeri.
Nocleg : guesthouse w Mazeri.

 

Dzień 3 – Trekking u podnóży Uszby  część pierwsza.

Śniadanie: guesthouse w Mazeri.
Piękna trasa, która pozwala na dość bliskie podejście do skalnego masywu Uszby 4710 m n.p.m., najefektowniejszej góry Kaukazu. Wg jednej z wersji tłumaczenia tej nazwy USZ – znaczy straszny, a BA – górski. Natomiast w języku Swanów oznacza "drogę donikąd", pozostałe tłumaczenia to "nędzne miejsce" lub "miejsce sabatu czarownic". Wspinacze natomiast nazywają ją po prostu „Wiedźmą”!Pierwszego dnia trekingu dochodzimy do Przełęczy Guli 2 950 m n.p.m., po drodze zwiedzamy mały kościół znajdujący się niedaleko ruin wsi Guli. Następnie pniemy się stopniowo w kierunku zbliżającego się południowego skalnego masywu Uszby. Idziemy dalej szlakiem alpinistów w kierunku wielkiej pustej doliny z niewielkim lodowcem. Stąd góra wygląda na niewiarygodnie ogromną i słusznie porównywana jest do Matterhornu. Pod przełęczą rozbijamy biwak. 
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot na przełęczy Guli.

 

Dzień 4 – Trekking u podnóży Uszby część druga.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Po śniadaniu wyruszamy w stronę Przełęczy Guli (Guli w języku gruzińskim znaczy serce). Widok wyłaniającego się tuż obok południowego szczytu Uszby wynagrodzi każdy trud. Widzimy jak na dłoni kręte pasma, aby nagle na najwyższym punkcie przełęczy (2950 m) roztoczył się przed nami przepiekny widok na dolinę Mestijską, odległe wysokie szczyty w tym piramidę Tetnuldi 4969 m n.p.m.  i  spektakularny  płaskowyż  Koruldi.  I  właśnie  Koruldi  jest  naszym  dzisiejszym  celem noclegowym.  Przecinając  widoczną  pod  nogami  i  dolinę  wchodzimy  na  sąsiedni  grzbiet  i wędrujemy w górę w kierunku nieodległych jezior o tej samej nazwie. Rozbijamy obóz i po krótkim odpoczynku  wędrujemy  dość  kruchą  ścieżką  na  szczycik  będący  znakomitym  punktem widokowym na nieodległą Uszbę. Powrót do obozu nad jeziorami. 
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot w okolicy jezior Koruldi.

 

Dzień 5 – Trekking u podnóży Uszby część trzecia.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Po śniadaniu rozpoczynamy zejście do Mestii. Trasa początkowo łagodna staje się pod koniec stroma (nadal podążamy ścieżką) choć nie straszna i prowadzi do rzeki Mulkhura. Stąd już bez trudu podążamy w kierunku Mestii.
Kolacja: hotel w Mestii.
Nocleg: hotel w Mestii.

 

Dzień 6 – Trekking pod Banguriani część pierwsza.

Śniadanie: hotel w Mestii.
Po porannym posiłku startujemy na dwudniową wycieczkę w kierunku lodowca Lekziri i do cyrku polodowcowego u stóp Banguriani 3885 m n.p.m. Mijamy posterunek wojsk pogranicznych i dzięki wcześniej zdobytej przepustce zagłębiamy się w rzadko odwiedzaną dolinę Lekziri. Wchodzimy w boczną dolinkę gdzie zaskoczy nas zieleń hal kontrastująca z niemal śnieżnobiałymi granitami i czarnorudymi łupkami. Rozbijamy obóz i udajemy się na wycieczkę w głąb doliny. Wokół nas festiwal turni i śnieżnych olbrzymów. A horyzont zamyka … oczywiście Uszba.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

 

Dzień 7 – Trekking pod Banguriani część druga.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Kontynuacja wędrówki i powrót do Mestii. W wypadku, gdy wojska graniczne nie udzielą nam zgody na wędrówkę  do doliny Lekziri (dotychczas zawsze taką zgodę uzyskiwaliśmy ale…) wędrujemy alternatywnie do Jezior Koruldi i wracamy wzdłuż lodowca Czaladi.
Kolacja: hotel w Mestii.
Nocleg: hotel w Mestii.

 

Dzień 8 – Wyprawa do Uszguli.

Śniadanie: hotel w Mestii.
Przejeżdżamy szutrową drogą do najwyżej położonej miejscowości w Europie – Uszguli 2200m n.p.m. Po drodze zobaczymy samotną wieżę, z którą łączy się historia nieszczęśliwej miłości, stare kościółki, najprawdopodobniej konieczne też będzie zamykanie i otwieranie bram na drodze. Uszguli to mała osada położona w dolinie, wysoko  u stóp kaukaskich szczytów. Tak jak i inne miejscowości w Swanetii charakteryzują ją liczne „rodzinne” wieże obronne. Zakwaterowanie w guesthousie i spacer na okoliczne wzgórza. 
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

 

Dzień 9 - trekking pod Szcharę część pierwsza.

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Dzień rozpoczynamy od mozolnej wspinaczki na wiszący nad Uszguli szczyt będący częścią grzbietu Maphrani ok. 3200 m. n.p.m. Na wierzchołku przy dobrej pogodzie staniemy oko w oko z murem Szchary. Ten najwyższy gruziński szczyt tylko pozornie wygląda mniej okazale niż Uszba. Wysokością przewyższa Uszbę o ok. 500 m, a wspinaczka na jej szczyt stanowi jeden z najtrudniejszych kaukaskich wyzwań.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

 

Dzień 10 - trekking pod Szcharę część druga.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Dziś wędrujemy aż do lodowca Szchary. Docelowo schodzimy do wielkiej, polodowcowej doliny Enguri. Na jej przyjaznych łąkach dłuższy popas, w trakcie którego możemy orzeźwiać się wodą z bijących w dolinie źródeł mineralnych.
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

 

Dzień 11 – Uszguli-Kutaisi.

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Powrót ze Swanetii, przejazd do Kutaisi. Wracając zatrzymamy się na moment w Anaklii. Po tygodniowym trekkingu zasługujemy na chwilę plażowania nad Morzem Czarnym. Anaklia jest interesującym, niewielkim lecz  ciekawym nadmorskim kurortem. W trakcie naszych górskich wędrówek często towarzyszyła nam główna rzeka Swanetii - Enguri. Mieliśmy okazję znaleźć się w pobliżu jej źródeł. Dziś docieramy do ujścia tej pięknej rzeki do Morza Czarnego!
Kolacja: we własnym zakresie, restauracja w centrum miasta.
Nocleg: hostel w Kutaisi.

 

Dzień 12 – Powrót.

Transfer na lotnisko wcześnie rano, powrót do Polski.
Wylot z Kutaisi w środe godz. 04:25 → przylot do Katowic o godz. 06:00

Terminy:

30.07 - 10.08.2017 

Cena:

2350 zł/osobę dla grupy min. 6 osób.
 

 

Cena obejmuje:

 • transport na miejscu - minibus
 • noclegi:
  – Mazeri – 1 noc - guesthouse
  – Mestia – 2 noce - hotel
  – Ushguli – 2 noce – guesthouse
  – Kutaisi – 2 noce - hostel
 • wyżywienie: 
  - Mazeri -1x śniadanie i obiadokolacja
  - Mestia -2x śniadanie i obiadokolacja
  - Ushguli – 2x śniadanie i obiadokolacja
 • opiekę polskiego pilota i przewodnika górskiego 
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu 
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej

Wyżywienie

W czasie wędrówki górskiej wyżywienie we własnym zakresie.

Wycieczka - program indywidualny

Ponieważ wrażenia i emocje jeszcze nie zdążyły opaść to i obiecana opinia nie powstała do dziś. Wyjazd udał się jak najbardziej !!! Cała nasza grupa, a szczególnie Ci którzy mieli okazję Gruzję poznawać po raz pierwszy, wrócili oczarowani. Organizacja tj. transport, przewodnicy , hotele - rewelacja !!!

A jako że trafiliśmy na okres świąteczny, również w Gruzji, to szczególnie ukazała nam się otwartość Gruzinów i innych narodowości Kaukazkich. Mam nadzieję, że nasze zadowolenie i opinia o Państwa biurze przyciągnie kolejnych klientów.

Maleńkie uwagi organizacyjne celem dopracowania szczegółów dla kolejnych grup (mam nadzieję że się Pani nie obrazi):
- do hotelu w Tbilisi jest drugi wjazd, gdzie nie trzeba nosić bagaży po schodach, wiec warto by kierowca o tym wiedział,
- nie mieliśmy informacji że basen w hotelu w Batumi jest płatny, też warto o tym poinformować,
- podczas jazdy z Tbilisi do Kutaisi zwiedza się Mcchetę, Gori, Uplisciche, nasz kierowca nie bardzo chciał pojechać z nami w Mcchecie do świątyni Jvari, dzwonił przy nas do biura w Batumi i dopiero oni nakazali mu tam z nami pojechać, tym samym warto Jvari wpisać na tę listę i nie będzie wątpliwości . Bo chyba każdy będąc w Mcchecie zechce wjechać do pięknie położonego monastyru Jvari.

Serdeczne podziekowania za pomoc i orgaznizację. Jeśli możemy na jakimś portalu wystawić Państwu ocenę "celującą" - to poprosze o wskazówki.

Agnieszka H.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Kochani , dziekuje za wspaniale zorganizowana wycieczkę. Jestem szczególnie oczarowana krajobrazem Armenii ,tak różnym od naszej Polski. W Erewaniu byłam 36 lat temu.Wtedy podziwiałam ich stolice teraz jestem nią oczarowana.Napewno jeszcze tam wrócę. Towarzystwo wspaniałe mimo różnic wiekowych.Nasza pilotka to wspaniała dziewczyna.Ja się z nią czulam wspaniale mimo że mam 50 plus.Pozdrawiam całe wasze biuro. Proszę pozdrowic pana Andrzeja od Jadwigi ze Swidnika.

Wycieczka po Krakowie

Dear Monika,

the Krakow city tour was great. The route was well selected, the know-how of the guides were profund and the language skill of the two guides were really good. So we were satisfied with the tour.  

kind regards,   Sebastian L.

Armenia. Podróż z widokiem na Ararat.

Pani Moniko,
Ogólnie tak jak pisałam wyjazd bardzo się udał, poniżej parę komentarzy oraz uwag co można by jeszcze poprawić albo wziąć pod uwagę lub przekazać przyszłym podróżującym

Jeśli chodzi o transport: nasz kierowca po Armenii, Migran, był bardzo uważny i porządny, i busik też fajny.
Trochę gorzej było na początku. Kierowca z lotniska do Tibilisi (chyba jakiś podwykonawca) wcale nie wiedział gdzie ma nas zawieźć, tzn z hotelem na dworcu nie było problemu, ale adresu mojego hostelu nie znał, na szczęście poprosiłam Panią o adres i go zapamiętałam, ale wobec zapewnień że kierowca wie gdzie, równie dobrze mogłam go nie znać. Kierowca trochę popytał, pokrążył i trafiliśmy. Myślę że wobec prawdopodobieństwa takiej sytuacji warto na przyszłość przesłać dokładną mapkę. Było już bardzo późno bo z powodu osuwiska zamknięto główną drogę i jechaliśmy strasznymi wertepami dookoła, kierowca (zresztą bardzo sympatyczny) był strasznie zmęczony - prawie zasypiał za kierownicą, a na koniec zachowywał się jakby był pijany. Ogólnie nie czułam się jakoś szczególnie komfortowo..W każdym razie dojechaliśmy na miejsce :)
Kierowca w niedzielę na wycieczkę do Kazbegii był w porządku, wszystko ok.

Jeśli chodzi o hostele/ hotele
Hotel pani Belli (przesympatycznej) nazywa się Zaira Star Hotel, przy czym słowa star nie widziałam ledwo widząc na oczy, więc w pierwszym momencie nie była pewna czy to ten hostel. Zakwaterowałam się na dole w hostelu. Myślę że warto uprzedzać że jest jedna sala mieszana (zawsze jak spałam w hostelach był podział damsko-męski). W nocy przyszło dwóch gości, palili papierosy, ich rozmów nie rozumiałam - nie wyspałam się. Do hotelu z kolei prowadzą wąskie kręcone schodki, o tym też warto uprzedzić turystów wcześniej - może być cenną informacją przy wyborze plecak lub walizka
Pani Bala nie wiedziała czy moja cena jest ze śniadaniem. Pierwszego dnia dostałam śniadanie, drugiego już nie ale w ostatniej chwili się obudziłam przed wycieczką więc pewnie i tak nie dałoby rady
W Erywaniu mankamentem hostelu są tylko 2 łazienki na całość, rozmawialiśmy z szefem i mówił że z hosteli ten jest najlepszy
W Goris hotel bardzo fajny (choć winda miała działać akurat za 3 dni :)
Nad Sewanem hotel też fajny, niektórym było zimo, ja tego pod kołdrą nie odczułam, śniadanie dostaliśmy na godzinę jedzenia :)

Pilotka fajna, dbała o nasze dobre samopoczucie

Wycieczka - program indywidualny

Pani Moniko, Cały wyjazd uważamy za bardzo udany. Było super. Hotele (oba) spełniły nasze oczekiwania. W Tbilisi super lokalizacja, w Batumi też dobre miejsce i hotel ok. Serwowali w nim fajne śniadania.

Jeśli chodzi o organizację to tak:

SILNE STRONY:
1. Wasze indywidualne podejście do sprawy - super. Zawsze czuliśmy się w środku uwagi i czulismy że zależy Państwu na tym żebyśmy byli zadowoleni. No i byliśmy :)
2. Przewodnik - chodzi mi kompetencje i troskę Pani Kasi - naprawdę bardzo dobrze oceniamy Jej kompetencje. Ma dużą wiedzę, dużo już wie o Gruzji, bardzo nam pomagała.
3. Przejazdy w komfortowych warunkach, dobre samochody z małym wyjątkiem o którym napiszę w słabych stronach.
4. Program bardzo dobry, wszyscy daliśmy radę, nawet 4-5 letnie dzieci.

SŁABE STRONY:
1. Pierwsza rzecz to może szczegół, ale ważny. Autokar (bus) który wiózł nas z Tbilisi do Batumi był oklejony. Nic w tym niby złego, ale miał oklejone również szyby takimi specjalnymi naklejkami przez które teoretycznie można patrzeć. Można, ale tylko chwilę. Po chwili tak strasznie bolą oczy, że nie można dłużej. Wszystko miga, serio. To bardzo przeszkadza i nie da się dłużej z tym wytrzymać. To bardzo przeszkadzało. Dla pokazania o co chodzi - proszę widać ten autokar na zdjęciu.
2. Przewodniczka Maja w Batumi. Moim zdaniem niestety słabo przygotowana. Bardzo mało opowiadała o samym mieście, zabytkach, a raczej o nowych hotelach i rzeczach mało istotnych. Generalnie małomówna osoba. Raczej nie poleciłbym usług tej Pani nikomu. Choć to miła Gruzinka dobrze mówiąca po Polsku.

Bardzo Państwu dziękujemy za super ofertę, za świetną obsługę i pomoc na miejscu. Czuliśmy się naprawdę "dopieszczeni" Bardzo doceniam to, że Andrzej (przeszliśmy na ty :) ) przywiózł z PL siedziska dla dzieci. Bardzo się one sprawdziły. Doceniamy, też bardzo zaproszenie na kolację w towarzystwie profesjonalnego TAMADY. Rzeczywiście było super.

Proszę jeszcze w moim imieniu podziękować w szczególności Kasi i Andrzejowi. Pani Moniko, no i dziękuje bardzo Pani, za przygotowanie wyjazdu, za miłą obsługę. Załatwianie wyjazdu z Panią to była przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane korzystać z usług Państwa biura, bo ochota na więcej jest - SVANETIA w Gruzji, czy ARMENIA :)

Do usłyszenia, Adam F.

Armenia

szanowni Panstwo
Bardzo dziekujemy za zeszłoroczna sierpniową Armenię-szczególnie za pMonikę,która jest świetna pilotka- szczeg. 

Hanna Cz.

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.



W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.