fbpx Trekking Omalo - Shatili - Juta | Mediusz Biuro podróży Przejdź do treści

Trekking Omalo - Shatili - Juta

Co na Ciebie czeka
Tuszetia i Chewsuretia - dwie krainy, jeden Raj - na końcu świata!
Wspaniałe, wolne od „cudów” techniki krajobrazy górskie.
Wieże, twierdze i stanice ukryte w głębokich górskich dolinach.
Wysokie przełęcze - niemal o tysiąc metrów wyższe niż Tatry.
Panoramy czterotysięcznych olbrzymów.
Wspaniała lokalna kuchnia.
Wędrówka bez ciężkiego plecaka. Bagaż znajdzie swe miejsce na grzbiecie towarzyszącego nam górskiego rumaka.
Super zabawa :)
samolot w cenie!!!
Rodzaj aktywności
Dojazd
samolot (w cenie bagaż podręczny)
bus
Transport na miejscu
bus
Zakwaterowanie
hotelik
namiot
guesthouse
Wyżywienie
BB (śniadania)
HB (śniadania i obiadokolacje)
zgodnie z programem
własne
Min. liczba uczestników
5

cena za osobę 5150 PLN

Przemierzanie regionów odciętych od świata zawsze jest cudowne i intrygujące. Takimi regionami w Gruzji są Tuszetia i Chewsuretia. W obu przypadkach krainy te są „za górami, za lasami”. Dostępu do nich bronią wysokie przełęcze i wielkie przestrzenie. Architekturę, zwyczaje i tradycje obu regionów kształtowały się w głębokiej izolacji od pozostałej części kraju. Dość powiedzieć, że do dziś, przełęcze będące jedyną drogą prowadzającą do Tuszetii – przeł. Abano 2926 m n.p.m. i do Chewsuretii – przeł. Datwis Dżwari 2676 m n.p.m. – nie są przejezdne od połowy jesieni do połowy wiosny. Trasa naszego trekkingu poprowadzona jest tak, aby móc podziwiać piękno tamtejszej przyrody, mieć okazję do spotkań i rozmów z miejscową ludnością oraz spróbowania ich wyśmienitej kuchni. Wędrując od doliny do doliny, odwiedzimy warowne wioski z charakterystycznymi wieżami różniącymi się budową od swoich swańskich kuzynów.

Największym jednak magnesem przyciągającym w te strony są tradycje Tuszetów i Chewsurów, których pochodzenie do dziś stanowi rozpalającą umysły uczonych nieodkrytą tajemnicę. Niezmienne są tu, oparte na chrześcijaństwie, zwyczaje pełne poruszających wyobraźnię zagadek. Znajdziemy tu święte miejsca, które możne obejrzeć jedynie z daleka. Spotkamy cerkwie, do których wstęp mają tylko mężczyźni. Odwiedzimy zagadkowe cmentarze przypominające raz małe Stonehenge a innym razem otwarte ossaria. Zagadką również jest to, że w Tuszetii nikt nie hoduje świń ani nie spożywa wieprzowiny pomimo, że mieszkańcy są chrześcijanami. Wszystko to w scenerii pełnej bezleśnych szczytów, opuszczonych wiosek i pamiętających setki lat kamiennych wież.

Zapraszamy do trekkingu po krainach niczym ze scenografii do filmów Tolkiena!

Galeria zdjęć

Omalo - Keselo
Omalo - Keselo
W Alvani
W Alvani
Tuszetia
Tuszetia
Omalo
Omalo
W stronę Dagestanu
W stronę Dagestanu
Dartlo
Dartlo
Dartlo wieża
Dartlo wieża
wioska
wioska
W Alvani
W Alvani
Omalo - Keselo
Omalo - Keselo
W oddali Girevi
W oddali Girevi
Atsunta
Atsunta
Nasze koniki
Nasze koniki
Pod Chaukhi
Pod Chaukhi
Mutso
Mutso
Kazbek z przełęczy Chaukhi
Kazbek z przełęczy Chaukhi
Na przełęczy Chaukhi
Na przełęczy Chaukhi
Obóz w Raju pod Chaukhi
Obóz w Raju pod Chaukhi
Program wyjazdu
Dzień 1
LECIMY DO GRUZJI

Wylot z jednego z dwóch lotnisk: Krakowa 6.20 i Wrocławia 8.15 (istnieje możliwość lotu z Warszawy i Gdańska, lecz wiąże się to z dodatkowymi kosztami dojazdu do Alvani i koniecznością jazdy nocnej).
Przylot do Kutaisi ok. godziny 13.40. Wyjazd w kierunku Omalo. Po drodze wymiana walut, zakupy i posiłek (we własnym zakresie).
Czas przejazdu do Kvemo Alvani ok. 6 godzin.
Kolacja: guesthouse w Kvemo Alvani.
Nocleg: guesthouse w Kvemo Alvani.

Dzień 2
PRZEJAZD DO OMALO

Ruszamy w góry! Jadąc szaloną górską drogą, pokonamy wysoką przełęcz Abano 2926 m n.p.m. Przejazd drogą do Omalo jest atrakcją samą w sobie. Droga, którą będziemy pokonywać długimi odcinkami pozbawiona jest asfaltu. Sposób jej poprowadzenia wyjaśnia, dlaczego jest ona przez zimowe miesiące absolutnie nieprzejezdna. W 2012 roku droga ta stała się bohaterem (wg nas trochę może na wyrost, ale jednak…) jednego z odcinków dokumentalnego serialu BBC „Najniebezpieczniejsze drogi świata”. Przyjazd do małej górskiej miejscowości Omalo, w sercu Tuszetii.
Kolacja: guesthouse w Omalo.
Nocleg: guesthouse w Omalo.

Dzień 3
POCZĄTEK TREKKINGU – PRZEJŚCIE DO DARTLO

Śniadanie: guesthouse w Omalo.
Ruszamy z Omalo przez wspaniale położoną twierdzę Keselo. Wędrujemy bitym traktem do wioski Dartlo znajdującej się na wysokości 2000 m n.p.m. Wg. spisu ludności z 2002 roku w Dartlo mieszkało 9 osób! Historia tej miejscowości ginie w głębokiej przeszłości. O jej początkach więcej mogą opowiedzieć miejscowi wędrowni bajarze niż historycy. Oprócz tradycyjnych wież obronnych, zachowały się tam również ruiny jednej z niewielu w Tuszetii cerkwi. Po odpoczynku dla chętnych krótki spacer do położonych nad Dartlo wiosek z wieżami – strażnicami Kvavlo i Dano.
Orientacyjny czas marszu 4 godz.
Kolacja: guesthouse w Dartlo.
Nocleg: guesthouse w Dartlo.

Dzień 4
PRZEJŚCIE DO GIREVI

Śniadanie: guesthouse w Dartlo.
Wędrujemy głęboka doliną Pirkita Alazani. Po drodze mijamy wioski Chesho i Parsma ze starą, historyczną, kamienną zabudową wraz z malowniczymi wieżami.
Uzyskanie pozwolenia na trekking (propusk) od żołnierzy na posterunku granicznym.
Orientacyjny czas marszu: 5h.
Kolacja: guesthouse w Girevi.
Nocleg: guesthouse w Girevi.

Dzień 5
DOJŚCIE POD ATSUNTĘ

Śniadanie: guesthouse w Girevi.
Dziś czeka nas długi dzień. Spróbujemy podejść maksymalnie wysoko pod przełęcz Atsunta. Szeroki trakt przechodzi w wąską ścieżkę, którą docieramy do widokowej płaśni/obozowiska Darasti, przed głównym podejściem na przełęcz Atsunta.
Orientacyjny czas marszu: ok 7-8h.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

Dzień 6
MIĘDZY TUSZETIĄ A CHEWSURETIĄ - PRZEŁĘCZ ATSUNTA 3431 m n.p.m.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Przejście przez przełęcz Atsunta 3431 m n.p.m., która stanowi naturalną granicę pomiędzy Tuszetią i Chewsuretią. Czeka nas najbardziej wymagający dzień z podejściem na wysoką przełęcz, a jednak stopień trudności, nachylenie oraz długość trasy sprawiają, że droga ta dostępna jest dla każdego turysty!
Schodząc do Chewsuretii przy dobrej pogodzie mamy szansę na niesamowitą panoramę z widokiem na najpiękniejsze szczyty w tej części Kaukazu - Kazbek 5047 m n.p.m., Chaukhi 3842 m n.p.m. oraz Tebulosmta 4493 m n.p.m.
Przejście grzbietem Khidotani, około 2800 m n.p.m. Nocleg na grzbiecie, przy źródle.
Orientacyjny czas marszu: 6-7h.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot na grzbiecie Khidotani.

Dzień 7
DO MUTSO I SHATILI

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Spokojny dzień bez podejść. Rozpoczniemy go za to solidnym kilkusetmetrowym zejściem do wioski Khonischala. Dziś na trasie wędrówki znajdą się dwie sztandarowe wioski-twierdze Chewsuretii. Pierwszą będzie Mutso. Wysoko zawieszona twierdza zamyka dolinę Andaki. Wielokrotnie jej mieszkańcy mierzyli się z przeciwnikiem, którym najczęściej byli północnokaukascy muzułmanie. Twierdzę wybudował mityczny Torgwa Dzagani, którego kamienny tron znajdziemy w jednym z najwyższych punktów fortecy. Wrażenie potęgują otaczające nas co rusz „święte miejsca” związane z tradycjami i wierzeniami do dziś kultywowanymi przez Chewsurów.
Po 11 km dojdziemy do celu tej części wyprawy, niesamowitego Szatili - XII wiecznej wsi-twierdzy złożonej z 60 wież. Architekturę tego miejsca praktycznie nie możemy porównać do żadnego innego obiektu. Zaułki, ginące chodniki, tajemne przejścia, wieże. Wszystkie budowle wybudowano z kamienia, a całość robi wrażenie niezdobytej twierdzy, którą ta rzeczywiście była.
My zamieszkamy w jednej z zachowanych, pełnej świadków minionych czasów, średniowiecznych baszt!
Orientacyjny czas marszu: 6,5-7,5h.
Kolacja: guesthouse w Szatili.
Nocleg: guesthouse w Szatili.

Dzień 8
OKOLICE SZATILI I RELAKS

Śniadanie: guesthouse w Szatili.
W dniu dzisiejszym wędrujemy w okolicy Szatili. Spragnieni relaksu mogą odpocząć w Szatili rozkoszując się spokojem tej prawie odciętej od świata wioski i zbierając siły do dalszej akcji górskiej.
Nienasyceni po dawkę górskich wrażeń udadzą się na wycieczkę po grzbiecie Khomagi w poszukiwaniu oryginalnego widoku na Mutso.
Pod wieczór wszyscy przejeżdżamy ok. 20 km samochodem pod przełęcz Datvis Jvari (ok. 2600 m n.p.m.), która stanowić będzie punkt startowy dla drugiej części naszego trekkingu.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

Dzień 9
START W DZIKĄ CHEWSURETIĘ! DATVIS JVARI - BATSALIGO

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Rozpoczynamy drugą część trekkingu. Przez następne kilka dni zagłębimy się w rzadko odwiedzanej przez turystów części Chewsuretii. Nasza trasa będzie wiodła bezdrożami i ścieżkami, których ślad czasem wręcz zanika pod zielonym kożuchem kaukaskiej roślinności. Eksplorujemy!
Dzisiejszego dnia podejdziemy troszkę do wysokości ok. 3000 m n.p.m. a następnie cudownym podniebnym grzbietem wędrować będziemy wprost w kierunku masywu Chaukhi i pięciotysięcznego Kazbeka. Jeśli pogoda pozwoli przed naszymi oczami w trakcie całej wędrówki znajdować się będzie jedna z najpiękniejszych panoram Kaukazu.
Orientacyjny czas marszu: 6h-7h.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

Dzień 10
BATSALIGO - ROSZKA - GDZIE DIABEŁ MÓWI DOBRANOC

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Dla chętnych – dziki, nieodkryty, zielony Kaukaz. Wędrówka przez dwie niewysokie, ale zapomniane przez Boga i ludzi przełęcze oraz opuszczoną wioskę Blo. Trasa wiedzie przez teren, gdzie prawie nie ma żadnych dróg ani ścieżek – dla chętnych element eksploracji terenu. Natomiast konie oraz Ci, którzy nie kochają marszu bez drogi ani poszukiwania trasy, mogą dotrzeć do Roszki spokojniejszym szlakiem, podobnym do tego, który widzieliśmy w niższej części Tuszetii (okolice Dartlo czy Omalo).
Na obie grupy na końcu czeka pyszna kolacja w guesthousie w wiosce Roszka.
Orientacyjny czas marszu: 8h-9h – grupa eksploracyjna.
Ok 5 godz grupa „konna”.
Kolacja: guesthouse Roszka.
Nocleg: guesthouse Roszka.

Dzień 11
TREKKING DO JEZIOREK ABUDELAURI

Śniadanie: guesthouse Roszka.
Wyjście ze wsi Roszka, podejście wygodną ścieżka do urokliwego miejsca, gdzie położone są trzy jeziorka, każde w innym kolorze. Nocleg w namiotach - tu spędzimy dwie noce. Po rozstawieniu namiotów dla chętnych spacer po „pojezierzu”. Jeśli zdążymy spróbujemy udać się w kierunku szczytów Chaukhi!
Orientacyjny czas marszu: 3h.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot.

Dzień 12
DO JUTY - KONIEC WĘRÓWKI

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Wyjście na przełęcz Chaukhi. Z przełęczy przy dobrej pogodzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wspaniałych zerw Chaukhi – „Chewsurskich Dolomitów”. Na południu powinien ukazać się nam majestatyczny Kazbek. Jesteśmy w jednym z najpiękniejszych zakątków Kaukazu!
Zejście do wsi Juta 2100 m n.p.m.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: namiot, Zeta Camp bądź miejsce biwakowe pod Chaukhi.

Dzień 13

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Zejście do Juty, gdzie po krótkiej przerwie wsiadamy do busika, który zawiezie nas do Tbilisi.
Zakwaterowanie w hoteliku. Wieczorny spacer po stolicy Gruzji.
Kolacja: restauracja w Tbilisi we własnym zakresie.
Nocleg: hotelik w Tbilisi.

Dzień 14
POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie: suchy prowiant.
Wczesno poranny przejazd do Kutaisi.
Wylot do jednego z dwóch lotnisk: Wrocławia 6.10 i Krakowa 12.00 i (istnieje możliwość lotu do Gdańska 14.40 i Warszawy 21.20, lecz wiąże się to z dłuższym oczekiwaniem na lot w Kutaisi).
Przylot do Wrocławia 7.45, Krakowa 13.20, Gdańska 16.30 i Warszawy 22.45.

UWAGA! Program, jak i kolejność wycieczek może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i sił uczestników. Decyzja zarówno o wyborze i zmianach tras oraz kolejności wycieczek, należy wyłącznie do przewodników.

Cena zawiera
 • bilety lotnicze plus bagaż podręczny - bez bagażu rejestrowego – wielkość bagażu rejestrowego każdy uczestnik dobiera sam i Mediusz dokupuje za dopłatą wynikającą z cennika linii lotniczych (bez prowizji).
 • transport na miejscu: bus
 • konie transportowe wraz z przewodnikiem – 15kg bagażu/1 os.
 • noclegi:
  • Kvemo Alvani - guesthouse
  • Omalo - guesthouse
  • Dartlo - guesthouse
  • Girevi - guesthouse
  • Szatili - guesthouse
  • Roszka - guesthouse
  • Tbilisi - hotelik
 • wyżywienie:
  • śniadania – wszystkie guesthousy
  • kolacje – wszystkie guesthousy
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • gaz do maszynek – 0,4 / dwie osoby
 • opiekę polskiego przewodnika
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera
 • kosztów biletu za lotniczy bagaż rejestrowy
 • posiłków nie wymienionych w programie
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej

Informacje dodatkowe

Ekwipunek wymagany:

 • ważny paszport lub dowód osobisty
 • plecak
 • namiot – przed wyjazdem ustalimy kto go bierze i podzielimy się na zespoły namiotowe
 • śpiwór
 • karimata lub termarest
 • buty – trekkingowe. Najlepiej skórzane, choć buty goreteksowe też są ok. Istotny jest nasz komfort podczas marszu w deszczu i po ewentualnych mokrych trawach
 • spodnie turystyczne –absolutnie nie jeansy!
 • kurtka od wiatru i deszczu
 • czapka
 • rękawiczki
 • czołówka + zapasowe baterie
 • maszynka do gotowania – przed wyjazdem ustalimy kto bierze
 • sztućce
 • menażka

Ekwipunek zalecany:

 • bluza termiczna (merynos, polar itp.)
 • podkoszulki – nie bawełniane!
 • apteczka, lekarstwa własne (przepisane przez lekarza)
 • ciepłe skarpety
 • kijki teleskopowe
 • okulary przeciwsłoneczne
 • krem z odpowiednim filtrem
 • klapki
 • sandały

Poziom zaawansowania: średnio trudny – całodzienne wycieczki o przewyższeniu do 1600 m. W trakcie trekkingu ułatwieniem będą towarzyszące nam konie transportujące bagaże. Każdy uczestnik może oddać 15kg. Pozostały bagaż trzeba nieść na własnych plecach.

Jak rezerwować

I. REZERWACJA IMPREZ JEDNODNIOWYCH

Rezerwacji na organizowane przez nas imprezy można dokonywać przez naszą stronę internetową: www.mediusz-wyprawy.pl  

Do wyjazdu dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.

KROK 1.   WYBIERASZ WYMARZONĄ WYCIECZKĘ 

W przypadku jakichkolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.  

KROK 2.   REZERWUJESZ WYBRANĄ OFERTĘ. 

Wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami. 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura.  

KROK 3.   DOKONUJESZ WPŁATY NA KONTO. 

Przelew powinien być zrealizowany najszybciej jak to możliwe, bo to od niego zależy cena i miejsce na liście głównej. 

Kwotę, jaka winna być wpłacona, znajdziesz w programie rezerwowanej imprezy. Jest ona zależna od terminu wpłaty i wybranej opcji transportu (transport własny lub transport z firmą Mediusz). Cena promocyjna to ta uiszczona max do 4 dni przed wyjazdem. Jeśli np. nie udało Ci się dokonać wpłaty do wtorku przed sobotnim wyjazdem to pamiętaj, że obowiązuje Cię cena regularna imprezy. 

DANE DO PRZELEWU 

Alior Bank S.A. 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348 

Tytuł przelewu: imię i nazwisko / nazwa imprezy / data imprezy 

Odbiorca: 
Mediusz s.c. 
ul. Bandtkiego 19 
30-129 Kraków 

KROK 4.   Przesłanie POTWIERDZENIA PRZELEWU  

Po dokonaniu wpłaty prosimy przesłać potwierdzenie przelewu na mail: wyprawy@mediusz.pl 

KROK 5.   OTRZYMUJESZ OSTATECZNE POTWIERDZENIE REZERWACJI  

Po dokonaniu wpłaty przez Ciebie (przesłaniu do biura potwierdzenia przelewu lub wpływie na konto firmy Mediusz) niezwłocznie potwierdzimy twoją rezerwację e-mailem i poinformujemy o zapisaniu na listę główną lub rezerwową (w przypadku zajęcia wszystkich miejsc na dany wyjazd).  

Po potwierdzeniu rezerwacji jesteśmy w kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wycieczki. 

Jeżeli zostaliście zapisani na listę rezerwową, a miejsca na liście głównej na wyjazd się nie zwolnią, zwrócimy Wam opłatę za wycieczkę na podane konto lub przeksięgujemy na inny wyjazd zgodnie z Waszą decyzją. 

W przypadku nieodnotowania wpłaty lub braku potwierdzenia przelewu na dzień przed wyjazdem Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.  
 
KROK 6. Udział w imprezie wg programu 

PROSIMY O NIEPRZYCHODZENIE NA MIEJSCE ZBIÓRKI BEZ OTRZYMANIA MAILOWEGO POTWIERDZENIA, ŻE JESTESCIE PAŃSTWO NA LIŚCIE UCZESTNIKÓW WYCIECZKI. 

DYSPONUJEMY OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ MIEJSC W BUSACH I OSOBY DODATKOWE PO PROSTU SIĘ NIE ZMIESZCZĄ. 

UWAGA! Program, jak i kolejność wycieczek może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i sił uczestników. Decyzja o wyborze i zmianach tras oraz kolejności wycieczek, należy wyłącznie do przewodników. 

 

II. REZERWACJA IMPREZ WIELODNIOWYCH

Rezerwacji na organizowane przez nas imprezy turystyczne można dokonywać przez naszą stronę internetową: www.mediusz-wyprawy.pl

Do wyjazdu dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków:

KROK 1.   WYBIERASZ WYMARZONĄ WYCIECZKĘ 

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w pole OFERTA w menu. W przypadku jakichkolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. 

KROK 2.   WSTĘPNIE REZERWUJESZ WYBRANĄ OFERTĘ 

Wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami. 

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności. 

KROK 3.   OTRZYMUJESZ POTWIERDZENIE REZERWACJI ORAZ UMOWĘ I DALSZE INFORMACJE 

Sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego: 
a) potwierdzenie rezerwacji 
b) umowę z warunkami uczestnictwa i informacją o wysokości, terminie i sposobie wpłat 

KROK 4.   ODSYŁASZ MAILEM SKAN WYPEŁNIONEJ I PODPISANEJ UMOWY I WPŁACASZ ZALICZKĘ. 

Odesłanie skanu podpisanej umowy (na adres wyprawy@mediusz.pl) i wpłata zaliczki na konto i w terminie wskazanym w umowie to warunki niezbędne do skutecznego zawarcia umowy imprezy turystycznej. Skan umowy przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty otrzymania od nas umowy. Po upływie tego terminu Twoja rezerwacja zostaje anulowana. 
 
Pierwszą ratę oraz kolejne wpłaty możesz dokonać przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy: 
Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348 
SWIFT: ALBPPLPW 
 
odbiorca: 
Mediusz 
ul. Bandtkiego 19 
30-129 Kraków 
 
tytuł przelewu: Wpisujesz imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę i termin imprezy turystycznej, np. „Jan Kowalski KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2022” 

KROK 5. OTRZYMUJESZ POTWIERDZENIE ZAWARCIA UMOWY IMPREZY TURYSTYCZNEJ - SKAN PODPISANEJ PRZEZ NAS UMOWY I DODATKOWE INFORMACJE. 

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie otrzymujesz mailem potwierdzenie zawarcia umowy imprezy turystycznej - skan podpisanej przez nas umowy. 

Jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do imprezy turystycznej. 

 

Twoje bezpieczeństwo

Jedną z podstawowych cech organizowanych przez nas wyjazdów i wypraw jest bezpieczeństwo. Nie proponujemy Państwu tzw. „wyjazdu partnerskiego”, gdzie poza logistyką każdy uczestnik w zasadzie może liczyć tylko na siebie – doświadczenie naszych przewodników i instruktorów oraz obowiązujące nas sztywne reguły (ilość uczestników, sprzęt, zasady asekuracji, itp.) gwarantują, że wyjazd nie zamieni się w „rosyjską ruletkę”. 

Ponadto nasze biuro posiada Certyfikat UNIQA , przedłożony w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, gwarantujący wykonanie zobowiązań z tytułu świadczonych usług turystycznych. 

Każdy uczestnik naszego wyjazdu zagranicznego objęty jest ubezpieczeniem KL, NNW, BP, natomiast uczestnicy wypraw górskich dodatkowo otrzymują ubezpieczenie z kosztami ratownictwa. 

Pomimo tych twardych zasad bezpieczeństwa, które przestrzegamy nasze wyjazdy cechuje świetna, przyjacielska atmosfera, która powoduje, że wielu uczestników poprzednich wyjazdów i wypraw znowu decyduje się na wyjazd z nami. 

 

WARUNKI UBEZPIECZENIA

Warunki Ogólne Ubezpieczenia - pobierz (pdf)

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń  S.A.  

a. dla imprez odbywających się w Polsce: 

- NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków: 20000 PLN, 

b. dla imprez odbywających się w Europie (poza Polską): 

- KL koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance: 20 000 EUR,  

-Koszty ratownictwa podlimit KL 5000 EUR (w dniach aktywności typu trekking, wspinaczka, jazda na nartach),  

- NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków: 2000 EUR,  

-BP bagaż podróżny: 200 EUR.  

c. dla imprez odbywających się poza Europą: 

- KL koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance: 30 000 EUR,  

- Koszty ratownictwa podlimit KL 5000 EUR (w dniach aktywności typu trekking, wspinaczka, jazda na nartach),  

- NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków: 4000 EUR,  

- BP bagaż podróżny: 400 EUR.  

 

Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od: 

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości: 

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy 

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy. 

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych. 

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

I. ZAWARCIE UMOWY 

1. Przed zawarciem umowy o udziale w imprezie uczestnik winien zapoznać się z warunkami uczestnictwa oraz programem imprezy, które są integralną częścią umowy. 

2. Zawarcie umowy następuje przez podpisanie druku „ZGŁOSZENIE - UMOWA” zwanego dalej zgłoszeniem. Od osób niepełnoletnich wyjeżdżających bez opiekunów wymagana jest zgoda opiekunów na udział w imprezie. 

3. Uczestnikiem imprezy jest podpisujący oraz osoby objęte zgłoszeniem, za które podpisujący bierze odpowiedzialność. 

4. W chwili podpisania zgłoszenia uczestnik wpłaca pierwszą część należności w wysokości 30% ceny imprezy na nasze konto : 

Numer konta:       Alior Bank SA 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348 

5. Niedokonanie w terminie pozostałych wpłat lub niedostarczenie wymaganych dokumentów czy informacji powoduje skreślenie z listy uczestników na warunkach rezygnacji z winy uczestnika. 

6. Uczestnik ma obowiązek poinformować biuro o zmianach danych osobowych w takim terminie przed rozpoczęciem imprezy, by możliwe było załatwienie koniecznych formalności. Uczestnik ma prawo do przeniesienia swoich uprawnień na osobę spełniającą warunki udziału w imprezie i przejęciu przez tę osobę obowiązków wynikających z umowy do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Uczestnik lub osoba na którą uczestnik przeniósł swoje uprawnienia ponosi koszty związane z konieczną  zmianą danych w bilecie lotniczym . 

7. Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany terminów, trasy, ceny lub odwołania imprezy z przyczyn niezależnych od Biura (decyzje władz, siła wyższa) w takiej sytuacji organizator zawiadamia klienta a klient powinien niezwłocznie zawiadomić organizatora czy przyjmuje proponowaną zmianę albo odstępuje od umowy za natychmiastowym zwrotem wniesionych świadczeń i bez obowiązku zapłaty kary umownej. Cena może być podwyższona nie później niż 21 dni przed rozpoczęciem imprezy. Podwyższenie ceny może być spowodowane: 

a. wzrostem kosztów transportu 

b. wzrostem podatków lub opłat należnych za usługi lotniskowe, portowe 

c. wzrostem kursów walut 

8. Brak odpowiedzi do 5 dni od dnia powiadomienia o zmianach uważany będzie za potwierdzenie przyjęcia nowych warunków. 

9. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z powodu braku minimalnej liczby uczestników.  

II. REZYGNACJA Z IMPREZY 

1. Rezygnacja z imprezy winna nastąpić w formie pisemnej. Za datę rezygnacji przyjmuje się dzień jej wpływu do Biura. 

2. Rezygnacja bez potrąceń następuje w przypadkach: 

a. odwołania imprezy przez organizatora lub nie przyjęcia nowej propozycji 

b. nie przyjęcia zmian w ciągu 5 dni po poinformowaniu o nich uczestnika 

3. W razie nie odbycia się imprezy lub nie wzięcia przez uczestnika udziału z winy Biura, zwraca się uczestnikowi pełną wpłatę (bez odsetek) oraz inne udokumentowane koszty związane z przybyciem na miejsce zbiórki. 

4. W pozostałych przypadkach rezygnacji bez względu na jej przyczyny Biuro  zwróci uczestnikowi poniesione wpłaty na imprezę pomniejszone o koszty już poniesione na organizację tej imprezy. Biuro podaje informacyjnie, że ukształtowane historycznie średnie koszty potrąceń – względem całkowitej wartości zawartej umowy – kształtują się następująco: 

- do 40 dni przed imprezą opłatę manipulacyjną w wysokości 50 zł 

- 39 - 30 dni – do 25% ceny imprezy 

- 29 - 15 dni - do 50% ceny imprezy 

- 14 - 7 dni – do 75% ceny imprezy 

- na 6 dni przed datą wyjazdu i mniej – do 90% ceny imprezy. 

5. Zastosowane przy rezygnacji potrącenia następują niezależnie od daty zawarcia umowy. 

6. W przypadku rezygnacji przez klienta biuro nie dokonuje zwrotu pieniędzy za bilet lotniczy. 

7. Biuro informuje o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, dostępnego za dodatkową opłatą. Pełna treść warunków dotyczących ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy zawarta jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dostępnych na stronie internetowej www.mediusz-wyprawy.pl w zakładce: Przed wyjazdem 

III. REALIZACJA IMPREZY 

1. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania aktualnie obowiązujących niezbędnych dokumentów przy przekroczeniu granicy RP i granic innych państw przez które przejeżdża i do których się udaje. 

2. Uczestnik powinien przed wyjazdem dla własnego dobra zapoznać się z aktualnymi przepisami celno-dewizowymi obowiązującymi w RP oraz państwach przez które przejeżdża i do których się udaje https://www.gov.pl/web/dyplomacja. Biuro udzieli w tym zakresie nieodzownej pomocy. 

3. Uczestnik wyjeżdżający na imprezę zobowiązany jest posiadać na miejscu zbiórki dokumenty uprawniające do wyjazdu (paszport z ważną wizą w przypadku konieczności jej posiadania, ewentualnie wymagane zaświadczenia lekarskie, dowody wpłat). 

4. Informacje dotyczące ubezpieczenia uczestników zawarte są w programach imprez. 

5. Jeżeli z przyczyn niezależnych od biura następują zmiany programu imprezy w trakcie jej trwania biuro zobowiązane jest do zapewnienia świadczeń zastępczych. 

6. Biuro odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest spowodowane wyłącznie: działaniem lub zaniechaniem klienta; działaniem lub zaniechaniem osób trzecich, nieuczestniczących w wykonaniu usług przewidzianych w umowie; jeśli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć albo uniknąć; niezgodność została spowodowana nieuniknionymi i nadzwyczajnymi okolicznościami. 

7. Biuro nie dokonuje zwrotu wartości świadczeń, które nie zostały wykorzystane z przyczyn leżących po stronie uczestnika (np. spóźnienie się na miejsce zbiórki, awaria własnego środka transportu, nieprzestrzeganie przepisów celno-dewizowych itp.). 

8. W przypadku przerwania podróży lub skrócenia pobytu z przyczyn leżących po stronie uczestnika lub jeżeli władze graniczne nie wydadzą zezwolenia na wjazd równowartość niewykorzystanych świadczeń nie będzie zwracana. Uczestnik może zawrzeć umowę ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie lub przerwania podróży. 

9. Uczestnicy imprezy zobowiązani są do pokrycia strat lub zniszczeń powstałych z ich winy w trakcie trwania imprezy. Za szkody wyrządzone przez osobę niepełnoletnią odpowiadają jej ustawowi opiekunowie. Uczestnik winien pokryć szkodę na miejscu jej wyrządzenia. 

10. Sprawny przebieg imprezy zapewnia stosowanie się do zaleceń pilota wycieczki, przestrzeganie punktualności oraz informowanie pilota o zamiarze oddalenia się od grupy. 

 Informacje dotyczące ubezpieczenia uczestników zawarte są w programach imprez. 

11. Uczestnik imprezy wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie przez Biuro swojego wizerunku utrwalonego jako zdjęcia lub zapis wideo w trakcie imprezy.  

12. Uczestnik imprezy zgadza się na nieodpłatne wykorzystanie przez Biuro zdjęć i materiałów video zrobionych przez siebie i dostarczonych do Biura, w szczególności do zamieszczania i publikowania na stronach internetowych Biura, materiałach promocyjnych, w katalogach z ofertą oraz profilach social media Biura. 

13.Jeżeli uczestnik nie wyraża zgody na powyższe to musi o tym pisemnie poinformować Biuro, przed rozpoczęciem imprezy. 

IV. UBEZPIECZENIA 

BIURO GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE: 

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń  S.A.: 

a. dla imprez odbywających się w Polsce: 

- NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków: 20000 PLN, 

b. dla imprez odbywających się w Europie (poza Polską): 

- KL koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance: 20 000 EUR,  

-Koszty ratownictwa podlimit KL 5000 EUR (w dniach aktywności typu trekking, wspinaczka, jazda na nartach),  

- NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków: 2000 EUR,  

-BP bagaż podróżny: 200 EUR.  

c. dla imprez odbywających się poza Europą: 

- KL koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance: 30 000 EUR,  

- Koszty ratownictwa podlimit KL 5000 EUR (w dniach aktywności typu trekking, wspinaczka, jazda na nartach),  

- NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków: 4000 EUR,  

- BP bagaż podróżny: 400 EUR. 

V. REKLAMACJE 

1. Reklamacje świadczeń podczas trwania imprezy należy zgłaszać na miejscu pilotowi lub rezydentowi biura a w razie jego braku w recepcji hotelu (ośrodka) lub przedstawicielowi kontrahenta. Reklamacje powinny być odnotowane na voucherze (lub na piśmie). 

2. Reklamacje mogą być wnoszone nie później jednak niż do 30 dni od daty zakończenia imprezy. Wymagana jest forma pisemna wniesionej reklamacji. 

3. Biuro ma obowiązek odpowiedzieć na reklamację w ciągu 30 dni od daty jej otrzymania. 

4. Biuro dokonuje zwrotu części lub całości wpłaty w ciągu 14 dni od daty rezygnacji lub uznania reklamacji. Od zwracanych kwot nie przysługują odsetki. 

5. W sprawach nie uregulowanych warunkami uczestnictwa mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy o Usługach Turystycznych z dnia 29.08.1997 r. o usługach turystycznych oraz przepisy o ochronie konsumenta. 

6. Wszelkie spory prawne wynikające z niniejszej umowy będą rozstrzygane polubownie, a w razie braku porozumienia mają zastosowanie przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego. 

VI.GWARANCJE UBEZPIECZENIOWE 

MEDIUSZ SC posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki wydane przez UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń  S.A.: gwarancja ubezpieczeniowa nr 1594499391 

VII. DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZATORA TURYSTYKI prowadzona jest na podstawie ZAŚWIADCZENIA o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Małopolskiego nr Z/30/2008 

 

STANDARDOWY FORMULARZ INFORMACYJNY DO UMÓW O UDZIAŁ W IMPREZIE TURYSTYCZNEJ  

Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302. 

W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo Mediusz s.c. J.Purchla, A.Grzechynka, P.Reguła będzie ponosiło pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej. 

Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo Mediusz s.c. J.Purchla, A.Grzechynka, P.Reguła   posiada zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwu wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby przedsiębiorstwo Mediusz s.c. J.Purchla, A.Grzechynka, P.Reguła stało się niewypłacalne. 

Korzystając z hiperłącza, podróżny otrzyma następujące informacje: 

Najważniejsze prawa zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/2302 

- Przed zawarciem umowy o udział w imprezie turystycznej podróżni otrzymają wszystkie niezbędne informacje na temat imprezy turystycznej. 

- Zawsze co najmniej jeden przedsiębiorca ponosi odpowiedzialność za należyte wykonanie wszystkich usług turystycznych objętych umową. 

- Podróżni otrzymują awaryjny numer telefonu lub dane punktu kontaktowego, dzięki którym mogą skontaktować się z organizatorem turystyki lub agentem turystycznym. 

- Podróżni mogą przenieść imprezę turystyczną na inną osobę, powiadamiając o tym w rozsądnym terminie, z zastrzeżeniem ewentualnych dodatkowych kosztów. 

- Cena imprezy turystycznej może zostać podwyższona jedynie wtedy, gdy wzrosną określone koszty (na przykład koszty paliwa) i zostało to wyraźnie przewidziane w umowie; w żadnym przypadku podwyżka ceny nie może nastąpić później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. Jeżeli podwyżka ceny przekracza 8% ceny imprezy turystycznej, podróżny może rozwiązać umowę. Jeżeli organizator turystyki zastrzega sobie prawo do podwyższenia ceny, podróżny ma prawo do obniżki ceny, jeżeli obniżyły się odpowiednie koszty. 

- Podróżni mogą rozwiązać umowę bez ponoszenia jakiejkolwiek opłaty za rozwiązanie i uzyskać pełen zwrot wszelkich wpłat, jeżeli jeden z istotnych elementów imprezy turystycznej, inny niż cena, zmieni się w znaczący sposób. Jeżeli przedsiębiorca odpowiedzialny za imprezę turystyczną odwoła ją przed jej rozpoczęciem, podróżni mają prawo do zwrotu wpłat oraz w stosownych przypadkach do rekompensaty. 

- W wyjątkowych okolicznościach - na przykład jeżeli w docelowym miejscu podróży występują poważne problemy związane z bezpieczeństwem, które mogą wpłynąć na imprezę turystyczną - podróżni mogą, przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, rozwiązać umowę bez ponoszenia jakiejkolwiek opłaty za rozwiązanie. 

- Ponadto podróżni mogą w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej rozwiązać umowę za odpowiednią i możliwą do uzasadnienia opłatą. 

- Jeżeli po rozpoczęciu imprezy turystycznej jej znaczące elementy nie mogą zostać zrealizowane zgodnie z umową, będą musiały zostać zaproponowane, bez dodatkowych kosztów, odpowiednie alternatywne usługi. W przypadku gdy usługi nie są świadczone zgodnie z umową, co istotnie wpływa na realizację imprezy turystycznej, a organizator turystyki nie zdoła usunąć problemu, podróżni mogą rozwiązać umowę bez opłaty za rozwiązanie. 

- Podróżni są również uprawnieni do otrzymania obniżki ceny lub rekompensaty za szkodę w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usług turystycznych. 

- Organizator turystyki musi zapewnić pomoc podróżnemu, który znajdzie się w trudnej sytuacji. 

- W przypadku gdy organizator turystyki stanie się niewypłacalny, wpłaty zostaną zwrócone. Jeżeli organizator turystyki stanie się niewypłacalny po rozpoczęciu imprezy turystycznej i jeżeli impreza turystyczna obejmuje transport, zapewniony jest powrót podróżnych do kraju. Mediusz s.c. J.Purchla, A. Grzechynka, P.Reguła kupił w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń  S.A. gwarancję ubezpieczeniową  turystyczną o numerze 1594499391 zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności. Podróżni mogą kontaktować się z tym podmiotem lub, w odpowiednich przypadkach, z właściwym organem: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego z siedzibą w Krakowie, ul. Basztowa 22 (adres korespondencyjny: ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków), e-mail: pt.sekretariat@umwm.pl, tel: 12 379 60 00, jeżeli z powodu niewypłacalności Mediusz s.c. J.Purchla, A.Grzechynka, P.Reguła, dojdzie do odmowy świadczenia usług. 

Dyrektywa (UE) 2015/2302                                                                                   

 

Środki finansowe: W Gruzji obowiązuje waluta lari. 1 lari = ok. 1,3 zł. Walutę wymienić możemy w Gruzji, na osobę w zupełności powinno wystarczyć ok.100 EUR (ok. 350 lari). Bankomatów na trasie nie znajdziemy.

Informacje odnośnie COVID-19:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/gruzja 

 

Osoby zaszczepione - wymogi wobec osób zaszczepionych:

- Testy przed przyjazdem: brak obowiązku testowania dla osób w pełni zaszczepionych. 

- Testy po przyjeździe: nie ma obowiązku wykonania testu po wjeździe do Gruzji. 

- Kwarantanna: osoba w pełni zaszczepiona nie podlega kwarantannie. 

 

Możesz przylecieć do Gruzji ze wszystkich państw, jeśli spełniasz jeden z następujących warunków: 

 1. Zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową). Przygotuj zaświadczenie w języku angielskim, rosyjskim lub gruzińskim. Władze gruzińskie nie określiły wzoru dokumentu. Może to być „Poświadczenie przyjęcia szczepionki na COVID-19” lub Unijny Certyfikat COVID wydrukowany z Internetowego Konta Pacjenta. Po przyjęciu pełnego cyklu szczepienia możesz od razu wjechać do Gruzji.  

 1. Zaświadczenie o statusie ozdrowieńca, potwierdzające zakończenie izolacji domowej/kwarantanny w ostatnich 100 dniach, i zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 (dotyczy wszystkich szczepionek dwudawkowych dopuszczonych przez Światową Organizację Zdrowia do użycia w trybie awaryjnym). Przygotuj zaświadczenia w języku angielskim, rosyjskim lub gruzińskim. Władze gruzińskie nie określiły wzoru dokumentów. Od daty przyjęcia pierwszej dawki szczepionki musi upłynąć co najmniej 14 dni.  

Uwaga! - Nie musisz wypełniać formularza elektronicznego. W przypadku braku zaświadczenia podczas kontroli paszportowej możesz spotkać się z odmową wjazdu do Gruzji. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia turystycznego pokrywającego również koszty leczenia w przypadku zachorowania na COVID-19. 

 

Osoby niezaszczepione:

Jeśli przylatujesz bezpośrednio z następujących krajów (w tym lecisz tranzytem przez kraje trzecie) lub przyjeżdżasz do Gruzji z Polski i innych państw członkowskich Unii Europejskiej  

wypełnij wcześniej formularz elektroniczny  

oraz zabierz zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przyjazdem (metodą RT-PCR). Przygotuj zaświadczenie w języku angielskim, rosyjskim lub gruzińskim. Trzeciego dnia od przyjazdu wykonaj kolejny test PCR na własny koszt. W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu możesz już swobodnie przemieszczać się po kraju. Dzieci poniżej 10 roku życia są zwolnione z wykonywania testów PCR. Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, muszą mieć wypełniony formularz. 

Uwaga! - w przypadku braku zaświadczenia podczas kontroli paszportowej możesz spotkać się z odmową wjazdu do Gruzji. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia turystycznego pokrywającego również koszty leczenia w przypadku zachorowania na COVID-19. 

Rezerwuj wyjazd

Polecamy

Tuszetia

Gruzja

konne

Gruzja - Konny rajd przez magiczną Tuszetię

 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
Czarnohora
wycieczka górska

Ukraina

na szczyty, trekkingi

Czarnohora - góry i połoniny

 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
 2. samolot w cenie!!!
kafel
wycieczka górska

Grecja

na szczyty, trekkingi

OLIMPCLUSIVE - Olimp 2918m n.p.m. i błękitne Morze Egejskie

 • -
sprawdź

 1. Super zabawa :)
Triglav
wycieczka górska

na szczyty, via ferraty, trekkingi

Alpy Julijskie - Triglav 2864m n.p.m.– najwyższy szczyt Słowenii i dwie ferraty

 • -
sprawdź

 1. Super zabawa :)
 2. samolot w cenie!!!
Keselo
wycieczka górska

Gruzja

trekkingi

Trekking Omalo - Shatili - Juta

 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
Borjomi - Kharagauli
wycieczka górska

Gruzja

trekkingi

Gruzja - kwiaty i góry. Trekking na lekko w górach Borjomi

 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
Z podejścia do Doliny Jagnięcej
wycieczka górska

Słowacja

na szczyty, trekkingi, weekendowe

Weekend Bożocielny w Tatrach Słowackich

 • -
sprawdź

 1. samolot w cenie!!!
Swanetia
wycieczka górska

Gruzja

trekkingi

Gruzja. Trekking na lekko przez Wolną Swanetię.

 • -
sprawdź

 1. lista rezerwowa
 2. wyprzedane!
Laila
wycieczka górska

Gruzja

na szczyty, trekkingi

Gruzja. Swanetia i Płonąca Góra Laila 4008 m n.p.m.

 • -
 • -
sprawdź