Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Armenia: Podróż z widokiem na Ararat.

Co czeka na Ciebie?
 • Armenia - pierwszy na świecie kraj, który przyjął chrześcijaństwo
 • Wspaniałe monastyry, kościoły i chaczkary - zdobione kamienne krzyże
 • Niesamowite krajobrazy, piękne góry i Sewan - "ormiańskie morze"
 • Egzotyczna kaukaska kuchnia i napoje: tutowka, brandy Ararat Akhtamar czy wino z granatów
Liczba dni
11
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hotel

hotelik

Wyżywienie

BB (śniadania)

ZO (wg programu)

Terminy
Cena
0 zł

Oferta dostępna na indywidualne zamówienie.  Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

Rezerwuj wyjazd

Ormianie swój rodowód wywodzą od Hajka – prawnuka Noego, którego Arka osiadła na mistycznej dla tego narodu górze Ararat, natomiast nazwę swojego kraju od imienia legendarnego, słynącego z bohaterskich czynów Arama. 
Armenia to kraj, który jako pierwszy przyjął chrześcijaństwo, czego świadectwem są wczesnochrześcijańskie kościoły i monastyry, a także pięknie zdobione kamienne krzyże zwane chaczkarami, rozrzucone pośród gór i skał, jak również nad lazurowymi wodami Jeziora Sewan, zwanego „Morzem Armenii”. Armenia to prawdziwy raj dla miłośników zabytków historycznych i kulturowych, dzikiej, górskiej przyrody i ... przepysznej kuchni zakaukaskiej.

 

Dzień 1 - Lecimy do Armenii 

Wylatujemy z Warszawy o 22.30  

Przylatujemy do lotniska Erewań  (różnica czasu 2 godz.) o 4.00 rano.

 

Dzień 2 - Erywań 

Śniadanie: hostel w Erywaniu

Z lotniska jedziemy busem do Erywania – zakwaterowanie i wypoczynek w hostelu.
Około 10.00 – 11.00 wyruszamy na zwiedzanie stolicy Armenii.
Erywań kryje w sobie wiele wyjątkowych miejsc, które odkryć można wyłącznie spacerując po mieście, dlatego pieszo przejdziemy w kierunku Placu Republiki, zobaczymy Państwowy Uniwersytet, parlament, pałac prezydencki, operę. Niedaleko znajduje się Park Zwycięstwa i olbrzymi, bo mierzący aż 23 m Pomnik Matki Armenii, zwrócony w stronę Turcji jakby przypominając, że Armenia wciąż żyje. Po dniu pełnym atrakcji i niesamowitych wrażeń wracamy, aby odpocząć, a wieczorem chętnych czeka spacer na Plac Republiki, gdzie przed Art Galery znajduje się „Tańcząca Fontanna”. Każdego wieczoru począwszy od wczesnej wiosny aż  do późnej jesieni, odbywa się tutaj pokaz do muzyki klasycznej i utworów współczesnych. Warto to zobaczyć.

Nocleg: hostel w Erywaniu, pokoje 2, 3, 4, 6 osobowe
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta

 

Dzień 3 – Erywań

Śniadanie: hostel w Erywaniu

Dalsze zwiedzanie Erywania. Dzisiejszy dzień zaczniemy od zwiedzania sławnego Matenadaranu, czyli biblioteki antycznych manuskryptów, w której znajduje się m.in. pierwszy egzemplarz Biblii przetłumaczonej na język ormiański, a także pięknie ilustrowane psalmy. Przed biblioteką stoi pomnik św. Masztoca, twórcy ormiańskiego i gruzińskiego alfabetu, a także pomniki sześciu innych wybitnych Ormian. Tutaj również możemy zobaczyć ekspozycję plenerową ormiańskich chaczkarów, czyli kamiennych krzyży pięknie zdobionych ornamentami. Spacer na Kaskady – kompleks architektoniczny zbudowany w formie schodów wznoszących się nad centrum miasta.  Schody wykonane są z białego porfiru i ozdobione rzeźbami, kwietnikami, fontannami oraz współczesnymi chaczkarami. 

Nocleg: hostel w Erywaniu, pokoje 2, 3, 4, 6 osobowe

Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta

 

Dzień 4 – Eczmiadzyn, Zwartnoc

Śniadanie: hostel w Erywaniu

Wycieczka w okolicach Erywania. Najpierw udamy się do Eczmiadzyna – duchowego i administracyjnego centrum Armenii zwanego ormiańskim Watykanem. Znajduje się tu najstarsza chrześcijańska świątynia w Armenii z 303 r. n.e. Następnie zwiedzamy ruiny katedry Zwartnoc z VII w. Oba zabytki znajdują się na liście UNESCO. Cały czas towarzyszy nam widok wyniosłej, świętej góry Ararat (5137 m n.p.m.). W miłej atmosferze wracamy do miasta.

Nocleg: hostel w Erywaniu, pokoje 2, 3, 4, 6 osobowe

Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta 

 

Dzień 5 - Garni, Geghard

Śniadanie: hostel w Erywaniu

Po śniadaniu wyjeżdżamy ze stolicy. Dzień zaczniemy od zwiedzania jedynej zachowanej na Kaukazie świątyni pogańskiej w miejscowości Garni. Została wzniesiona w 77 r. n.e. prawdopodobnie ku czci irańskiego boga słońca – Mitry lub Heliosa. Garni znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Na tej liście znajduje się również unikatowa świątynia skalna Geghard z XII/XIII w., którą zwiedzimy w następnej kolejności. Jej nazwa oznacza „świętą włócznię”, gdyż w owej świątyni znajdowała się niegdyś włócznia, która przekłuła ciało ukrzyżowanego Jezusa. Włócznię tę widzieliśmy w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Obowiązkowo obejrzymy Skalną Symfonię - bazaltowe ściany skalne, znajdujące się przy wlocie do Doliny Rzeki Azat, niedaleko antycznego kompleksu świątynnego.

Nocleg: hostel w Erywaniu, pokoje 2, 3, 4, 6 osobowe

Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta

 

Dzień 6 – Chor Virap

Śniadanie: hostel w Erywaniu

Po śniadaniu, wyruszamy do południowo–wschodniej części kraju, w kierunku granicy z Turcją. Po drodze zwiedzimy pięknie położone monastyry Chor Virap – wg przekazów jest to miejsce, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez pogańskiego króla Tiridates III o głoszenie chrześcijaństwa. Następnie wywyższony do rangi królewskiego mentora, przyczynił się do przyjęcia chrztu przez Armenię w roku 301. Jest to prawdopodobie najczęściej odwiedzane przez chrześcijan miejsce na świecie. Będąc tak blisko biblijnej góry Ararat, warto posłuchać historii Artaszat, dawnej armeńskiej stolicy. Wzniesiona została przez króla Artaszeza I około roku 180 p.n.e. i jest jednym z unikalnych miast, zbudowanych wg planu przygotowanego przez Hannibala – sławnego przywódcę Kartageny, który znalazł azyl w Armenii po tym jak poniósł klęskę w walce z Rzymem. Z tego tak mistycznego miejsca podążamy wzdłuż kanionu o czerwonym zabarwieniu skał do Norawank. Jest to kompleks monastyrów pochodzący z XIII w. Otaczającego go skały mają niesamowitą barwę. Wrażenie potęguje położenie monastyru - ulokowany jest na skalnej półce wśród malowniczego wąwozu, którym płynie rzeka Arpa.

Nocleg: hotel w miejscowości Goris, pokoje 2 i 3osobowe

Kolacja: hotel w Goris

 

Dzień 7 – Tatew, Zorac Karer

Śniadanie: hotel w Goris

Dziś w planie trochę luźniej. Po śniadaniu, które upływa w leniwej atmosferze, udajemy się do górskiego monastyru Tatew, do którego musimy dojechać kolejką, gdyż znajduje się on nad kanionem rzeki Worotan. Stamtąd udamy się do Zorac Karer, zwanego “ormiańskim Stonehenge”, czyli datowanego na siódme tysiąclecie przed naszą erą obserwatorium astronomicznego. Wracając zajrzymy w miarę wolnego czasu do Khindzoresku. Skalnej opuszczonej dziś malowniczej wioski położonej na dnie głębokiego wąwozu. Aby dotrzeć do niego musimy przejść przez 200m wiszący (stabilny!) most. W wiosce tej jeszcze na początku XX wieku mieszkało 1800 osób. Ich domami były widoczne do dziś, wykute w skałach pieczary.

Nocleg: hotel w miejscowości Goris, pokoje 2 i 3osobowe

Kolacja: hotel w Goris

 

Dzień 8 – Jezioro Sewan

Śniadanie: hotel w Goris

Po śniadaniu, kierując się w strone jeziora Sewan musimy przejechać przez Przełęcz Sulema, znajdującą się na wysokości 2410 m npm. Po drodze jednak czeka nas jeszcze jedna atrakcja – średniowieczny zajazd. Kiedyś, gdy droga ta była częścią słynnego Jedwabnego Szlaku był on ważnym punktem handlowym. Po trudach dzisiejszego dnia zakwaterowanie i kolacja w hotelu nad jeziorem Sewan dobrze nam zrobi. Dla chętnych wieczorna kąpiel w jeziorze. Warto zaznaczyć, że lazurowe wody tego kaukaskiego akwenu zajmują aż 5% powierzchni kraju i znajdują się na wysokości 1900 m n.p.m. 

Nocleg: hotel w miejscowości Sewan, pokoje 2 i 3osobowe

Kolacja: hotel w Sewan

 

Dzień 9 – Dilidżan – Sanahin – Hachpat - Erewań

Śniadanie: hostel w Sewan

Po śniadaniu wyruszamy w stronę Dilidżan, tutaj ludzkie osadnictwo sięga epoki brązu i wczesnej epoki żelaza. Przespacerujemy się zabytkową ulicą z historyczną zabudową. Następnie jedziemy w strone granicy z Gruzją zwiedzając po drodze dwa klasztory Sanahin z IV w. i nieco młodszy Hachpat, znajdujący się na liście UNESCO. Powrót do Erywania.

Nocleg: hostel w Erywaniu, pokoje 2, 3, 4, 6 osobowe

Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta

 

Dzień 10 – na dach Armenii

Śniadanie: hostel w Erywaniu

Po śniadaniu wyjeżdżamy na wysokogórską wycieczkę nad jezioro Kari. Ten wysokogórski akwen znajduje się na wysokości 3200m n.p.m.! Dotrzemy tu naszym busikiem. Po drodze odwiedzimy twierdzę Amberd . Jedną z najwyżej położonych w tej części świata fortecę. 

Nocleg: hostel w Erywaniu, pokoje 2, 3, 4, 6 osobowe 

Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta

 

Dzień 11 – Powrót

Przejazd na lotnisko wczesnym rankiem, wylot do Warszawy

Termin i cena:

 Oferta dostępna na indywidualne zamówienie.  Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

 

Cena obejmuje:

 • transport na miejscu 
 • opiekę polskojęzycznego pilota 
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • noclegi: w hotelach (pokoje 2-os.) oraz hostelach (pokoje 2, 3, 4, 6 os.)

- 7x hostel w Erywaniu

- 2x hotel w Goris

- 1x hotel w Sewan, 

 • wyżywienie:

śniadania - wszystkie noclegi

kolacje - 2x hotel w Goris, 1x hotel w Sewan

 

Cena nie obejmuje:

 • koszt przelotu ok. 1300 zł
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej

Informacje o Armenii na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Armenii,ARM.html

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.