Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Azerbejdżan - Majówka w kraju ognia, ropy i wulkanów.

Co czeka na Ciebie?
 • Baku - stolica kraju i kolebka fortun rodzin Noblów i Rothschildów.
 • Płonąca ziemia i ślady starożytnych zoroastriańskich czcicieli ognia.
 • Park Narodowy Gobustan - około 400 czynnych wulkanów błotnych.
 • Lahidż - górskie miasteczko azerskich rzemieślników
 • Wycieczka kutrem i łowienie ryb w Morzu Kaspijskim.
 • Tajemnicze Mauzoleum Pir Hasan – święte miejsce muzułmanów.
 • Wycieczka w góry Wielkiego Kaukazu, do wioski Chinalik ok. 2400 m n.p.m.
Liczba dni
11
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

inne

Nocleg

hotel

guesthouse

Wyżywienie

BB (śniadania)

ZO (wg programu)

Terminy

01.04.2021 - 01.04.2021

Cena
0 zł
Rezerwuj wyjazd

Zapraszamy do poznania egzotycznego i jeszcze nie zadeptanego turystycznie Azerbejdżanu z jego wulkanami błotnymi, wspaniałymi krajobrazami, architekturą, zarówno tą nowoczesną jak i starożytną oraz intrygującą mieszanką tradycji byłego Związku Radzieckiego i kultury muzułmańskiej.

Program:

Dzień 1 PRZELOT DO BAKU

Transfer do hotelu – zakwaterowanie. Spacer po mieście.
Kolacja: restauracja w Baku - we własnym zakresie.
Nocleg: hotel w Baku.

Dzień 2 LAHIDŻ

Śniadanie: hotel w Baku.
Przejazd do Lahidż (166 km częściowo autostradą) - górskiego miasteczka rzemieślników, zamkniętego w wysokogórskiej kotlinie na południowych stokach Wielkiego Kaukazu. W średniowieczu Lahidż stał się ważnym ośrodkiem rzemieślniczym, szczególnie związanym z obróbką miedzi oraz tkaniem dywanów. Swoje warsztaty mieli tu jubilerzy, grawerzy, kowale, stolarze i rzeźbiarze, producenci dywanów oraz tkacze skarpet. Miasteczko uznawane jest za jedną z najstarszych osad na terenie Azerbejdżanu i znane jest z bardzo starego systemu kanalizacyjnego, wg. badaczy zbudowanego ok. 1000-1500 lat temu, oraz specjalnej techniki budowlanej związanej z występującymi tutaj trzęsieniami ziemi. Zwiedzanie miasteczka. 
Kolacja: hotelik w Lahidż.
Nocleg: hotelik w Lahidż.

Dzień 3 OFF-ROAD W OKOLICY LAHIDŻ

Śniadanie: hotelik w Lahidż.
Po śniadaniu ruszamy samochodem terenowym na kilkugodzinną off-roadową turę w kierunku świętej góry Azerbejdżanu – Babadag. Nasza trasa uzależniona jest od warunków śniegowych. Powrót do Lahidż. Obiad i powrót do Baku. 
Obiad: hotelik w Lahidż.
Kolacja: restauracja w Baku - we własnym zakresie.
Nocleg: hotel na wybrzeżu 35 km od Baku.

Dzień 4 PÓŁWYSEP PIRALAHY I MORSKIE PRZYGODY

Śniadanie: hotel na wybrzeżu 35 km od Baku.
Ruszamy na wschód w kierunku Półwyspu Piralahy. Tu zaokrętujemy się na nasz kuter na którym spędzimy dzisiejszy dzień. Będziemy mogli obejrzeć Półwysep Abszeroński z poziomu wody. Możemy również zająć się rybołówstwem. Możemy łowić kutumy, czarnogrzbietki, mugiły i śledzie kaspijskie. Na kutrze lub w jakimś ciekawym miejscu przygotujemy pyszne szaszłyki. 
Kolacja: restauracja w Baku - we własnym zakresie.
Nocleg: hotel na wybrzeżu 35 km od Baku.

Dzień 5 - BAKU

Śniadanie: hotel w Baku.
Całodzienne zwiedzanie miasta. Baku to miasto łączące wielowiekową historię i tradycję z absolutną nowoczesnością. Stolica kraju i największe miasto Azerbejdżanu, od XII w. stolica chanatu Szyrwanu, największy i najstarszy port na Morzu Kaspijskim, niegdyś będący częścią legendarnego Szlaku Jedwabnego. Na rozwój miasta najbardziej wpłynęło odkrycie bogatych złóż ropy naftowej, na której fortunę zbili m.in. bracia Nobel oraz rodziny Rothschildów i Rockefellerów. W czasie spaceru zobaczymy zarówno najstarszą część miasta İçəri Şəhər, jak i nowoczesne dzielnice. Staniemy pod najsłynniejszym budynkiem - Flame Towers - będącym zespołem trzech wieżowców, z których budynek południowy jest najwyższym budynkiem w Baku i Azerbejdżanie!
Kolacja: restauracja w Baku - we własnym zakresie.
Nocleg: hotel w Baku.

Dzień 6 OGNIE I PETROGLIFY

Śniadanie w hotelu.
Przejazd do Parku Narodowego Gobustan, obejmującego wzgórze i szczyty leżące na południowo-wschodnim krańcu grzbietu Wielkiego Kaukazu w Azerbejdżanie. Rejon ten słynie z petroglifów i wulkanów błotnych. Wzdłuż wybrzeża Morza Kaspijskiego naliczono w całym Azerbejdżanie prawie 400 wulkanów błotnych, stanowią one połowę tego typu wulkanów znanych na całym świecie. My udamy się na płaskowyż, ze wspaniałym widokiem na morze i całą okolicę, na którym podziwiać można część z tych wulkanów. Jak również sprawdzić, czy błotnista lawa jest zimna czy gorąca oraz posłuchać bulgotu :) Następnie przejazd do Parku Krajobrazowego Sztuki Naskalnej, gdzie znajduje się muzeum oraz rezerwat petroglifów! Od 2007 roku znajdują się one na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Baku.
Kolacja: w centrum miasta we własnym zakresie.
Nocleg: Baku hotel.

Dzień 7 PÓŁWYSEP ABSZEROŃSKI

Śniadanie w hotelu.
Zwiedzanie półwyspu Abszerońskiego. Jego nazwa pochodzi od perskiego słowa āb šur oznaczającego słoną wodę. Łączy się to z występującymi na półwyspie słonymi jeziorami. Rejon ten znany jest jednak najbardziej z występujących tu bogatych złóż ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Wycieczkę rozpoczniemy od wyjazdu w okolice Merdokanu, gdzie znajdują się najpiękniejsze, piaszczyste plaże. Jeśli pogoda pozwoli, będziemy tam mieć okazję do kąpieli w Morzu Kaspijskim! W Merdokanie obejrzymy również jedną z baszt, stanowiącą część średniowiecznych umocnień półwyspu, chroniących Baku przed kaspijskimi napastnikami. Następnie odwiedzimy tajemnicze Mauzoleum Pir Hasan – święte miejsce muzułmanów. W sanktuarium znajduje się kilka grobowców świętych. Pielgrzymi podążają do tego miejsca aby poddać się tajemniczym uzdrawiającym rytuałom opartym na oczyszczeniu organizmu ze zgubnego wpływu stresu. Zobaczymy również najdłużej funkcjonująca Ateshgah - zoroastriańską świątynię ognia oraz Yanar Dag - "płonącą górę” – wzgórze którego stok, dzięki gazom wydobywającym się wprost z ziemi, płonie odwiecznym ogniem. Powrót do Baku. 
Kolacja: restauracja w Baku lub przy Ateshgah - we własnym zakresie.
Nocleg: Baku hotel.

Dzień 8 CHINALIK

Śniadanie w hotelu.
Dziś żegnamy się z Baku i udajemy się na północną stronę Wielkiego Kaukazu. Aby się tam dostać, czeka nas kilkugodzinna droga wiodąca miejscami wąskim wąwozem nazwanym tutaj Łapaczem Chmur. Docieramy do Chinaliku, miejscowości najwyżej położonej w całym Zakaukaziu a być może nie mającej sobie równych na terenie całego pasmie Kaukazu. Wioska leży na wysokości 2400 m. n.p.m. i jest zamieszkała jest przez tajemniczą grupę etniczną Ketisz. Ketysze dzięki położeniu Chinaliku przez wieki pozostawali w głębokiej izolacji od ludności mieszkającej w dolinach i dzięki temu do dziś zachowali własne zwyczaje oraz swój własny język, nie znany w żadnym innym miejscu w Azerbejdżanie. Wioska jest wspaniałym punktem widokowym na otaczające szczyty oraz doskonałą bazą do wycieczek w góry. My udamy się dziś na spacer w kierunku szczytu Kiził Gała skąd będziemy mogli obejrzeć wspaniałą panoramę kotliny wraz ze znakomicie położoną wioską Chinalik. Powrót do wioski, nocleg w lokalnym hoteliku, jedynym w tej wiosce.
Kolacja: guesthouse w Chinaliku.
Nocleg: guesthouse w Chinaliku.

Dzień 9 CHINALIK

Śniadanie: guesthouse w Chinaliku.
Całodzienny górski spacer. Będziemy wędrować w kierunku góry o tej samej nazwie co wioska. Przed nami cel: Chinalik - 3714 m n.p.m. – w zależności o warunków, zobaczymy jak daleko uda nam się dotrzeć. 
Kolacja: guesthouse w Chinaliku.
Nocleg: guesthouse w Chinaliku.

Dzień 10 POWRÓT DO BAKU

Śniadanie: guesthouse w Chinaliku.
Wyjazd z Chinaliku i powrót do Baku. Po drodze zatrzymamy się przy Beshbarmaq Dash, Góry Pięciu Palców. Jest to skaliste wzniesienie górujące nad okolicą, wznoszące się blisko morza, skąd roztacza się wspaniały widok na całą okolicę. Przejazd do Baku. Zakwaterowanie w hotelu, ostatnie zakupy i wieczorny spacer po mieście. 
Kolacja: restauracja w Baku - we własnym zakresie.
Nocleg: Baku hotel.

Dzień 11 POWRÓT DO Europy

Wylot z Baku.

 

Termin: 2021

 

Cena: 

 

Cena obejmuje:

 • Wiza.
 • Transport na miejscu: minibus, jeep podczas off – roadu. Wynajęcie kutra rybackiego i sprzętu do połowu.
 • Noclegi:
  - hotel na wybrzeżu 35 km od Baku, 
  - guesthouse w Chinaliku,
  - hotel w Lahidż,
  - hotel w Baku.
 • Wyżywienie:
  - śniadania we wszystkich miejscach zakwaterowania,
  - obiadokolacje w Chinaliku i 
  Lahidż 2x.
 • Opiekę polskiego pilota.
 • Ubezpieczenie.
 • Obowiązkowe opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych.
 • Wstępów do zwiedzanych obiektów (ok 60$).
 • Wydatków natury osobistej.
 • Wyżywienia nieujętego w programie.

 

 

Informacje o Azerbejdżanie na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Azerbejdzanu,AZE.html

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.