Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Majówka w Gruzji - wycieczka objazdowa

Co czeka na Ciebie?
 • Zachwycisz się malowniczo położonymi zabytkami.
 • Doświadczysz egzotyki i fantazji możliwych tylko w Gruzji.
 • Zasmakujesz w wyśmienitej kuchni kaukaskiej i słynnym gruzińskim winie.
Liczba dni
8
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hotel

Wyżywienie

BB (śniadania)

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

Terminy

01.04.2021 - 01.04.2021

Cena
0 zł
Rezerwuj wyjazd

Program:

Dzień 1 LECIMY DO GRUZJI

Wylot do Gruzji, przylot do Kutaisi.

Przejazd z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży.
Następnie ruszamy na zwiedzanie miasta i okolicy. Kutaisi to antyczna stolica Kolchidy. To w tym mieście król Ajetes przyjmował załogę Argo, a w jego okolicy Jazon zaorał Pole Marsowe ziejącymi ogniem bykami i pokonał wojowników wyrosłych ze smoczych zębów. Tu też zwyciężył smoka - strażnika Złotego Runa. Głównym zabytkiem miasta jest w kontrowersyjny sposób odrestaurowana Katedra Bagrati oraz kolorowy, pachnący wschodem, miejski bazar. Zobaczymy Monastyr Gelati, ufundowany w XII w. przez króla Davida Budowniczego i dzięki założonej przez niego Akademii przez długie lata stanowił duchowe, kulturalne i intelektualne centrum Gruzji. Klasztor Gelati znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Odwiedzimy także klasztor Motsameta,  wspaniale położony, zawieszony nad wąwozem Czerwonej Wody. Zaskakuje atmosfera ciszy i spokoju bijąca z tego niesamowitego miejsca. 
Kolacja: hotel w Kutaisi.
Nocleg: hotel w Kutaisi.

 

Dzień 2 JASKINIE i WĄWOZY IMERETII

Śniadanie: hotel w Kutaisi.
Wyjeżdżamy z Kutaisi w kierunku zachodnim. Dziś zwiedzimy jedną z największych i najpiękniejszych udostępnionych jaskiń Kaukazu – Jaskinię Prometeusza. Obejrzymy również niesamowity kanion Okatse. Warto przespacerować się powietrznym traktem wiszącym nad olbrzymim wąwozem – choroby związane z lękiem wysokości mocno utrudniają (ale nie uniemożliwiają) zwiedzanie tego obiektu. Późnym popołudniem przejazd do Tbilisi.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.
Nocleg: hotel w Tbilisi.

 

Dzień 3 TBILISI

Śniadanie: Tbilisi hotel.
Zwiedzanie Tbilisi: miasto na styku kultur, religii i kontynentów. To tu, tuż koło siebie, znajdziemy meczet, synagogę, cerkiew gruzińską i świątynię ormiańską. Miasto, o ponad 1700-letniej historii, pełne tajemniczych zakamarków, pięknych zaułków, powiewu historii i szalonych kontrastów. W trakcie całodziennej wycieczki zwiedzimy najstarsze świątynie miasta: Katedrę Sioni, gdzie zapoznamy się z tajemniczym Krzyżem Św. Nino oraz Świątynię Metechyjską. Odwiedzimy zaskakujący Ogród Botaniczny z magicznym wodospadem. Znajdziemy się na górującym nad miastem wzgórzu z ruinami Twierdzy Narikala, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Kolacja, w trakcie której będziemy mieli możliwość skosztowania po raz pierwszy gruzińskiej kuchni.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum miasta.
Nocleg: Tbilisi hotel.

 

Dzień 4 MCCHETA-ANANURI-KAZBEGI – GRUZŃSKA DROGA WOJENNA

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji - Mcchety. Obejrzymy jeden z najważniejszych kościołów Gruzji – katedrę Sveti Cchoveli z relikwiami Chitonu Chrystusa. Następnie przejedziemy do Dżwari - monastyru z IV w. Przejazd wzdłuż lazurowego jeziora Żinwali, zwiedzanie twierdzy Ananuri, wyjątkowo malowniczo położonej na brzegu wód Zbiornika Żinwalskiego (sztuczne jezioro zaporowe), w otoczeniu zalesionych gór. Dalszy przejazd Gruzińską Drogą Wojenną przez przełęcz Krzyżową do Kazbegi - miejscowości położonej u stóp potężnego pięciotysięcznego Kazbeka. Obiad w guesthousie u słynącej ze swej kuchni, zaprzyjaźnionej gruzińskiej gospodyni Ketino. Wyjazd autami do Cminda Sameba, cerkwi i klasztoru będących jednymi z najbardziej malowniczo położonych obiektów sakralnych w tej części świata. Wieczorny powrót do Tbilisi.
Kolacja: guesthouse w Kazbegi.
Nocleg: hotel w Tbilisi.

 

Dzień 5 KACHETIA – KRAINA WINA

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Wycieczka do Kachetii, słynącej z produkcji doskonałych win, zwłaszcza Tsinandali, Saperawi i Kindzmarauli. Są to gatunki, które według uczonych powstają tu już od 8 tys. lat. W programie wizyta w pałacu Tsinandali, zwiedzanie katedry Alaverdi. Następnie udamy się do miejscowości Kvareli, gdzie znajdują się tunele, w których przechowuje się i leżakuje wino. Tunele zostały otwarte na Światowy Kongres Wina w 1962 roku. Wykuto je w skałach wzgórz należących do pasma Wielkiego Kaukazu, przez cały rok utrzymują temperaturę 12-14oC oraz wilgotność ok. 70%. Zwiedzanie tunelu wraz z degustacją lokalnego wina. Znajdziemy dziś jedną z wielu winnic. W historycznych wnętrzach doświadczymy Biesiady czyli Supry. Delektując się widokiem tradycyjnych tańców, przy dźwiękach gruzińskiej muzyki, obserwując tradycyjne tańce, nauczymy się wznosić rozbudowane toasty. Konkurs na Tamadę („szefa” biesiady) wyjazdu. Nocleg w malowniczym miasteczku Sighnaghi położonym na wzgórzu nad doliną Alazani.
Kolacja: uroczysta supra.
Nocleg: hotel w Sighnaghi.

 

Dzień 6 SIGHNAGHI-BODBE-DAVIT GAREJA-TBILISI

Śniadanie: hotel w Sighnaghi.
Rano spacer po mieście - Sighnaghi to jedno z najmniejszych miast w Gruzji, pięknie położone na wzgórzach nad doliną Alazani, z widokiem na szczyty Kaukazu wznoszące się po jej drugiej stronie. W miejscowym Muzeum Narodowym można zobaczyć obrazy Niko Pirosmaniego – słynnego gruzińskiego prymitywisty. Przejazd przez Bodbe - zwiedzanie cerkwi założonej w IX wieku, w której pochowana jest św. Nino, apostołka i patronka Gruzji. Następnie przejazd do Davit Gareja. Trasa naszej podróży pozwoli nam poznać smak wędrówek półpustynnymi drogami Dolnej Kartli. W tej suchej okolicy, w pobliżu granicy z Azerbejdżanem, znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków gruzińskiej architektury. Dawid Gareja to zespół kilkunastu monastyrów, dziesiątki kościołów i setki kaplic oraz komnat skalnych, które powstawały od VI do XIII wieku. W drodze do Dawid Gareja zatrzymamy się również w hoteliku-kawiarni prowadzonym przez parę Polaków. Powrót do Tbilisi.
Kolacja: restauracja w Tbilisi.
Nocleg: hotel w Tbilisi.

 

Dzień 7 CZIATURA - KUTAISI

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Wracamy już powoli do Kutaisi. Jedziemy jednak nieco okrężną drogą aby obejrzeć niesamowitą Cziaturę, Miasto górnicze położone w i nad wąwozem Kvirili. Komunikację miejska do niedawna – a może nawet jeszcze dziś – stanowiła sieć szalonych nieco zaskakująco wyglądających kolejek gondolowych. Może uda nam się którąś z nich przejechać? Jedziemy dalej i na naszej drodze spotykamy miejsce zwane Katszki. Podejdziemy tu do wapiennego ogrodu skalnego którego dominantę stanowi słynna kolumna Katszki przypominająca greckie Meteory. Na szczycie 55 metrowej kolumny skalnej znajduje się niewielka, zamieszkiwana na stałe przez jednego mnicha pustelnia. Przejazd do Kutaisi.
Kolacja: hotel w Kutaisi.
Nocleg: hotel w Kutaisi.

 

Dzień 8 POWRÓT DO POLSKI ;(

Śniadanie: hotel w Kutaisi. Ostatnie zakupy i spacer. Przylot do Warszawy ok godziny 19:00.

 

 

Termin: 2021

 

Cena: 


Cena obejmuje:

 • transport na miejscu noclegi:

  - hotel w Kutaisi,

  - hotel w Tbilisi,

  - hotel w Signagi,

  wyżywienie:

  śniadania – wszystkie noclegi

  supra        - Signagi

  kolacje:    

  - Kutaisi
  - Kazbegi 2x

  ubezpieczenie NW i KLopiekę polskiego pilota i przewodnikaobowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • przelotu samolotemposiłków nie wymienionych w programie:
  -  Tbilisi, we własnym zakresie w centrum miasta - 3xwstępów do zwiedzanych obiektówwydatków natury osobistej

 

Informacje o Gruzji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.