Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Tatrzańskie Wakacje - tydzień 2

Co czeka na Ciebie?
 • Włóczęga po Tatrach z przewodnikiem – wędrówka i duża porcja wiedzy o górach
 • Tatry Wysokie i Zachodnie - najpiękniejsze zakątki naszych gór
 • Zakopane – nie tylko Krupówki - odkrywanie mniej znanych zakamarków stolicy Tatr
 • Przygotowanie kondycyjne i wzrost umiejętności górskich
 • Komfortowy nocleg z przepyszną kuchnią
Liczba dni
8
Dojazd

transport własny uczestnika

Transport na miejscu

bus

Nocleg

pensjonat

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

Terminy

10.07.2021 - 17.07.2021

24.07.2021 - 31.07.2021

07.08.2021 - 14.08.2021

21.08.2021 - 28.08.2021

04.09.2021 - 11.09.2021

18.09.2021 - 25.09.2021

Cena
1400 zł

Cena promocyjna w przypadku łączenia turnusów - rabat 10% na każdy turnus!!!
 

Rezerwuj wyjazd

Choć wydaje się, że o Tatrach wszyscy wszystko już wiedzą, to jednak powrót w nasze polskie “góry wysokie” może za każdym razem dostarczyć nowych wrażeń i wzruszeń. Spotkanie z Tatrami w towarzystwie przewodnika pozwoli odkryć nieznane lub zapomniane miejsca na szlakach, które wydają się nam już doskonale znane. Jeśli jesteśmy tu rzadko to tym lepiej. Jeżdżących po świecie, szukających piękna w Alpach, na Kaukazie czy może nawet w Himalajach, powrót w Tatry zawsze zaskakuje. “Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę.” ten cytat zawsze pozostaje aktualny. Zaskakujące może być również Zakopane. Przedeptane milionem stóp Krupówki to nie jest cała stolica Tatr. Spróbujmy ją odkryć na nowo! Popracujemy także nad naszą kondycją oraz sprawimy, że poczujecie wyraźny wzrost przydatnych w górach umiejętności :)
Zapraszamy do sympatycznego pensjonatu na tatrzańskie wakacje. Miłośników Tatr posiadających dwa tygodnie urlopu zapraszamy na połączenie turnusów. Udział w dwóch turnusach solidnie rozszerzy wiedzę o najpiękniejszych górach Polski. Połączenie ich związane jest oczywiście z atrakcyjną cenowo promocją - 10% na każdy turnus.

Program: 

Dzień 1 – POWITANIE TATR - sobota
Spotkanie w pensjonacie o godzinie 13. Zakwaterowanie. Pierwsze spotkanie z Zakopanem, wizyta w Muzeum Tatrzańskim Inspiracje.
Wieczorem prezentacja filmu o tematyce tatrzańskiej.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

  

Dzień 2 – PODZIEMNE KOŚCIELISKA
Śniadanie: w pensjonacie.
Przejazd do Kir i wejście w Dolinę Kościeliską. Poznanie znanej doliny od jej jaskiniowej strony. Zaznajomienie się z procesem powstawania jaskiń tatrzańskich oraz innymi aspektami wiedzy o nich: ile ich jest, co to jest deniwelacja, jakie zwierzęta żyją w jaskiniach, która tatrzańska jaskinia dzierżyła przez pewien czas laur czwartej najgłębszej na świecie itd. Zabawa w speleologię. Dogłębne zwiedzenie turystycznie dostępnych jaskiń - Smoczej Jamy, Raptawickiej i Mylnej. Powrót do Kir
Uwaga – w jaskiniach panuje temperatura ok. 4 st. C, więc należy wziąć ze sobą cieplejsze ubranie oraz coś do przebrania. Latarka (czołówka)-obowiązkowa.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

 

Dzień 3 – ŚWINICA 2303m n.p.m.
Śniadanie: w pensjonacie.
Przejazd do Ronda Kuźnickiego i przejście do Kuźnic - skąd taka “kowalska” nazwa? Wejście w Dolinę Jaworzynki i opowieść o tym, dla kogo w przeszłości budowano dziś już ledwo widoczne drogi. Następnie przez Karczmisko do schroniska Murowaniec, gdzie czeka nas krótki odpoczynek. Po przerwie dalsza trasa prowadzi w kierunku Doliny Zielonej Gąsienicowej i nieco trudniej na Świnicką Przełęcz. Przed podejściem na przełęcz krótkie przypomnienie zasad korzystania z czekających na nas sztucznych ułatwień (łańcuchów), po czym wędrówka granicznym szlakiem i “po łańcuchach” zdobycie Świnicy (2303m n.p.m.). Zejście tą samą drogą na Świnicką Przełęcz, a później granią na przełęcz Liliowe, oddzielającą Tatry Wysokie i Zachodnie. Z Liliowego zejście do Doliny Gąsienicowej i dalej przez Boczań do Kuźnic.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie. 

 

Dzień 4 – ZAKOPANE I REKREACJA
Śniadanie: w pensjonacie.
W ramach dnia odpoczynkowego rowerowe zwiedzanie miasta Zakopane. Szukanie wpływu przyjezdnych na architekturę i kulturę Zakopanego. Czy istnieje proces odwrotny? Badanie fenomenu stolicy Tatr. W rowerowy spacer wpleciony zostanie relaksacyjny pobyt w termach zakopiańskich.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

Dzień 5 – NA KOZI WIERCH 2291m n.p.m. - NAJWYŻYSZY SZCZYT, W CAŁOŚCI POLSKI
Śniadanie: w pensjonacie.
Przejazd do Palenicy Białczańskiej. Marsz w kierunku Morskiego Oka asfaltową drogą, którą opuścimy tuż za Wodogrzmotami Mickiewicza. Podejście Doliną Roztoki pod ścianę stawiarską, z której efektownie spada największy polski wodospad – Siklawa. Wzdłuż wodospadu i poprzez próg doliny dojdziemy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Największy z jej stawów, Wielki Staw, bywa podawany za największe jezioro w Tatrach, większe od Morskiego Oka. Na pewno jest on najgłębszym tatrzańskim jeziorem (79,3m). Znad Wielkiego Stawu pójdziemy na Kozi Wierch, najwyższy szczyt spośród leżących w całości na terenie Polski. Zejście tą samą drogą do schroniska i po krótkiej przerwie kontynuujemy wycieczkę przez Świstówkę do Morskiego Oka. Trasa ta jest zimą zamknięta dla ruchu turystycznego, Nie chodzi bynajmniej o bezpieczeństwo turystów. Przebieg szlaku został już
wiele lat temu zmodyfikowany, wyjaśnimy Wam dlaczego. Zejście do Morskiego Oka i powrót na Palenicę Białczańska.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

 

Dzień 6 – NA STAROROBOCIAŃSKI
Śniadanie: w pensjonacie.
Ruszamy znów w Tatry Zachodnie. Dojazd na Siwą Polanę u wylotu Doliny Chochołowskiej i przejazd rowerami do Schroniska na Polanie Chochołowskiej. Stąd start na pieszą część wycieczki. Pierwszym celem jest Trzydniowiański Wierch (1765 m n.p.m.). Świetnie jest z niego widoczne otoczenie Doliny Chochołowskiej. Nasz cel jest jednak bardziej wymagający. Wznosimy się w kierunku głównej grani Tatr i osiągamy ją na Kończystym Wierchu (2002 m n.p.m.). Stąd, razem z granicą, podążamy rzadziej odwiedzanym fragmentem Tatr na majestatyczny Starorobociański Wierch (2176 m n.p.m.). Ze szczytu roztacza się panorama całych Tatr Zachodnich, a tuż obok nas przyciąga wzrok kulminacja Raczkowej Czuby. Zejście granicą na Siwy Zwornik, gdzie opuszczamy grań główną i z Siwej Przełęczy powoli schodzimy do Doliny Starorobociańskiej. Tą górniczą doliną wędrujemy aż do Doliny Chochołowskiej, którą wracamy do naszych rowerów przy schronisku.
Po krótkiej przerwie powrót na rowerach do wylotu doliny
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

 

Dzień 7 – CZERWONE WIERCHY - MAŁOŁĄCZNIAK, KRZESANICA I CIEMNIAK
Śniadanie: w pensjonacie.
Kolejna spotkanie z Tatrami Zachodnimi. Początek trasy w Kirach u wylotu doliny Kościeliskiej. Przejście dolnym fragmentem doliny i odejście do Doliny Miętusiej w kierunku Przysłopu Miętusiego. Chwila odpoczynku i dalszy marsz doliną. Po opuszczeniu lasu zobaczymy panoramy wapiennych Czerwonych Wierchów. Powtórka z geografii. Przypomnienie genezy tatrzańskich jaskiń. Ile ich jest? Która jest najgłębsza? Podejście pod Kobylarzowy Żleb. Krótka instrukcja korzystania ze sztucznych ułatwień. Pokonanie ubezpieczonego łańcuchami stromego żlebu. Na trawiastym Czerwonym Grzbiecie chwila odpoczynku, a później zabawy z kompasem i mapą i symulacja próby znalezienia wejścia do Kobylarzowego Żlebu we mgle. Po tej krótkiej rozrywce wejście na Małołączniak (2096 m n.p.m.) i przejście granicznym szlakiem przez najwyższy wierzchołek Czerwonych Wierchów - Krzesanicę 2122m n.p.m. do Ciemniaka (2096m n.p.m.). Spokojne zejście do Kir, A po drodze rozwiązanie zagadki nazwy Chuda Turnia.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

  

Dzień 8 – OSTATNI DZIEŃ POD TATRAMI - sobota
Śniadanie: w pensjonacie.
Po śniadaniu powolne pakowanie i około południa wykwaterowanie z pensjonatu.

 

Terminy:

10.07-17.07.2021 

24.07-31.07.2021 

07.08-14.08.2021 

21.08-28.08.2021 

04.09-11.09.2021 

18.09-25.09.2021 

 

Cena:

1400 zł /os. - w przypadku łączenia turnusów I i II obowiązuje promocja - 10% na każdy turnus.  

Ceny i szczegółowe zasady realizacji programu mogą ulec zmianie ze względu na zmiany obowiązujących w Polsce obostrzeń epidemicznych związanych z COVID – 19. 

 

Cena obejmuje:

 • noclegi:  pensjonat na granicy Zakopanego i Poronina 
 • wyżywienie:  
  - śniadania - wszystkie noclegi w pensjonacie
  - kolacje - wszystkie noclegi w pensjonacie 
 • wstępy do TPN 
 • transport z miejsca zakwaterowania do początku szlaku i odwiezienie do miejsca zakwaterowania po wycieczce 
 • wypożyczenie kasku na wycieczki o większym zagrożeniu spadającymi kamieniami 
 • ubezpieczenie NNW i KL   
 • opiekę polskiego przewodnika  

 

Cena nie obejmuje:

 • posiłków nie wymienionych w programie  
 • dojazdu do Zakopanego – opcja dodatkowa 
 • wydatków natury osobistej

 

Poziom zaawansowania: średniotrudny – wymagające kondycyjnie całodzienne wycieczki o przewyższeniu do 1600 m, z jedną wycieczką trudną o przewyższeniu powyżej 1800m.

 

Ekwipunek wymagany: 

 • Plecak ok 25l,  
 • buty – trekkingowe. Najlepiej skórzane, choć buty goreteksowe też są ok. Istotny jest nasz komfort podczas marszu, również w deszczu i po ewentualnych mokrych trawach,  
 • spodnie turystyczne –absolutnie nie jeansy!  
 • kurtka od wiatru i deszczu,  
 • czapka,  
 • rękawiczki  
 • czołówka + zapasowe baterie.  

 

Ekwipunek zalecany: 

 • bluza termiczna (merynos, polar itp.),  
 • podkoszulki – nie bawełniane!  
 • apteczka, lekarstwa własne (przepisane przez lekarza),  
 • ciepłe skarpety,  
 • kijki teleskopowe,  
 • mała lornetka 
 • okulary przeciwsłoneczne,  
 • krem z odpowiednim filtrem   
 • termos,  
 • mały parasol, 
 • klapki,  
 • sandały.  

 

Opinie klientów:

 

Renata Igielska  poleca stronę Mediusz. 21 października 2018 · 

Super atmosfera, gorąco polecam - ocena po trzech wyjazdach w słowackie góry... zapewne nie ostatnie wyjazdy z Mediusz.

 

Dorota Guglicz  poleca stronę Mediusz. 20 października 2018 · 

Gorąco polecam świetna organizacja i super atmosfera.

 

Anette Baran  poleca stronę Mediusz. 17 października 2018 · 

Polecam;) Bardzo fajna organizacja ;) ps. Zabierzcie latarkę ;)

 

Krzysztof Sedlak  poleca stronę Mediusz. 16 października 2018 · 

Ktoś mógłby powiedzieć że wycieczki jak wycieczki bo samemu też można przecież gdzieś się wybrać.
Góry pewnie większość zna. Ale to się tylko tak wydaję.
Bo takie wyprawy jakie tutaj się odbywają są jedyne w swoim rodzaju a atmosfera jaka panuje na wyprawie jest niepowtarzalna bo tworzą ją ludzie niezastąpieni i z pasją.
Dzięki nim właśnie można odkrywać góry na nowo i poznawać je z jak najlepszej strony.

 

Marianna Seroc  poleca stronę Mediusz. 16 października 2018 · 

polecam ! polecam ! polecam ! polecam !!!!! :)

 

Aneta Dziedzina  poleca stronę Mediusz. 5 października 2018 · 

Tak, TAK i jeszcze raz TAK
Atosfera wypraw doskonała - żal z gór wracać to jedyny minus :)

 

Beata Sigeda  poleca stronę Mediusz. 17 września 2018 · 

Profesjonalne podejście, a zarazem z humorem i uśmiechem. Ciekawostki na temat gór i nie tylko. Dobrze dobrane, ciekawe trasy. Wspaniały dzień gwarantowany!

 

Gosia Mika zrecenzowała: Mediusz – 5 gwiazdek 17 września o 17:01 · 

Tej jesieni zaczełam z Mediuszem jeździć na 1-dniowe wyprawy w Tatry. I cóż mogę powiedzieć - jest super :-) Bardzo profesionalnie, bezpiecznie, a jednocześnie wesoło i bez "spiny" czyli jest czas, żeby się zatrzymać i porobić zdjęcia czy napić się kawy w schronisku. Trasy fajnie dobrane i ciekawe; grupy małe, więc każdy uczestnik jest zaopiekowany odpowiednio do swoich potrzeb i doświadczenia. A co najważniejsze widać, że przewodnicy Mediusza kochają to co robią i swoim entuzjazmem zarażają innych :-)

 

Agnieszka Filek  poleca stronę Mediusz. 10 września o 19:41 · 

Podoba mi się wszystko :) bardzo dobra organizacja przed wyprawą, w trakcie jesteś pod przewodnictwem profesjonalnego Przewodnika, ja byłam z Lucyną, która jest Fantastyczna a na koniec bezpieczny dojazd komfortowym i wesołym busem do Krakowa dużym plusem dla mnie to małe grupy, oczywiście zapisałam się już na kolejną wyprawę :)

 

Gosia Hajda  poleca stronę Mediusz. 4 września o 16:00 · 

Profesjonalizm w każdym calu,dzięki prowadzącym mogłam cieszyć się ze zdobycia szczytu.Mediusz jest SUPER.....Polecam

 

Lupa Pe zrecenzowała: Mediusz – 5 gwiazdek25 czerwca 2018 · 

Świetna ekipa, bardzo pomocni w każdą minutę całego wyjazdu. POLECAM

 

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.