Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Trekking w górach Borjomi

Co czeka na Ciebie?
 • Przepiękne połoniny, bezdroża, dzika przyroda i prawdziwe wędrowanie
 • Rangerskie sheltery - drewniane domki do spania w Górach Mescheckich
 • Borjomi - uzdrowisko, ciekawy Park Zdrojowy i słynna woda mineralna
Liczba dni
8
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hostel

pensjonat

inne

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

WŁ (własne)

Terminy

01.04.2021 - 01.04.2021

Cena
0 zł

cena w ustalaniu

Rezerwuj wyjazd

Program:

Dzień 1 - Przelot do Gruzji

Wylot do Gruzji. Przylot do Gruzji.
Transfer do hostelu i zakwaterowanie. Po odpoczynku spacer do centrum miasta. Wymiana walut. Posiłek w jednej z kutaiskich knajpek i wycieczka na miejscowy kolorowy targ. Zakupy. Zwiedzanie miasta wraz z wpisaną na listę UNESCO XI-wieczną Katedrą Bagrati.
Kolacja: we własnym zakresie w centrum Kutaisi.
Nocleg: hostel w Kutaisi.

Dzień 2 – PRZEJAZD PRZEZ BORJOMI DO ATSKURI

Śniadanie: w hostelu we własnym zakresie.
Przejazd do Borjomi – znanego uzdrowiska położonego u stóp Parku Narodowego Borjomi Kharagauli. Zwiedzanie historycznego parku zdrojowego. Borjomi zyskało sławę jako miejscowość uzdrowiskowa i wypoczynkowa już w XIX w. gdy Wielki Książe Michał Mikołajewicz Romanow, brat cara Aleksandra II, postanowił zbudować tu swoją letnią rezydencję. Dziś uzdrowisko przeżywa swój renesans przyciągając rzesze kuracjuszy i turystów. Słynna, nawet w Polsce, pozostaje nadal, posiadająca lekko słonawy smak, woda mineralna BORJOMI. Zgłoszenie wyjścia w góry w biurze Parku Narodowego, wizyta w centrum edukacji i zaznajomienie się z warunkami ekologicznymi, florą i fauną Parku. Park Borjomi Kharagauli jest największym PN Gruzji. Zajmuje ponad 1% tego kraju. Przejazd i zakwaterowanie w pensjonacie w miejscowości Atskuri (30km od Borjomi). Spacer do mrocznych ruin Twierdzy Atskuri oraz do legendarnej, również zrujnowanej lecz będącej w trakcie odbudowy cerkwi, związanej z wieloma podaniami i legendami o świętym Andrzeju, będącym wg Gruzinów pierwszym apostołem Gruzji.
Kolacja: pensjonat w Atskuri.
Nocleg: pensjonat w Atskuri.

Dzień 3 – WĘDRÓWKA Z ATSKURI DO POŁONINY AMARATI

Śniadanie: pensjonat w Atskuri.
Nasza trasa wiedzie bezdrożami Małego Kaukazu, wśród nieprawdopodobnie bujnej przyrody, wspaniałych połonin z których przy dobrej pogodzie możemy podziwiać olbrzymy Wielkiego Kaukazu. Wymarsz z Atskuri - wędrówka doliną Błędnego Potoku przez bukowo-sosnowy las. Marsz połoninami do Amarati Tourist Shelter.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: chatka turystyczna Amarati Tourist Shelter *

*Touris shelter – proste, drewniane domki z miejscami do spania, należy mieć ze sobą karimatę i śpiwór . W shelterach nie ma kuchni ani łazienki. Woda i toaleta znajdują się na zewnątrz. Jest możliwość rozpalenia ogniska przed domkiem.

Dzień 4 – NA SAMETSKVARIO 2643m n.p.m. – NAJWYŻSZY SZCZYT PARKU

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Po śniadaniu rozpoczynamy próbę osiągnięcia najwyższego szczytu Parku Narodowego Borjomi-Kharagauli. Wędrówka przebiegać będzie połoninami ze wspaniałymi widokami na otaczające nas grupy górskie: Wielki i Mały Kaukaz. Przy odrobinie szczęścia jest szansa na zobaczenie najwyższych szczytów Kaukazu z Elbrusem i Kazbekiem. Wycieczka „na lekko” większość bagażu zostawimy w shelterze Amarati do którego wrócimy wieczorem.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: chatka turystyczna Amarati Tourist Shelter.

Dzień 5 – POWRÓT PRZEZ OCHORĘ (2100M N.P.M.) DO ATSKURI

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Wracamy do Atskuri równoległym grzbietem Ochivari. Niezmiennie towarzyszą nam widoki z rozległych połonin i budząca się do życia po długiej zimie kaukaska przyroda.
Kolacja: pensjonat w Atskuri.
Nocleg: pensjonat w Atskuri.

Dzień 6 – TREKKING LIKANI - CHITAKHEVI

Śniadanie: pensjonat w Atskuri.
Ponownie ruszamy do Parku Narodowego. Tym razem wędrujemy z Likani (część Borjomi) do Chitakhevi Ranger Shelter. W trakcie wędrówki podziwiamy jeden z najwyższych szczytów Parku Lomismtę. Z początku wędrujemy wspaniałym iglastym lasem aby po przekroczeniu górnej granicy lasu znów znaleźć się w krainie bezkresnych połonin.
Kolacja: własna kuchnia obozowa.
Nocleg: chatka turystyczna Chitakhevi Ranger Shelter.

Dzień 7 – TREKKING LIKANI - CHITAKHEVI cd.

Śniadanie: własna kuchnia obozowa.
Kierujemy się na południe. Dziś dotrzemy do miejscowości Kvabiskhevi. Zanim to jednak nastąpi musimy opuścić połoniny i przemierzyć malowniczą dolinę Kvabiskhevi.
Kolacja: pożegnalna kolacja (supra) w pensjonacie w Atskuri.
Nocleg: pensjonat w Atskuri.

Dzień 8 – POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie: pensjonat w Atskuri.
Przejazd do Kutaisi, ostatnie zakupy i… i przelot do Polski ;(

 

Termin: 2021

 

Cena:

 

Cena obejmuje:

 • Transport na miejscu: bus
 • Noclegi:
  – Kutaisi – 1 noc / hostel
  – Atskuri – 3 noce / pensjonat
  – Sheltery – 3 noce
 • Wyżywienie:
  - Atskuri – śniadania i obiadokolacje
 • Opiekę polskiego pilota/ przewodnika
 • Ubezpieczenie turystyczne oraz górskie
 • Gaz, maszynki do gotowana - 1/3 os.
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu
 • wyżywienia nie wymienionego w programie.
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej

 

Zakwaterowanie:

pensjonat, shelter (prosty, drewniany domek z miejscami do spania, należy mieć ze sobą karimatę i śpiwór). W shelterach nie ma prądu, kuchni ani łazienki. Są natomiast sympatyczne prycze. Woda i toaleta znajdują się na zewnątrz. Jest możliwość rozpalenia ogniska przed domkiem.

Wyżywienie:

HB (śniadania i obiadokolacje w Atskuri) w czasie wędrówki górskiej wyżywienie we własnym zakresie.

Informacje o Gruzji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

 

Park narodowy Borjomi-Kharagauli jest jednym z największych parków w Europie i największym w Gruzji. Zajmuje powierzchnię 61 235 hektarów, co stanowi 1% całkowitego terytorium Gruzji. Został otwarty w 2001 roku. W 2007 Park Narodowy Borjomi-Kharagauli został członkiem europejskiej sieci obszarów chronionych — Pan Park, który jest gwarancją najwyższego poziomu ochrony obszarów chronionych oraz zrównoważonego rozwoju turystyki.

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.