cena za osobę 290 PLN
Wycieczka do Słowackiego Raju
Słowacki Raj to jeden z piękniejszych i malowniczych rejonów Słowacji.
Słowacki Raj to krasowy płaskowyż w Karpatach Wewnętrznych o wysokości między 800 a 1000 m n.p.m., cudnie poprzecinany siatką wąwozów zwanych tu roklinami i podziurawiony licznymi jaskiniami. Woda dokonuje tu dzieła tworzenia (niszczenia), słychać ją prawie wszędzie. płynie, spiętrza się w kotłach eworsyjnych, spada wodospadami i szumi, ciągle szumi opowiadając historię pierwszych osadników.
Ścieżki tutaj niekiedy poprowadzone są bardzo śmiało nad potokami czy wodospadami, wyposażone w drabinki, poręcze i stopnie, a niekiedy wiją się wzdłuż dość leniwego biegu Hornadu. Na via ferracie odcinki spokojniejsze przeplatają się z tymi ekscytującymi.
Oj! będzie się działo.
Galeria zdjęć
Miejsce spotkania:
- dla osób dojeżdżających na własną rękę: Parking w miejscowości Cingov o godz. 8:30. Kliknij w link do mapki.
- dla tych, którzy jadą z nami busem: odjazd rano o godz. 5.00
Ruszamy z miejscowości Cingov, płacimy za wstęp i po wstępnym instruktarzu na skałce przy wejściu do Parku Narodowego Słowacki Raj wędrujemy wzdłuż Hornadu a następnie Białego Potoku i w około 1,5 h dochodzimy do początku szlaku ferratowego o nazwie wywodzącej się od rokliny, którą jest poprowadzona – Kysel. Szpeimy się, czyli ubieramy na siebie elementy wymagane na ferracie i ruszamy po przygodę. Przejście via ferraty zajmuje około 2h, więc by nie czuć wąwozowego niedosytu pójdziemy tą rokliną Velky Kysel do końca. Następnie już łatwym terenem dojdziemy do Polany Klasztorisko, tu planujemy odpoczynek z możliwością skorzystania z bufetu. Opowiemy co nieco o historii tego miejsca, zerkniemy na ruiny klasztoru Kartuzów i zejdziemy do szerokiej doliny Hornadu. Czeka nas jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie jak starczy sił wejdziemy na Tomaszowski Widok (Tomasovsky vychlad), miejsce o dużej ekspozycji i obszernym widoku. Ostatnie 3 km i jesteśmy na parkingu.
Koniec imprezy:
- dla osób z transportem własnym – Parking w miejscowości Cingov
- dla osób z transportem z firmy Mediusz - powrót busem do Krakowa w godzinach późnowieczornych.
UWAGA! Program, jak i kolejność wycieczek może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i sił uczestników. Decyzja o wyborze i zmianach tras oraz kolejności wycieczek, należy wyłącznie do przewodników.
Po dokonaniu wstępnej rezerwacji przez stronę www i opłaceniu wycieczki otrzymacie Państwo od nas mail informujący o zapisaniu na dany wyjazd. Kolejność wpłat (data wykonania przelewu) decyduje o zapisaniu na listę główną lub rezerwową (w przypadku zajęcia wszystkich miejsc na dany wyjazd). Jeżeli miejsca na wyjazd się nie zwolnią, zwrócimy Państwu opłatę za wycieczkę na podane konto lub przeksięgujemy na inny wyjazd zgodnie z Państwa decyzją.
PROSIMY O NIEPRZYCHODZENIE NA MIEJSCE ZBIÓRKI BEZ OTRZYMANIA MAILOWEGO BĄDŹ SMS’OWEGO POTWIERDZENIA, ŻE JESTESCIE PAŃSTWO NA LIŚCIE UCZESTNIKÓW WYCIECZKI.
DYSPONUJEMY OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ MIEJSC W BUSACH I OSOBY DODATKOWE PO PROSTU SIĘ NIE ZMIESZCZĄ.
- opiekę przewodnika,
- ubezpieczeni NNW na Słowację,
- wypożyczenie kasku i sprzętu viaferratowego
- przejazd dla zamawiających opcję z transportem firmy Mediusz.
- wydatków natury osobistej, w tym wyżywienia,
- biletu wstępu na via ferratę Velky Kysel - 5€
- przejazdu dla osób zamawiających opcję z transportem własnym





