fbpx Wypożyczalnia sprzętu turystycznego | Mediusz Biuro podróży Przejdź do treści

Wypożyczalnia sprzętu turystycznego

Wybierasz się w góry? Pamiętaj – najważniejsze jest bezpieczeństwo! A trudno je sobie zapewnić bez sprzętu alpinistycznego, takiego jak raki, czekany, uprzęże i wielu innych elementów podstawowego wyposażenia fanów górskich wypraw. Stąd też warto zaufać sprawdzonej wypożyczalni sprzętu wspinaczkowego. Oferujemy wszystko to, co podczas wspinaczki jest niezbędne, w szczególności w trakcie zdobywania wyższych szczytów. Zapraszamy wszystkich maniaków górskich – tych doświadczonych na wymianę ekwipunku na nowy, jak również tych początkujących, którzy nie są jeszcze pewni, czego potrzebują, wybierając się w góry. Z naszym sprzętem każdy da sobie radę!

Wypożyczalnia raków, kasków i innych niezbędnych elementów

Gdzie szukać wysokiej jakości sprzętu górskiego? Oczywiście u zapalonych wspinaczy! Jesteśmy profesjonalistami, którzy na co dzień korzystają ze specjalistycznych akcesoriów alpinistycznych. I takie też oferujemy naszym klientom. Zachęcamy wszystkich fanów górskich wypraw do korzystania z naszej wypożyczalni sprzętu turystycznego. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy nie posiadają własnego ekwipunku bądź ich obecny jest zużyty, przez co zdecydowali się na wypożyczenie go na czas wyprawy. To okazja zarówno dla tych, którzy sporadycznie wybierają się w góry, jak i tych, którzy planują zakup – zwłaszcza detektorów czy rakiet – ale wcześniej chcieliby w praktyce zapoznać się ze sprzętem. Zimą szczególnie polecamy sprzęt lawinowy. W trakcie zimowej wycieczki w Tatry, a czasem i w Beskidy, lawinowe ABC powinno być wyposażeniem obowiązkowym!

Górski niezbędnik od A do Z z Mediuszem!

Postaw na sprawdzony ekwipunek, któremu można zaufać. Sami korzystamy dokładnie z tego samego sprzętu turystycznego oferowanego w naszych wypożyczalniach. Dlatego też możesz być pewien, że te akcesoria są bezpieczne. Dotyczy to się zarówno uprzęży wspinaczkowych czy raków, które przeznaczone są do aktywnego zdobywania szczytów, jak i elementów ochronnych, takich jak kaski czy detektory lawinowe. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu możesz mieć pewność, że wyprawa będzie nie tylko udana, lecz także nie wydarzą się podczas niej żadne nieprzewidziane zdarzenia. Przygotuj się do wspinaczki razem z nami!

SPRZĘT KAUCJA CENA ZA 1 DZIEŃ
raczki 100 zł 10 zł/ 8 zł**
rakiety śnieżne 300 zł 15 zł/ 10 zł**
raki turystyczne 300 zł 15 zł/ 10 zł**
czekan turystyczny 300 zł 15 zł/ 10 zł**
łopata lawinowa 200 zł 15 zł/ 10 zł**
sonda lawinowa 200 zł 15 zł/ 10 zł**
detektor lawinowy 800 zł 15 zł/ 10 zł**
kask wspinaczkowy 300 zł 15 zł/ 10 zł**
uprząż 300 zł 15 zł/ 10 zł**
lonża via ferrata z absorberem    300 zł 15 zł/ 10 zł**

 

Uwaga! DETEKTORY LAWINOWE WYPOŻYCZAMY BEZ BATERII!

(Należy stosować nowe baterie, aby mieć pewność, że detektor zadziała.)

  • Obowiązuje dla wypożyczalni w Krakowie.

** Zniżka przysługuje przewodnikom górskim i ratownikom TOPR/GOPR za okazaniem legitymacji oraz uczestnikom wyjazdów organizowanych przez Mediusza.

Wypożyczalnie w Krakowie

Sprzęt jest do odebrania w dwóch lokalizacjach w Krakowie (oddajemy go w lokalizacji, z której go wypożyczyliśmy!), wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się (płatność wyłącznie gotówką lub przelewem):

 

Biuro podróży Mediusz
 
ul. Bandtkiego 19, Kraków
tel. +48 12-638-15-811
tel. kom. +48 602-799-122
 
czynne pn-pt: 8:00 – 16:00 – prosimy zadzwonić przed przyjechaniem
 
 
 
 
Sklep Górski Wierchy
 

Sklep Górski „Wierchy”
ul. Garbarska 4
31-009 Kraków,
tel. 531 652 058,
wierchy@wierchy.krakow.pl

czynne: pn-pt: 11:00 – 19:00
sobota: 11:00 – 15:00
 
 

Wypożyczalnia w schronisku Morskie Oko

Mamy również filię w schronisku Morskie Oko. Aby oszczędzić sobie noszenia raków i czekana czy lawinowego ABC, można wypożyczyć je na miejscu. Istnieje możliwość wcześniejszej, potwierdzonej zaliczką rezerwacji. Sprzęt będzie czekać na Ciebie w recepcji schroniska.

Wypożyczalnia w Kazbegi, Gruzja

Istnieje możliwość wypożyczenia różnego rodzaju sprzętu górskiego z odbiorem w Gruzji, w Kazbegi – nie chcesz przewozić samolotem czekana, raków, namiotu, liny itp.? Skontaktuj się z nami!

Numer konta do zapłaty za wypożyczony sprzęt:

Mediusz

Alior Bank S.A. 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348

Tytuł przelewu: wypożyczenie (tu wpisz rodzaj sprzętu: np. rakiety, raki, itp.)

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI

Sprzęt wypożyczany jest za kaucją i na podstawie dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem, przy czym jeden z nich klient może dobrowolnie pozostawić w wypożyczalni.

W razie odmowy uiszczenia kaucji lub dobrowolnego pozostawienia dokumentu obsługa wypożyczalni ma prawo odmówić wypożyczenia sprzętu.

Klient w momencie wypożyczenia podpisuje dokument, w którym oświadcza, iż ponosi pełną odpowiedzialność finansową za ewentualne zniszczenie, zgubienie lub uszkodzenie sprzętu oraz że będzie używał go zgodnie z jego przeznaczeniem i na własną odpowiedzialność.

Cena za wypożyczenie liczona jest za dobę – od momentu wypożyczenia do zamknięcia wypożyczalni w dniu następnym. W przypadku wypożyczenia na tydzień – siódmy dzień gratis.

Można zarezerwować sprzęt, dokonując wpłaty rezerwacyjnej na konto Mediusza – należy wysłać maila na wyprawy@mediusz.pl z podaniem listy rezerwowanego sprzętu oraz okresem wynajmu. W odpowiedzi otrzymasz mail z wyliczoną opłatą rezerwacyjną i numerem konta. Koszt rezerwacyjny będzie odliczony od opłaty za wynajem. Jeżeli zarezerwowany sprzęt nie zostanie odebrany, OPŁATA REZERWACYJNA NIE BĘDZIE ZWRACANA – prosimy o przemyślane rezerwacje.

Opłatę za wypożyczenie pobiera się w momencie zwrotu sprzętu.

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

Polecamy

  1. mała grupa!
  2. NOWOŚĆ!!!
Nad zerwami Kieżmarskiego
wycieczka górska

Słowacja

tatrzańskie pozaszlaki

Poza szlakiem - Kieżmarski Szczyt

sprawdź

  1. mała grupa!
Gruzja

Gruzja

wyprawy objazdowe

Jesienna Gruzja – Perły Zakaukazia

  • -
sprawdź